למה עלות הביטוח משתנה מרכב לרכב באותה הקטגוריה?

מאת: יח"צ

car

על פי חוק, כל רכב מנועי הנע בכבישי הארץ מחויב בביטוח חובה, וזאת במקביל לביטוחי רשות העומדים לרשות כל בעל רכב בהתאם להחלטתו. ביטוחי הרשות כוללים את ביטוחי הצד ג' ואת פוליסות הביטוח המקיף לרכב. מלבד ביטוח החובה המשווקים על ידי כל חברות הביטוח במחיר אחיד (לעיתים קיים פער של שקלים בודדים בין הצעה להצעה), מחיר הביטוח צד ג' ומחירי הביטוח חובה נקבעים בהתאם למדיניות של חברות הביטוח השונות, בהתאם לסוג הרכב אותו רכשתם ובהתאם להרחבות הביטוחיות המוענקות לכם במסגרת הפוליסה. יחד עם זאת, קיימים לא מעט הפרשי מחיר בין מחירי פוליסות הביטוח (צד שלישי וביטוח חובה) המוצעות לכם על ידי החברות השונות, וזאת גם במקרים בהם מדובר באותו רכב, מאותה קטגוריה ומאותה שנת ייצור. פערים אלו נובעים בעיקר מהיקף הכיסויים המוצעים לכם במסגרת הפוליסה, אך ישנם מקרים בהם פוליסת הביטוח יקרה יותר מכיוון שבעל הרכב המבטח נחשב לנהג צעיר.

ביטוח מקיף הנחשב לביטוח המורחב ביותר המוצע לכם כיום על ידי חברות הביטוח השונות,  מהווה פוליסת ביטוח המיועדת לשפות אתכם בכל מקרה של פגיעה ברכבכם, החל מפגיעות רכוש ועד לפגיעות גוף. מחיר הביטוח נקבע בהתאם למספר מרכיבים הכוללים בין היתר את שוויו של כלי הרכב, מספר הנהגים העיקריים ברכב, נתוני הנהג  (עבר ביטוחי וגיל הנהג) ומרכיב נוסף שנועד להגדיר האם סוג הרכב נכלל ברשימת הרכבים הפופולאריים יותר לגניבה. מכיוון שכל חברת ביטוח רשאית לקבוע את המחיר בהתבסס על המרכיבים הנ"ל, עלות הביטוח בין החברות השונות ואף עלות הביטוח מרכב לרכב באותה קטגוריה עלול להיות שונה ובעל פערים על עשרות עד מאות שקלים לפוליסה.

השוואת מחירים ותנאי פוליסה- תנאי הכרחי לרכישת ביטוח     

במידה וגם אתם עומדים לחדש את ביטוחי הרשות (ביטוח צד ג' או ביטוח חובה), הפעולה הראשונה אותה מומלץ לקיים היא השוואה בין הפוליסות השונות המוצעות לכם. השוואה זו מומלץ לערוך גם ברמת המחיר וגם ברמת תנאי הפוליסה המוצעת לכם. כיום, בעידן האינטרנט, תוכלו להיעזר בעשרות אתרים המציעים לכם שירותי השוואת מחירים בקליק. אתרים אלו אוספים מידע אודות פרטי הנהג ופרטי הרכב, ותוך זמן קצר הם מעבירים אליכם הצעות מחיר ממספר חברות ביטוח. בשלבי ההשוואה בין חברות הביטוח הקפידו לבדוק מה הם תנאי הפוליסה המוצעת לכם והאם המחיר כולל בתוכו הרחבות כגון: ביטוח שמשות וגרירה, רכב חלופי וכדומה. במקביל, בדקו מה הם התנאים לקבלת כל אחת מההרחבות המופיעות על גבי הפוליסה.

לסיכום, מחיר ביטוח הרשות משתנה בהתאם למספר מרכיבים אותם מגדירות חברות הביטוח, וכפועל יוצא מכך, על אחריות המבוטח לערוך השוואת מחירים ותנאים בין הצעות הביטוח השונות המוצעות לכם. השוואה זו תאפשר לכם לרכוש את הביטוח המעמיד לרשותכם את המענה הטוב ביותר בהתאם לצרכיכם.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.