מה הבעיה שלך? כאן תמצאו את התשובה

מה הבעיה שלך? כאן תמצאו את התשובה

מאת חגית רימון

אם יש לכם בעיה, שאלה או התלבטות שממש מציקה לכם, אתם מרגישים שאתם חייבים לדבר עם איש מקצוע, מישהו שייתן לך מבט מבחוץ מבלי לחטט בנשמה שלכם יותר מידי. שלפו שם של בעל חיים, בחרו צבע ושאלו את השאלה.. כאן תמצאו תשובה

קורה לכם שישנה שאלה שמציקה לכם ולא נותנת מנוח, וקשה לכם להחליט מה לעשות?

מי מאיתנו לא מתחבט לעיתים בנושאים של זוגיות, מערכות יחסים, עבודה ובעניינים נוספים? נפגשתי עם מיכל קידר לוי, שמציעה ביחד סאם לוי, מפתח ומייסד שיטת "אהבה רבה", להשיב לכם על שאלה שמטרידה אתכם, כדי לסייע לכם להגיע לפתרון.

"אנחנו מציעים לאנשים טכנולוגיה שאין אותה היום" אומרת מיכל. "לא כל אחד רוצה טיפול ארוך טווח, לבוא, לחפור, לא כל אחד רוצה להיכנס לקרביים. אם יש לך בעיה נקודתית – למשל את נמצאת בקשר עם חברה טובה שכבר לא כ"כ טובה לך אבל את מתקשה לנתק את הקשר ולא 'ממש יודעת למה', אתה מתלבט אם לעבור לגור עם החברה או להישאר בדירת שותפים, אבל זה לא ממש ברור לך מדוע אתה מתקשה להגיע להחלטה. למדת משפטים וממש לא בא לך לעסוק בזה אבל אין לך אומץ לעזוב… עניינים הלקוחים מחיי היום יום שלנו – שאלות על אהבה, זוגיות, קריירה מוצאות כאן מענה מהיר. את פונה לסאם או אליי בקישור המופיע באתר "אהבה רבה". מסבירה לי מיכל, "את בוחרת בעל חיים וצבע, שואלת את השאלה ומסמנת מועד שנוח לך. כשמגיע המועד אנו מנהלות צ'אט של 30 דקות, באמצעות הוואטסאפ שבסופו ככל הנראה תמצא לך התשובה."

מדוע זה טוב יותר מפגישה אישית? 

"ראשית זה לא "יותר טוב מפגישה אישית", זו פגישה אחרת. מי שמבקש לעשות תהליך ארוך טווח וזה מתאים לו ימצא יתרונות בדרך הזו, אבל יש גם כאלה שלא רוצים לצאת מהבית להיתקע בפקקים, להתחייב על מועד קבוע ולשלם בהתאם. יש כאלה שנתקעים בבעיה אחת שמטרידה אותם ממש ולה הם מבקשים מענה. יש את אלה שלא רוצים שיידעו מי הם, ויש המעדיפים תהליך זול יחסית וממוקד.

המפגשים הללו  ממוקדים ומדויקים. בתוך חצי שעה הפונה מקבל את התשובה לשאלתו. בעולם מהיר, שבו אנשים רוצים פתרון 'כאן ועכשיו'  ולא לכל אחד יש רצון לבוא לתהליך ארוך – ניתנת לו האפשרות לקבל בדרך זו תשובה מיידית.

בתהליך אצל מטפל יש שלבים מובנים, נניח תהליכים בהם את מספרת על הילדות וכיוצ"ב, זה לוקח זמן -זה תהליך. יש לי כמובן המון כבוד לתהליכים הללו, הם עושים עבודה נהדרת, אבל לפעמים אנשים רוצים פתרון מיידי. למשל פנתה אליי אורית (שם בדוי), בת 50, בשאלה האם להפסיק קשר עם חברת ילדות שלה, היא התלבטה קשות. מצד אחד, הן חברות שנים רבות ומצד שני, היא הרגישה שהקשר כבר לא עושה לה טוב, היא מסיימת שיחות איתה כשהיא מותשת לחלוטין והיא גם מוצאת את עצמה מתרצת לעצמה למה לא להיפגש אבל לא היה לה אומץ לנתק את הקשר. היא בחרה בצבע סגול ופרפר. לא אפרט כאן את המשמעות שלהם, אך אומר שבאמצעות הבחירה שלה הצלחתי לראות שהיא מתקשה לסגור מעגלים אם אין לה 'סיבה ממש טובה'. הסברתי לה שלפעמים דברים נגמרים, לאו דווקא בשל סיבה רצינית. לפעמים משהו פשוט מפסיק להיות טוב עבורך וביחד מצאנו מדוע לעשות משהו 'דרסטי' בלי 'אישור שמותר לה' או הצדקה, משפיע כמעט על כל אלמנט בחייה. היא אישיות מרצה וקשה לה לאכזב איש. אורית סיפרה שהיא התלבטה בשאלה הזו במשך חודשים, והודתה לי מאוד על התשובה שנתתי לה, אשר סייעה לה להבין דברים על עצמה."

