האם שעת הנקה מגיעה לעובדת במשרה חלקית? / אתר אישה – אתר נשים  

baby

 

יעל עבדה במשך 4 שנים במרפאת שיניים בהיקף משרה חלקי – 5 שעות עבודה ליום. לאחר שילדה את בתה ובתום חופשת הלידה חזרה יעל לעבוד כרגיל, באותו היקף משרה.

האם זכאית יעל ל"שעת הנקה" לאחר חזרתה לעבודה?

הילה פורת, עו"ד, משיבה:

סעיף 7(ג)(3) לחוק עבודת נשים קובע כי עובדת רשאית להעדר מעבודתה מתום חופשת הלידה עד תום ארבעה חודשים מאותו יום – שעה אחת ביום, בתנאי שהיא מועסקת במשרה מלאה.

לענין זה, יש לציין כי אין כיום דרישה בחוק כי בתקופה זו העובדת תניק את הילד – הכוונה היא, ללא כל קשר להנקה, כי האם העובדת תוכל להתמסר לטיפול ברך הנולד ועם זאת להמשיך בעבודתה הסדירה, בניכוי שעת עבודה אחת, וזאת במשך תקופה של 4 חודשים מתום תקופת חופשת הלידה ובלבד שהיא עובדת במשרה מלאה.

כמו כן, יש לציין, כקבוע בסעיף, כי ההעדרות המותרת על פי סעיף זה היא בנוסף להפסקות על פי חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951, ואין מנכים אותה משכר עבודתה של העובדת.

על כן, במקרה זה יעל לא תהיה זכאית להנות מ"שעת הנקה", שכן אינה עובדת במשרה מלאה.

• עו"ד הילה פורת – מומחית בדיני עבודה, מחברת הספר "דיני עבודה המדריך המלא", ומנהלת אתר עולם העבודה – הפורטל למעסיקים www.hilaporat.co.il

 

Leave a Comment

^ TOP