שוב התנגשו בי מאחורה. למה? יש סיבה? / אתר אישה – אתר נשים  

לפני כמה שבועות נרשמתי לקורס ההזוי שיחזור גלגולים במכללה של ד"ר ירון זפרן. נילי, שם בדוי, המדריכה שלנו בקורס, משוכנעת בכך שכולנו מתגלגלים בעולם שוב ושוב ושוב 

מאת: חגית רימון

חגית רימון
חגית רימון

יש גלגול נשמות?

לפני כמה שבועות נרשמתי לקורס המיוחד (ויש שיאמרו הזוי) שיחזור גלגולים, במכללה של ד"ר ירון זפרן. נילי, שם בדוי, המדריכה שלנו בקורס, משוכנעת בכך שכולנו מתגלגלים בעולם שוב ושוב ושוב. היא מאמינה באמונה שלמה שלאחר שבן אדם מת, הנשמה שלו יוצאת מגופו, ואחרי כמה זמן, לעיתים מספר שנים, הנשמה שלו בוחרת להיכנס לגוף אחר.
אני לא יודעת בדיוק למה נרשמתי לקורס הזה. חששתי מהמוות, והמחשבה שישכנעו אותי שיש גלגול נשמות יכולה להביא לי איזו נחמה. וגם נהניתי מהקורס הקודם שלמדתי, ריפוי בתקשור, והרגשתי שלא למדתי מספיק, והתחום הרוחני מעניין אותי. ונילי המדריכה מעבירה את החומר בצורה מעניינת וגם חברת הנשים נחמדה. אמרתי לעצמי שאם יהיה סימן, ארשם. ואחר כך התברר לי שנילי ואני נולדנו באותו היום. בשנה אחרת. וכשעדיין התלבטתי התקשרתי אליה, והיא אמרה לי: "אני רואה אותך בקורס. למרות שאינך מופיעה ברשימת המשתתפים. מבחינה אנרגטית את שם." אז נרשמתי. ואלוהים יודע מהי הסיבה המדוייקת. נילי אומרת שלכל דבר יש סיבה. ולפעמים זה יכול לחרפן את הבן אדם (אותי. אותי) ולהעסיק אותו בשאלות ובחפירות למה זה קורה לי ומה הסיבה. לטענתה, דברים שקרו לנו בגלגולים קודמים משפיעים עלינו בחיינו הנוכחיים. למשל, אישה שבגלגול קודם נאנסה, יכול להיות שכעת יהיה לה קושי במערכות יחסים עם גברים. או שאם מישהו מת מטביעה, בגלגול הזה הוא יירתע מכניסה לים.

למה יש לי כאבים?

לפני כחמש שנים, כשעמדתי ברמזור, נהגת התנגשה עם רכבה ברכב שנסע מאחוריי, והוא התנגש ברכבי. ההתנגשות לא הייתה חזקה, אבל בעקבותיה נגרמו לי כאבים בצוואר, בגב וברקות, ונוסף לי צילינדר במשקפיים.
לפני מספר שבועות, בשיעור שיחזור גלגולים, נילי ביקשה מאיתנו לחשוב על שאלה שאותה אנו רוצים לברר בגלגול שניכנס אליו. על מה אשאל? הרהרתי וחשבתי והפכתי. אני מרוצה מהחיים שלי. העבודה סבירה, למרות שיש בתוכי בעבוע פנימי להחליפה. אני כותבת ומקבלת חיזוקים. אני מרוצה מהזוגיות שלי, למרות שהייתי שמחה אילו היו בה כמה שינויים. הילדים בסדר טפו טפו טפו, למרות שלפעמים הבן שלי יכול לגרום לי לרצות לתת לו סטירה (לא. אני לא נותנת). אז על מה אשאל? נו. שיהיה. אשאל למה מדי פעם יש לי כאבים בצוואר וברקות. ושאלתי את השאלה הזו בשיחזור שעשו לי.

האמת היא שאין לי מושג אם מה שראיתי בשיחזור זה אכן גלגול קודם. כל העניין הזה די מוזר. האם זה אמיתי? זה באמת גלגול קודם? ואולי זה פרי דמיוני? נילי בטוחה במליון אחוזים שמדובר בדברים אמיתיים. בלי שום ספק. אני מודה שלא פעם שאלתי את עצמי האם נילי עובדת עליי. אם היא אומרת לי כשאני מספרת לה שיש לי כאבים ברקות, "תדמייני שאת נכנסת לתוך כדור של אור", היא באמת מאמינה שזה יעזור לי? האם היא יודעת מהי הסיבה לכאב שלי? האם היא אכן מקבלת מסרים על אנשים?

 בום! שוב התנגשו בי

ביום שלישי נהגתי חזרה לביתי אחרי השתלמות שבה גם הרציתי (וקיבלתי מחמאות). נסעתי במהירות אפסית. חגוּרה בחגורת הבטיחות. ופתאום, בום, מכונית התנגשה בי מאחורה. ההתנגשות הייתה חזקה יותר מהפעם הקודמת.
כוסאמק. עוד פעם! אוף. נותרתי ישובה על הכסא. להגדיל את הדרמה. ואחר כך יצאתי מהאוטו. לא הרגשתי כאב, אבל ידעתי מהפעם הקודמת. לפעמים זה לוקח זמן.

