ראיון עם הציירת ענת אורן ודיוקנאות שציירה

ענת אורן- ציירת דיוקנאות

מאת: חגית רימון

לאחר שנתקלתי בדיוקן שציירה הציירת ענת אורן במסגרת פרסום האירוע "אמנים במושבה", שיתקיים בחודש אפריל בפרדס חנה – כרכור, החלטתי לראיין את הציירת.

ספרי בבקשה מעט על עצמך

ענת אורן, בת 36, נשואה ואמא לשניים (5,3), מתגוררת עם משפחתי והכלב בכרכור מזה 5 שנים.
בין השנים 1999 עד 2003 למדתי לתואר ראשון באמנות באוניברסיטת SVA בניו יורק. בשנים 2004-2007  למדתי לתואר שני טיפול באמנות בלסלי – שלוחת נתניה.

כיום אני עוסקת בציור, מטפלת באמנות במרכז "גאיה" בנתניה ובקרוב פותחת את "אלינה" – מרכז לחוגים וסדנאות לאמנות בכרכור.

ענת אורן- ציירת דיוקנאות
ענת אורן- ציירת דיוקנאות

ממתי את מציירת?

התחלתי לצייר בגיל 14, בחוג במתנ"ס ומאז לא הפסקתי, למעט תקופת הצבא ותקופות ההריון וההנקה.

במהלך לימודיי בניו יורק התחלתי להתעמק בציור פורטרטים וגיליתי שזה מה שהכי מעניין אותי. משהו במפגש האינטימי ביני ובין האדם שאני מציירת מרתק אותי. אני מתרגשת מכך שמישהו מאפשר לי להתבונן התבוננות עמוקה בתווי פניו ולהעלותם על הבד.

אם אני צריכה למנות שני דברים שמרגשים אותי בחיים (מלבד ילדיי) זה יהיה מפגש עם אנשים וציור.

הציור הוא ערוץ תקשורת לא מילולית שבו אני (או כל צייר) מבטאת את רגשותיי המודעים והלא מודעים. ומכאן גם החיבור שלי לטיפול באמנות ולימוד אמנות. הציור הוא כלי נהדר לעיבוד רגשות ולביטוי עצמי ברמה מאוד עמוקה, כיוון שהוא לא מילולי.

סבתא ציירת: ענת אורן
סבתא
ציירת: ענת אורן

איך החלטת שזה יהיה העיסוק שלך?

בתחילת דרכי כסטודנטית לציור בניו יורק, הייתי בטוחה שזה מה שאעשה: אצייר בסטודיו כל היום ואציג בגלריות ואהיה אמנית מצליחה. אך הפנטזיה התמימה והרומנטית שלי התנפצה והבנתי שעולם האמנות הוא עולם שיווקי ותחרותי ככל העולמות.

האם ניתן להתפרנס מציור?

קשה מאד להתפרנס רק מציור. בנוסף, הסטודיו יכול להיות מקום מאוד בודד. לכן חשוב לי לעסוק בדברים נוספים שבהם מתקיים מפגש וכמובן גם הכנסה.

ענת בשחור ציירת: ענת אורן
ענת בשחור
ציירת: ענת אורן


מהו החלום שלך?

כרגע החלום שלי זה שהמקום החדש שאני פותחת יתרומם ויצליח. אבל החלום הישן של להציג בגלריה נחשבת בניו יורק עדיין קיים…

לעדכונים של סטטוסים מעניינים, אירועים לנשים וכתבות מעניינות

לחצי כאן והצטרפי לאתר אישה בפיסבוק

 

"אמנים במושבה  2014" – מושבת האמנים פרדס-חנה כרכור באירוע השנתי המסורתי

3-5 לאפריל

"אמנים במושבה", אירוע הדגל של אמני פרדס חנה-כרכור, יוצא לדרך זו השנה ה-16. בסופ"ש 3-5 לאפריל, תלבש מושבת האמנים חג ותהפוך לפסטיבל אמנות אחד, גדול ומיוחד.

כמאה אמנים יפתחו את בתיהם ויציגו את עבודותיהם לקהל הרחב, זאת לצד שישה מתחמי אמנות נפרדים, אירועי מוסיקה, תרבות וקולינריה.

קהילת האמנים המהווה מוקד משיכה רב קסם למושבה הציורית, החליטה כבר ב1998, כי הדרך הטובה ביותר להגיע לקהל הרחב היא דרך ההתארגנות הקהילתית. כך נולד אירוע "אמנים במושבה", אירוע שנתי, גדול וחד פעמי במהלכו בסוף  שבוע אחד מוצגת לראווה מיטב היצירה המקומית. מאז, הפך האירוע למסורת ולגדול בארץ מסוגו.

השנה כאמור, יציגו כ-100 אמנים את עבודותיהם בתחומים שונים: ציור, זכוכית, אמנות שימושית, צורפות, אופנה, קרמיקה ועוד. בנוסף, יערכו במספר מתחמים נפרדים ובבתי האמנים עצמם אירועי תרבות, סדנאות אמן, מוסיקה, שיח גלריה וקולינריה.

העבודות ימכרו בהנחות משמעותיות במיוחד לרגל האירוע.

בין האמנים שיציגו השנה: גלית אשר – מעצבת תיקים וארנקים מעור, רונית כרמל – צורפת שיוצרת בהשפעה אפריקאית, ננסי כץ – שיוצרת תכשיטים מזרעים מצמחי האמזונס, הנס ואילנה פלדה – יוצרים בפלסטיק, דוד לאסקר– יוצר רהיטי עץ מעץ מלא עם קליפה, שירה טילס-מרקוס – מעצבת אופנה פראית, עמי ליבוביץ – נפח זכוכית, ליה רונן, מנחת סדנאות מנדלות, אדווה ברונר– מעצבת המותגduende  הנמכר באירופה ועוד.

ניתן להתעדכן על אירועי הסופ"ש בדף הפייסבוק 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “ראיון עם הציירת ענת אורן ודיוקנאות שציירה”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.