העצמת נשים גם בתחום ביטוח הרכב

מאת: יח"צ

 בשנים האחרונות יותר ויותר נשים נוהגות מתחילות לדרוש את הזכויות המגיעות להן. אי אפשר להתעלם מהרגלי הנהיגה השונים בין נשים לגברים, ומה שנתפס בעבר בגדר השערה בלבד הפך כיום למחקרים אמפיריים אשר לא משאירים מקום לספק: נשים נוהגות זהיר יותר והן מעורבות בפחות תאונות דרכים. המשמעות המיידית של העובדה הזו לא רק תורמת להעצמת נשים ומביאה לידי ביטוי תחושות פמינסטיות, אלא גם יכולה לעזור בחיסכון כלכלי של מאות שקלים בשנה.

מה אחוז הנשים המעורבות בתאונות דרכים בישראל?

חברות הביטוח החלו להפנים את היתרון של נשים על ההגה. הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל מתפרסמים מחדש מדי שנה ושומרים על עקביות. על פי הנתונים הללו, נשים מעורבות בכ-22% בלבד מכמות תאונות הדרכים המתרחשות על כבישי הארץ. מעבר לכך, נשים מעורבות רק באחוז מזערי של 9% מכמות התאונות הקטלניות. זהו נתון מדהים המקבל חיזוק ממחקרים שבוצעו באירופה, בארצות הברית, בקנדה, באוסטרליה ובמדינות driנוספות. במילים אחרות, נשים נוהגות זהיר ולכן מגיע להן לשלם פחות על ביטוח רכב. כל אישה יודעת עד כמה חשוב שהיא תממש את זכויותיה בתחום הבריאות, המשפט, הצרכנות, התרבות, הטיפוח, האופנה והקולינריה. כעת ניתן לצרף גם את ענף הביטוח אל רשימת התחומים אשר תומכים בצורה ברורה במנטאליות של נשים. בנוסף, כדאי לציין כי התנאים המיוחדים של פוליסות ביטוח עבור נשים הן לא המצאה של השנים האחרונות. כבר זמן רב מפעילות חברות הביטוח המובילות פוליסות מן הסוג הזה, במטרה להעניק לנהגות הטבות יוצאות דופן.

אילו הטבות מיוחדות מגיעות לנשים נוהגות?

ביטוח הרכב עבור נשים מציע שורה ארוכה של שירותים ייחודיים שעלותם מגולמת בתוך הפוליסה. ראשית, ישנו כיסוי על אובדן ארנק הכולל הוצאות על החלפת ארנק שאבד או נגנב, לרבות מסמכים אישיים וכרטיסי תשלום. כל אישה יודעת כמה עוגמת נפש גורם אובדן מן הסוג הזה וחברות הביטוח בהחלט יכולות לעזור. שנית, ישנו כיסוי להחלפת מפתחות הרכב בשל אובדן, פריצה או גניבה. הכיסוי כולל תשלום לפורץ מנעולים במקרה של נעילה מחוץ לרכב והוא אידיאלי גם עבור גברים. עוד שירות שכדאי להזכיר בהקשר של ביטוח רכב לנשים הוא גרירת הרכב ממקום התאונה למוסך, ושליחת נציג המגיע אל האירוע ומזמין מונית למבוטח. נשים מקבלות הטבות בזכות העובדה שהן נהגות זהירות. מבחינת חברות הביטוח, קל ופשוט יותר לבטח נשים אשר מעורבות כאמור רק באחוז קטן מכלל תאונות הדרכים. נשים משלמות מחיר אטרקטיבי, הן נהנות מכיסוי החלפת גלגל במקרה של תקר ויש להן מוקד חירום זמין הפועל 24/7.

נצלו את ההטבות שלכן ותוכלו לתרום לנשים נוספות

גם נשים שאינן עוסקות בענייני חיסכון צריכות לחשוב על ההטבות המלוות את פוליסות הביטוח המיוחדות. בין אם מדובר על נשים עובדות עם קריירה תובענית, נשים העוסקות בגידול המשפחה או נשים הנמצאות בתחילת דרכן המקצועית, ביטוח רכב ופוליסות מקיפות מאפשרות גמישות רבה. אפשר להמיר את החיסכון הכלכלי על הביטוח בהוצאה לטובת שיפור הרכב, שדרוג הדירה או השתתפות בסדנאות. החיסכון משתנה אמנם בהתאם למרכיבים בפרטי הנהגת כגון גיל, ותק, עבר וכדומה, אך בביטוח מקיף לבדו הוא יכול להגיע עד ל-35% בשנה. לסיכום, אין ספק שהמעמד של נשים בישראל השתפר מאוד בשנים האחרונות בין היתר בשל עלייה במודעות הצרכנית. התחום של ביטוח רכב הוא דוגמא מצוינת לכך ונשים צריכות לנצל את ההטבות העומדות לרשותן במסגרת הפוליסות השונות.

למידע נוסף באתר AIG – ביטוח לרכב

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.