"מה קרה, נרדמת?" שאלתי את הנהג.
"חיפשתי את משקפי השמש שלי." הוא השיב.

אחרי כמה שעות הרגשתי הרגשה מוזרה בגוף, ומשעות הערב כאב התחיל להתפשט בגופי. הגב התחתון שלי כואב. אני מרגישה כאב בחלק העליון של הראש. וגם הצואר כמובן מככב.
מעניין. שוב קרה לי אותו דבר כמו לפני כמה שנים.

 דברים שראיתי בגלגולים קודמים

בשני השיחזורים שעברתי לפני כמה שבועות בשיעור עלו הדברים הבאים: באחד הגלגולים הייתי גבר. ראיתי את עצמי בחליפה אפורה והתייחסתי לאשתי בצורה לא יפה. באחד הימים, כשהייתי בן שלושים ומשהו, נמאס לה מהיחס שלי כלפיה. היא נטלה מערוך והיכתה אותי בצואר. נפלתי על הרצפה ומאז היה לי סד בצואר, והפכתי למוגבל בכסא גלגלים. עברתי לרגע המוות, וראיתי את עצמי שוכב על מיטה, מת לבד. בודד. אשתי בשיחזור הייתה מוכרת לי מהחיים האלה כאמא שלי. עשיתי "רטרו הילינג", שזה לדמיין איך היו נראים החיים בצורה המיטבית. דמיינתי את עצמי עם אישה שאני אוהב (אני גבר, להזכירכם) ועם שני ילדיי. וברגע המוות אני מרגישה סיפוק ושביעות רצון מהחיים, ושלושתם עומדים לידי.

בשיחזור אחר ראיתי את עצמי כילדה. הרגשתי בדידות. ה"מטפלת", שהיא אחת המשתתפות בקורס, הורתה לי לעבור לארוע משמעותי בחיים. הגעתי לרגע שבו אני יושבת עם בעלי במטבח, ואני יודעת שהזוגיות שלנו לא טובה וחושבת על פרידה אבל לא אומרת לו כלום. כי אני חוששת מכל מיני דברים. ואחרי כמה שנים אנחנו נפרדים. ואני מרגישה בודדה. נדמה לי שלא הייתה לי זוגיות אחר כך.

במהלך השיחזור נילי החליפה את ה"מטפלת", כי ה"מטפלת" הייתה קצת איטית והשיעור עמד להסתיים. שמחתי שנילי נטלה לידיה את המושכות, כי אני מעריכה אותה. "עכשיו תדמייני את החיים שלך במצב הכי טוב", היא הורתה לי. ודמיינתי שאני בזוגיות טובה, אבל לא ראיתי דמות מוחשית, וכמובן שהילדים היו איתי. במהלך השיחזור ירדו לי דמעות. כל הסיטואציה מאוד מרגשת, ורוב המטופלים בוכים. במהלך השיחזור צריך לחפש הקשרים לחיים הנוכחיים, ואמרתי שהסיטואציה בתיקשור הזכירה לי את הסיטואציה שבה עמדתי לפני כמה שנים, שהזוגיות בין בן הזוג שהיה לי ("בעלי") לביני לא הייתה טובה, ואני הייתי מלאת התלבטויות וחששות. והופ, מעניין שבדיוק באותה התקופה התנגשו בי מאחורה.

והיום? מדוע התנגשו בי שוב, בצורה ממש דומה? האם זה אומר משהו? אולי זו סתם מקריות?

 היא אמרה לי שיש משהו שאני צריכה ללמוד כי עובדה ששוב קרה לי אותו הדבר. הסתכלתי עליה, מקווה שהיא תגיד לי את התשובה המדוייקת. היא והמדריכים שמקיפים אותה ומהם היא מקבלת מסרים. אבל זהו. נדמה לי שבזה הסתיימה השיחה. איני זוכרת בדיוק. והשיעור המשיך. ובמהלכו עשיתי לאחת המשתתפות שיחזור שבעצם עליו רציתי לספר לכם, אבל משהו משך אותי לספר לכם ששוב התנגשו בי.

תגידי תודה שלא תפסה אותך שוטרת

אתמול בערב, בדרך לאהובתי, שאלתי את עצמי האם אני צריכה לבוא לנילי באופן פרטי כדי שהיא תעשה לי שיחזור, וכך אולי אוכל להבין את הסיבה להתנגשות ולכאבים. כי איזה פחד, שלא יקרה לי שוב.
כדאי לי ללכת אליה או לא? שאלתי את עצמי, וכתבתי על פתק קטן בתוך האוטו, שכבר מלא בכל מיני תזכורות, "נילי שיחזור". ולפתע ניידת הגיעה משום מקום והשוטר בתוכה ביקש ממני לעצור בצד. קיבלתי משני המתנדבים המבוגרים דוח של 500 ₪ כי לטענתם עשיתי יוטרן בתוך הצומת. "זה לא היה בתוך הצומת. זה אחריה". ניסיתי לשכנע אותם, אך ללא הצלחה. "תגידי תודה שלא תפסה אותך שוטרת. אחרת היית מקבלת דוח גבוה יותר."

חגית רימון, עו"ד וכתבת אתר אישה

hrimon@gmail.com

לטורים נוספים

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.