ומה קרה בסוף?

"היא החליטה להפסיק את הקשר עם החברה והרגישה שלמה עם עצמה."

ספרי לי על מקרה נוסף

"פנתה אליי אריאלה, (שם בדוי) בת 42. היא הייתה מאד סלחנית לבן הזוג שלה, למרות שנפגעה ממנו פעמים רבות. היא בחרה צבע וחיה, ובמהלך שיחת הצ'אט שלנו והניתוח שלי היא לפתע שמה לב שיש לה נטייה להאשים את עצמה. בכל עניין ודבר היא ממהרת לקחת את האשמה על עצמה. כך שבכל סיטואציה שבה בן זוגה פגע בה, היא חקרה את האירוע מכל הכיוונים וגם האשימה את עצמה. התרגיל שנתתי לה היה שבפעם הבאה כשקורה משהו – שתקשיב לכיווץ הזה בבטן. לתחושה הלא נעימה שהיא חשה, ולכך להתייחס. הראיתי לה באמצעות בעל החיים והצבע שבחרה איך ככה למעשה קל לה יותר היא נוטלת אחריות על המצב וככה הדברים נותרים בשליטתה, היא מארגנת את המציאות אבל בפועל היא נשארת עם תחושת הלקאה עצמית קשה".

סאם לוי ומיכל קידר לוי מטפלים בשיטת "אהבה רבה" במשך שנים רבות. יש להם תארים בפסיכולוגיה, פילוסופיה, מתמטיקה ומוסיקולוגיה ,שניהם דוקטורנטים. מיכל הופיעה בתוכנית הטלוויזיה של אודטה, שבה נתנה לפונים טיפים והמלצות בנושאים מגוונים.

האתר של אהבה רבה

באילו נושאים הצעת סיוע

"כמעט בכל דילמה שיש. זו שיטה שנוסתה בוועדות רפואיות. טיפלנו באלפי אנשים בהצלחה." אומרת מיכל.

לפני מספר חודשים שלחתי למיכל בעילום שם שאלה שהטרידה אותי. בחרתי חיה וצבע, והתשובה שנתנה לי הייתה מדויקת, ועזרה לי להבין יותר טוב דברים על האופי שלי ואיך כדאי לי לנהוג. אני מכירה את מיכל מספר שנים, שכן הגעתי אליה לפגישות שמאוד עזרו לי וחיזקו אותי. היא מאוד חכמה, שנונה, בעלת יידע רחב ואינטואיציות מדהימות. יש לה המלצות מעולות במגוון נושאים. אפילו ראיינתי אותה בסרטון ליוטיוב בנושאי אהבה זוגיות והצלחה. כמעט כל מה שאמרה לי וחזתה שיקרה לי במערכות יחסים התברר כנכון. למשל, מיכל אמרה לי שחברה טובה מהעבר שנעלמה מחיי לפני מספר שנים – תצוץ. חשבתי שהיא טועה, אבל אכן זה קרה. החברה יצרה קשר.

"אדם יכול לעבור אצל סאם או אצלי גם תהליך עומק." מבהירה מיכל. "אבל אם יש לפונה שאלה שהוא רוצה תשובה עליה במהירות – אז במקום לצאת מהבית, לעמוד בפקקים, לשבת 50 דקות על ספת הפסיכולוג במשך 20 פגישות, לדבר על הילדות שלו ועל הוריו ולשלם הרבה כסף – הוא יכול לפנות אלינו ונסייע לו להגיע לפתרון מהיר, מדויק  וזול. פתרון אנלוגי בעולם דיגיטלי שסוגר לנו מהר את ה'חור' הזה בבטן כי לפעמים כל מה שצריך הוא צבע ובעל חיים והאומץ הזה לסמוך על האינטואיציה שלנו שתשלוף מתת המודע שלנו בדיוק את הפתרון.

האתר החדש של אהבה רבה עושה הרצה, ואתם מרוויחים…
עשרים האנשים שיפנו ראשונים יזכו במפגש וירטואלי מרתק וייחודי ב 40% הנחה 📌
במקום 119 ש"ח ישלמו 20 הפונים הראשונים רק 70 ש"ח
ויזכו בניתוח ופתרון בעיה ממוקדים ומדויקים.

עצמו עיניים חשבו על בעל חיים וצבע, כתבו את הנושא עליו אתם מבקשים לדבר.
מהרו ושתפו והיו בין הראשונים לזכות בחוויה ייחודית ושווה

אנחנו כבר כאן

https://ahava-raba.org.il/

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.