מה מבדיל בין חירות לשיעבוד ואיך מגיעים לתחושה של חופש?

מה מבדיל בין חירות לשיעבוד ואיך מגיעים לתחושה של חופש?

מאת: חגית רימון

מה מבדיל בין חירות לשיעבוד?

מה שמבדיל בין חירות לבין שיעבוד זה בעיקר ההרגשה.
כאשר שוב ושוב עושים משהו שלא נהנים ממנו או שנמצאים במקום שבו ההרגשה אינה נעימה, יום ועוד יום – זה ההיפך מחופש. זהו שיעבוד. כמו למשל שיעבוד לעבודה לא מעניינת/מספקת או שיעבוד לזוגיות מתסכלת.
זוהי תחושה קשה, שכן האדם המצוי בה חש שכל האפשרויות האחרות, מלבד להישאר במקום שבו הוא נמצא – סגורות בפניו. תחושת השיעבוד מלווה בתחושה של פחד, חוסר אונים וחוסר ביטחון.
לעומת שיעבוד, ישנה גם תחושה של חופש או חירות. האדם מצוי במקום שבו הוא מרגישבאופן כללי סיפוק, בחירה חופשית, עניין אישי ולעיתים גם תחושה של שליחות, כמו למשל בעבודה שיש בה עזרה לאנשים ומתן שירות.
התחושה של חופש וחירות נותנת סיבה טובה לקום בבוקר – ככל שהאדם יותר מסופק מחייו ובמה שהוא עושה – כך הוא ירגיש יותר שימחה באופן כללי. ולהיפך – כשאדם מרגיש שהוא משועבד, תקוע במקום שאינו רוצה אותו אך מפחד לעוזבו או לשנותו – שמחת החיים שלו פוחתת.
אז איך מגיעים לתחושה של חופש וחירות? שאלה טובה.
קודם כל – את צריכה להתחבר לעצמך. לדעת מה את אוהבת לעשות, ולעשות את זה.
דבר שני, רצוי להתנתק מהשאלה של מה יגידו – למשל, אם תתגרשי כי לא טוב לך והורייך ילחצו עלייך "לשמור על המשפחה" – אזי תבדקי מה באמת את רוצה. אלו הם החיים שלך, ושלך בלבד.
דבר נוסף כדי להגיע לתחושה של חופש וחירות – ניתן ללכת לכל מיני סדנאות שעוזרות למצוא את הדרך הטובה עבורנו (כמו למשל שיטת הה'ופונופונו – שיטה מהוואי שלמדתי אצל מאבל כץ) ושיטות נוספות שניתן ללמוד אותן בסדנאות, מקריאת ספרים, וגם בפייסבוק ניתן לקרוא תכנים מחזקים, כמו למשל הדף של אלכס זיו.
ניתן גם ללכת למטפלים/פסיכולוגים שיכולים לסייע לנו להתחזק ולהדליק לנו את הפנס כדי שנמצא את הדרך הברוכה שלנו (באופן אישי ממליצה על מיכל קידר לוי), כל אחד והאמצעים שהוא מתחבר אליהם.
אז במה את בוחרת? במה אתה בוחר? בהרגשה של חופש או בהרגשה של שיעבוד?

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.