אתר אישה – אהבה עזה

מאת: רונית דוד לוי

 

רונית דוד לוי, מתקשרת

 

את בני הכרתי בתור בבנק.

ישבתי בספה הנוחה ממתינה לתורי להיכנס לפקידה כאשר התיישב לידי אדם חובש כובע מצחייה.

את תשומת לבי תפסה אנחה שהוציא. חשתי שעצב רב אופף אותו ולא יכולתי שלא להבחין כיצד הוא מחזיק בידיו צרור מפתחות עם תמונה של אישה מחייכת שנראתה בשנות השלושים שלה.

האיש אחז חזק בתליון ושוב אנחה יצאה.

"אפשר לעזור?" לא יכולתי שלא לשאול. כאשר עינינו נפגשו, ראיתי דמעות בקצות העין ופיו החל לרעוד…

"איבדתי את אשתי בחודש האחרון בתאונת דרכים וקשה לי העובדה שאני כל יום נושם בלעדיה"…

לא ציפיתי לגילוי לב קורע כזה והמחשבה הראשונה שעלתה לי שיש להם ילדים קטנים והוא יעבור את השנה הקשה שלפני דרך שינוי חד . בהמשך סיפר לי בני את סיפור חייו.

הוא היה מושבניק שגדל במשפחה שורשית באחד הישובים בסביבה. את אשתו הכיר במסיבה במועדון הקהילתי ומאז שנפגשו, לא נפרדו דרכם. מגיל 16 הם יחד. נישאו בגיל צעיר והביאו לעולם ארבעה ילדים .

במשך חייהם, בנה לאשתו צימרים וחייהם התנהלו במושב על מי מנוחות. חיים של משפחה אוהבת, צחוק ילדים… הם גידלו לול תרנגולות והתכוונו להשקיע כספם בגידול חדש של זן פרי  שאמור היה להביא רווחים נאים למשפחה.

בבת אחת, נגדעו התוכניות של בני ומשפחתו.

זה היה בבוקר אחד בו הכול נראה שגרתי. בני נסע ללול לראות את מצב התרנגולות מחשש לשועלים שהסתובבו באותה תקופה.

אשתו נותרה לבדה עם הילדים להכינם לבית הספר ולגן. היא הייתה אישה מאורגנת, מסודרת. כל כולה היה למען משפחתה. לתיקי הילדים הכניסה את ארוחת הבוקר , לקטן החליפה במהירות את החולצה עם כתם השוקו. והחלו להתארגן  לנסיעה המשותפת…

לפתע הכלב פרץ בדהרה לכיוון הכביש והילדים פרצו בזעקות לאימם שתבוא להציל את הכלב…

האם  יצאה לכביש כשהיא קוראת לכלב לחזור לחצר… באותה שנייה, בן השכנים שמע חריקת בלמים, הוא הבחין ברכב נוסע  במהירות כאשר הנהג איבד שליטה. הרכב פגע במהירות אדירה באם המשפחה שנזרקה לצד הכביש מדממת ודוממת.

את שקרה לאחר, בני זכר לפרטי פרטים. קראו לו להגיע במהירות לבית החולים והוא נסע כאילו הזמן קפא מלכת, כך תיאר הוא לי את נסיעתו.

"ואז.. אני אפילו לא מבין איך הצלחתי בכלל לשמוע מה שאומרים לי, אמרה לי הרופאה שהם ניסו לעשות הכול כדי להצילה". "בכלל לא הבנתי.. לא הבנתי על מה הם מדברים.. "

"וזהו" אמר בשקט… "מאז איבדתי את שמחת החיים שלי, איבדתי את החברה הכי טובה שלי, איבדתי את האימא של הילדים שלי… אני רוצה רק להיכנס למיטה ולא לקום והשבוע קיבלתי מכתב מחברת הביטוח שאשתי , ללא ידעתי, פנתה בשבוע האחרון לחברת הביטוח וביטחה עצמה בסכום כסף … והמוטב של הכסף הוא אני… כאילו היא ידעה שמשהו עומד לקרות. מעולם היא לא עשתה צעד מבלי להתייעץ איתי ודווקא את נושא הביטוח, עשתה לבד… כאילו ידיעה פנימית אמרה לה לעשות זאת".

ואני ראיתי את אשתו עומדת לידו ומבטה אוהב…

ואני ראיתי את האהבה הגדולה שהייתה. ידעתי שאשתו קיבלה מסר לעשות זאת ובתחושה חזקה עשתה את הביטוח… כי היא ידעה…

מסרתי לבני מסרים שאשתו העבירה דרכי…

בני חבר טוב שלי. מאז משפחתו ומשפחתי הם חלק נפרד.

הנחמה של בני בידעו שאהבה חזקה ממילים.

באישורו רשמתי את הסיפור והשמות שונו .

מה למדתי?

שאהבה היא חזקה. אהבה היא האנרגיה החזקה ביותר ביקום. למדתי שיש אנשים שנפשם קשורה בקשרי אהבה עזים.

רונית דוד לוי, מתקשרת

טל': 052-3879802

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.