תובנות והמלצות בהשראת אקהרט טולה / איילת לקט קינן

רשמים מהכנס של אקהרט טולה, כולל תובנות והמלצות בהשראתו

מאת: איילת לקט קינן, פסיכותרפיסטית גופנית. בעלת קליניקה לטיפול בתנועה לנשים, מלווה נשים במצבי משבר ותקיעות.

האולם היה מלא בכמה מאות אנשים שהגיעו להרגיש את אקהרט טולה (Eckhart Tolle) מדבר על כוחו של הרגע הזה.

ציפיתי לחוויה עוצמתית ומרגשת ולצערי חוויתי חוויה שמופנית בעיקר אל השכל והמחשבה, אבל, כמי שמתרגלת למצוא בכל דבר משמעות וטוב לקחתי מהרצאה מספר דברים, חלקם היו תזכורת נהדרת וחלקם אפשרו נקודת מבט מיוחדת על המוכר והידוע.

הנקודות האלה נובעות מאקהרט ואני מרחיבה אותן קצת מנקודת המבט שלי:

1. אנשים שואלים את עצמם באמצע החיים מה השתבש? איך זה קרה? טולה עונה לנו: "החיים התחילו להשתבש מהרגע בו נולדתם". חלק בלתי נפרד מהוויית החיים זה ההתרחשויות השונות, הפגמים, הדברים שאנו נאלצים להתמודד איתם. אם נבין שזו המהות ולא החיים הנפלאים והמושלמים "שהיו אמורים" להיות לנו יהיה לנו הרבה יותר קל לקבל את האירועים הקשים.

2. אם כן, הכל בראש שלנו ובתפישת העולם שלנו. המחשבות הן אלה שגורמות לנו לסבל. תפישת העצמי שלנו נובעת מהנארטיב שאנחנו מספרים לעצמינו ולא מהמציאות. המציאות מתרחשת רק ברגע הזה. כל השאר אילו סיפורים שאנו מספרים לעצמינו שהופכים להיות האמונות שלנו.

3. הדרך להשתחרר מהסבל שהמחשבות שלנו יוצרות הוא בהתמקדות נוכחות ההוויה של הרגע הזה.ניתן להיות נוכח ברגע הזה במספר אופנים: במדיטציה ממוקדת גוף. לשים לב לנשימה ולכ חלקי הגוף – מאפשר להרגיע את המלמולים הבלתי פוסקים של המחשבות שלנו. מאפשר להרגיש תחושת חיות וזרימה שבהרגשת הנשימה, פעימות הלב וכד… דברו נוסף להיות ב"זרימה" עם מה שיש. כלומר: כשאנו נמצאים במקום מסויים להביט, להסתכל, להרגיש את ההוויה של המקום. בין אם זה בטבע ובין אם זה מפגש עם אנשים באספת הורים. לנסות להיות עם מה שעולה ולהנחי את כל ההנחות והמחשבות המוקדמות שהגענו איתן. במילים אחרות כל רגע הוא הזדמנות להתחיל מחדש.

4. לא לכל אחד מתאימה הישיבה במדיטציה לכן יש דרכים נפלאות לתרגל נוכחות הרגע הזה: דרך יצירה: ציור, ריקוד, כתיבה וכד…. או ריצה, ספורט וכל דבר שאני מרוכז בו והופך להיות אחד איתו. ממש כמו שהתפישה שאנחנו חלק בלתי נפרד מהטבע. בטבע כשיורד גשם ויש סערה אנחנו לא מתפלאים איך השתבש לנו אנחנו מבינים שהגשם והסערה הם חלק בלתי נפרד מעונות השנה. אם נלמד לקבל את הרגשות הקשים שלפעמים עולים בנו כחלק בלתי נפרד מאיתנו. לא נבקש להעלים אותם אלא ניתן להם מקום. נשהה איתם ונאפשר לזרימה חדשה להיכנס פנימה נוכל לחיות חיים של קבלה וחמלה על עצמינו ועל האחרים.

5. כשאנחנו מבינים ומרגישים חלק מהטבע אנחנו מבינים משהו מאוד חשוב: שכמו שהשמש מאירה עלינו האור שלה הוא גם האור הפנימי שקיים בנו. יש בנו יכולת להגדיל את האור הפנימי ולהקרין ממנו החוצה על אחרים. (ממש כמו שהיהדות מדברת על האלוקות שנמצאת בכל אחד ואחד מאיתנו. אלוהים – יהווה = הוויה).

כל אלה יאפשרו לנו להרגיש נוכחים וערים בחיינו ויעזרו לנו להחליף את הנארטיב של "כמה אנחנו אומללים בחיינו" לכמה עוצמות טומנים בחובם האתגרים בחיינו. עוצמות שמגיעות מבפנים ומאירות על הכוחות שלנו להתמודד , להרגיש את הדרך, להיות , לחיות כאן. הרגע. עכשיו.

איך להפסיק להתמכר למחשבות שליליות, כולל המלצה נפלאה להורים – סרטון וידאו באנגלית  / אקהרט טולה

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.