כך ניתן להקל על כאב גב ועל כאבים נוספים בגוף

כיצד ניתן להקל על כאבי גב תחתון ועל כאבים נוספים בגוף?

מאת: חגית רימון hrimon@gmail.com

מידי כמה זמן אני מרגישה כאב בגב התחתון. לפני למעלה מ- 15 שנים רכשתי את "בקלייף" – Backlife ואני משתמשת בו כשצצים כאבים. כיצד משתמשים במכשיר? מחברים את המכשיר לחשמל, שוכבים על מזרון דק על הרצפה, מניחים את הרגליים על המכשיר והוא מותח את הברכיים בתנועות עדינות.

זוהי אינה המלצה פרסומית (רכשתי את המכשיר במחיר מלא לפני שנים רבות), אלא מטרתי הינה לסייע למי שכואב לו הגב. באופן אישי המכשיר עוזר לי גם לגב וגם להרגשה טובה יותר בגוף – הוא מרחיק את החוליות האחת מהשניה בצורה עדינה, ואז נכנס דם בצורה יותר מהירה לאיזור ונכנסים חומרי ריפוי.

יכול להיות שגם לאנשים מבוגרים שקשה להם ללכת – המכשיר מסייע כי מזיז להם את הרגליים בצורה עדינה, אבל לא בדקתי. לפי מה שראיתי בפרסום באינטרנט, מחירו של המכשיר כ- 1,600 ש"ח. הנה למשל באתר הזה.

הנה סרטון בנושא כאבים בגב התחתון ודרך ההקלה של בקלייף

מומלץ להתייעץ עם רופא או עם מומחה ברפואה משלימה.

דרכים נוספות להקלה על כאבי גב ועל כאבי גוף נוספים:

  1. דיקור – דרך קופות החולים ניתן לקבוע תורים לכל מיני סוגים של רפואה משלימה, כמו דיקור, מסז', הומאופטיה ועוד. אני מרוצה מהסניף של מכבי בתל אביב, עם המטפלת בדיקור בשם מעיין וגם ממדקר בשם אברהמי.
  2. טבליות הומאופטיות – לאחר תאונות חלילה ונפילות, אני ממליצה לקחת טבליות טראומיל הנמכרות בבית המרקחת ללא מרשם רופא. אלו כדורים הומאופטיים קטנים, שמניחים מתחת ללשון והם מרפאים את הגוף. כשיש כאבים ניתן להשתמש גם בארניקה, שגם היא תכשיר הומאופטי. את שני התכשירים הללו יש גם במשחה, שאותה מורחים על המקום הכואב.
  3. נשימות עמוקות – אנחנו לא מקפידים מספיק על לנשום עמוק. זה דבר חשוב – לעצור ולנשום עמוק, וגם במהלך היום לנשום נשימות איטיות וארוכות. זה עוצר אותנו משטף החיים והלחצים, להתמקדות בכאן ועכשיו.
    יש המון סרטונים ביוטיוב על נשימות. מוזמנות ומוזמנים לצפות וליישם.

    תרגילי נשימה להרגעה: איך להוריד לחץ, מתח וסטרס ב-5 דקות

4. טבליות הומאופטיות – לאחר תאונות חלילה ונפילות, אני ממליצה לקחת טבליות טראומיל הנמכרות בבית המרקחת ללא מרשם רופא. אלו כדורים הומאופטיים קטנים, שמניחים מתחת ללשון והם  מרפאים את הגוף. כשיש כאבים ניתן להשתמש גם בארניקה, שגם היא תכשיר הומאופטי. את שני התכשירים הללו יש גם במשחה, שאותה מורחים על המקום הכואב.

אין ספק שיש קשר בין גוף ונפש, ורבים מהכאבים בגוף מגיעים בגלל כל מיני מצוקות נפשיות, לחץ נפשי ועוד. אז רצוי כמובן לטפל בסימפטום ולהגיע לשורש הבעיה.

5. הרב יגאל כהן – ישנם דיסקים של הרב יגאל כהן, שניתן להקשיב בהם באוטו. אם אתם תורמים כל סכום למרכז שלו, ניתן לקבל בדואר את הדיסקים שלו. הוא מדבר על הכרת תודה לאלוהים, על זוגיות טובה ועוד. יש בכוחם של הדיסקים והסרטונים לחזק ולתת כוח ואמונה. לרב יש ערוץ יוטיוב וגם ניתן להצטרף לדף האוהדים שלו בפיסבוק, שגם בו ישנם פרסומים שלו שמביאים ליותר רוגע.

הכל לטובה – הרב יגאל כהן

גם הרב שלום ארוש מרגיע עם הספרים שלו שעיקרם הוא לומר תודה לאלוהים, כל הזמן לומר תודה. אין ספק שהכרת תודה עוזרת לנו לשמוח יותר בחלקנו ולהרגיש טוב.

6. לחץ וחרדות עלולים להביא למכאובי גוף. לכן מומלץ לקרוא ולצפות בכמה שפחות חדשות מלחיצות ולהתמקד בדברים הטובים.

7. ישנן שיטות ריפוי ומשיכת שפע לחיים, כמו למשל תטא הילינג שנוסדה ע"י ויאנה סטיבל, ושיטת ההופונופונו שמקורה בהוואי, שמתמקדת באמירת תודה תודה תודה ו- סליחה, ו"מנקה" מחשבות שליליות ודפוסים חזרתיים.

8. יציאה ממצב של תקיעות, כמו קשר זוגי לא טוב, עבודה שלא מתאימה לנו, עוזרת גם להביא את החיים למצב טוב יותר, גם רגשי וגם פיזי. ניתן ומומלץ להיעזר בפסיכולוגית ובמטפלת. הנה למשל ראיון עם מיכל קידר לוי על זוגיות טובה. מיכל הינה מטפלת שמסייעת לנשים לצאת מתקיעות ולהגיע לדרך חדשה וטובה יותר.

9. ספורט כמו הליכה, יוגה ועוד עוזר לבריאות. הוא גם משפר את מצב הרוח וגם מחזק את השרירים. צריך לזכור לעשות אותו במידה, ולא להגזים.

10. לעשות דברים שאת אוהבת – זה משפר את מצב הרוח ומביא לאיזון – למשל ציור, כתיבה, נגינה, בישול ועוד.

11. תזכרי מידי פעם לצאת לחופשה. כמו כן, לא להעמיס על עצמך יותר מידי עבודה ומטלות, ולישון מספיק שעות ביום.

12. תזונה טובה – מומלץ לאכול הרבה ירקות ופירות ומאכלים בריאים. מבחינה אישית, לא נוגעת בבשר וחלב מטעמים של חמלה.

13. תכיני לעצמך מחברת תודה. זה ממקד אותך בטוב ומשפר את מצב הרוח.

14. ניתן לשלב בין כמה דרכים כדי להגיע לבריאות הגוף והנפש. תחליטו מה מתאים לכן ולכם ותפעלו בכיוון.

מאחלת לכן ולכם המון בריאות, פיזית ונפשית.

 

הצטרפי לטיול נשים לקוסטה ריקה – הקליקי כאן לפרטים בפייסבוק

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.