הילדים עולים על ההגה – כך תפיגו את החששות

מאת: יח"צ

dr

כל אמא וכל אבא יודעים מה זה לבלות שעות, לילות וימים ארוכים בדאגה לאוצר החשוב לנו מכל, הילדים. בין אם זה בהיותם ילדים קטנים אשר נסמכו עלינו בכל דבר ודבר, המשך כמתבגרים אשר החלו מבלים עם החברים בשעות הקטנות של הלילה וגם חוקרים את כל נושאי ההתבגרות ובין אם כאשר הם עולים על ההגה ודוהרים בכבישי ישראל, לצד יתר הנהגים שאולי שתו או לא הפו את כל תשומת הלב של הכביש. במאמר הבא נעזור לכל הורה באשר הוא, להוריד את מפלס החששות מעט ולהבטיח כי גם אם חלילה יקרה מקרה ביטוחי כלשהו, הרי שהילד מכוסה ולפחות דאגה אחת קטנה תרד מהראש.

דפוסי נהיגה של הצעירים
צעירים רבים מחכים ליום בו יקבלו את רישיון הנהיגה בכיליון עיניים ומוכנים לעשות המון כדי להשיגו ולזכות בעצמאות, ואם מתאפשר ברכב פרטי. אחד הדברים החשובים ביותר להבין הוא כי לצעירים אין ניסיון או ותק נהיגה ולכן אין הם מבינים את הלך הכביש וחוסר הניסיון הוא פקטור חשוב מאוד אותו יש לקחת בחשבון. לכן, תפקיד ההורה הוא לשמש כנהג מלווה או לדאוג לנהג מלווה אחר, אשר ילמד את הנהג החדש את רזי הכביש ויעזור לו לצבור ביטחון נדרש על הכביש ומאחורי ההגה. נכון, אומנם כל צעיר מחוייב בכמות גדולה של שיעורי נהיגה אך מטרת שיעורי הנהיגה לרוב היא ללמד ולהכין את הנהג החדש אל מבחן הנהיגה המעשי.

ומה על ההורים לעשות?
הדבר הראשון אותו יש לעשות הוא להתקשר אל חברת הביטוח ולרכוש כיסוי ביטוח חובה שמכסה גם את הנהג החדש שהצטרף אל משפחת נהגי ישראל. לאחר רכישת הביטוח, זה שיגן על הנהג החדש במקרה של תאונה חס וחלילה ויאפשר לו לקבל את כל הטיפול הרפואי הנדרש במידת הצורך וגם את הפיצוי הכספי המתאים, יש להתחיל ולנהוג בכבישים על הנער או הנערה וללמד אותו את כל מה שחסר לו בידע על הנהיגה וגם לחשוף בפניו את הכבישים כפי שהם ולא תחת ההגנה של שלטי ה- ל' של מורה הנהיגה.
לאחר שהסתיימה לה תקופת הנהג המלווה, אין למהר ולהעניק לילד את מפתחות הרכב ולתת לו לנהוג. יש לוודא כי הוא אכן מוכן לכביש ומומלץ להגביל אותו תחילה. אין ספק כי רכישת ביטח חובה מגן על הילד אך כאן מדובר על כסף בעיקר ולא על הילד עצמו.

לסיכום, במידה וגם הבן או הבת שלכם היגע לגיל בו הוא התחיל ללמוד נהיגה וקיבל את רישיון הנהיגה שלו, יש לשמור עליו כאילו היה הוא עדיין הילד הקטן שלכם שעומד ללכת ברגל לבדו לבית הספר בפעם הראשונה. הקפידו לרכוש את כל כיסויי הביטוח הנדרשים והעבירו את חשיבות השמירה על הביטחון בנהיגה.

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.