נשים זהירות יותר מגברים – האם זה משפיע על מחירי הביטוח?

 

מאת: יח"צ

dr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קיימים הבדלים משמעותיים בין מחירי הפרמיה אותם משלמים גברים בעבור ביטוח הרכב שלהם וזאת בהשוואה אל מחירי ביטוחי הרכב לנשים. אם תנסו לברר את הסיבה קרוב לוודאי שחברים יסבירו לכם שהיא נעוצה בכך שנשים זהירות יותר על הכביש מגברים. האמנם? ואם כן כיצד הדבר משפיע על מחירי הביטוח? התחילו לקרוא כיצד גם אתן תוכלנה לחסוך בהוצאות השנתיות שלכם על הרכב.

תחבורה ונשים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה הודעה לעיתונות ובה היא מספקת את הנתונים הבאים:

 • נשים עם רישיון נהיגה – נכון לשנת 2013 נשים היוו 43% מכלל הנהגים וליותר ממיליון וחצי נשים היה רישיון נהיגה.
 • קבוצת גיל עיקרית – האחוזים הגבוהים של הנשים שמורשות לנהוג משתייכים לקבוצת הגיל 25 ועד 34.
 • סוג תחבורה – כ- 11% מהנשים נוהגות באופנוע וכ- 2% מהנשים מורשות לנהוג באוטובוס, רכב משא ו/או מונית. כל השאר נוהגות ברכבים פרטיים.
 • עבירות נהיגה- שיעור ההרשעות של נשים (עבירות הקשורות אל נהיגה) בהשוואה לגברים נמוך ונכון לשנת 2013 הוא עמד על 7% וזאת לעומת כ- 15% אצל גברים.
 • תאונות דרכים – נכון לשנת 2014 נשים היו מעורבות בכ- 11% אחוזים מתאונות הדרכים הקטלניות בישראל ובכ- 26% מתאונות הדרכים עם נפגעים. אחוזים בהחלט נמוכים וזאת ביחס לגברים.

נתונים אלו מצביעים על כך שהנשים מהוות נתח מכובד מכלל הנהגים והמסקנה היא שהן נוהגות באופן זהיר יותר מגברים, דבר שבא לידי ביטוי במעורבות שלהן בכמות קטנה יותר של תאונות דרכים בהשוואה אל גברים. נתונים אלו משפיעים על ההחלטות של חברות הביטוח, קרי, על קביעת מחירי ביטוחי הרכב לנשים.

מחירי הביטוח – איך הם נקבעים?

הפרמטרים המרכזיים שמשפיעים על ההחלטה של חברות הביטוח לגבי העלות של כל ביטוח וביטוח הם:

 • גיל- אחד הדברים הידועים הוא שנהגים מתחת לגיל 25 נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר לתאונות מאשר נהגים מעל לגיל זה. לכן. העלות הביטוחית של קבוצת גיל זו תהיה גבוהה יותר בהשוואה לכל יתר הקבוצות.
 • מגדר- מבחינת פרסומי הסטטיסטיקה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נשים זהירות יותר מגברים ולכן יש חברות ביטוח שמציעות להן תוכניות ביטוח בעלות נמוכה יותר מאותם ביטוחי רכבים המוצעים לגברים. דוגמה לכך היא תוכנית ה- LADY AIG של חברת הביטוח AIG שמציעה לנשים חבילת ביטוח רכב במחיר נמוך בעשרות אחוזים מהמחיר המוצע לגברים.
 • וותק- שנות הניסיון של הנהג על הכביש משפיעות במידה ניכרת על מחיר הביטוח אותו הוא ישלם.
 • היסטוריית תאונות- כמות התאונות שבהן היה מעורב נהג הרכב בשלוש השנים האחרונות לביטוח.
 • סוג רכב- פרמטר נוסף שישפיע על המחיר של הביטוח הוא סוג הרכב, האם מדובר על אופנוע, רכב מסחרי, רכב פרטי, רכב השכרה וכן הלאה.
 • מיגון- מאפייני המיגון של הרכב ישפיעו על המחיר, אם הכוונה היא למספר כריות האוויר ברכב, נפח המנוע, מערכות מתקדמות עיקרן יציבות ובטיחות בעת נהיגה, אזעקה/קודן ועוד.

 

לסיכום, נשים זהירות יותר מגברים כאשר הן נוהגות ולכן ברוב המקרים הן אכן משלמות פחות עבור ביטוחי הרכב.

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.