"למה נזכרת רק עכשיו??" הנה 10 תשובות!!

חגית רימון - תעריכי את הדברים שיש לך

פעמים רבות, כאשר נשים מתלוננות על הטרדה מינית או אונס שעברו לפני שנים, יש המגיבים להן במשפט: "למה נזכרת רק עכשיו??"

מאת: חגית רימון

חגית רימון - תעריכי את הדברים שיש לך
למה נזכרת עכשיו?

אנו חיים בתקופה שבה האמת רוצה לפרוץ החוצה.

נמאס לה להסתתר, להתבייש, להאשים את עצמה.

האמת משתוקקת לראות אור יום, להתאוורר, לחלץ את איבריה ולומר בקול – "הנני כאן. הביטו בי. איני אשמה. איני מכוערת. נמאס לי להתחבא בחושך."

אושרת קוטלר סיפרה לאחרונה שלפני כ- 25 שנים, אלכס גלעדי, שהיה אדם בעל קשרים וסמכות, התחיל איתה ואמר לה: " את לא יודעת איך מתקדמים בטלוויזיה בהוליווד? "

נרי ליבנה סיפרה שבמהלך קשרי עבודה עם גלעדי, כשהיה כמובן מעליה בהיררכיה המקצועית, הזמין אותה לביתו ובעוד שהיא חשבה שמדובר בקשרי עבודה, כשירד למטה פתח את חלוקו והראה לה את "החליל" שלו ואמר לה: "דברי אליו."

לאחרונה שתי נשים טענו שלפני שנים רבות הן נאנסו ע"י גלעדי, ואחת מהן סיפרה שהוא אמר לה ש"כוכבות" רבות בטלויזיה נהיו כאלה לאחר שעברו במיטתו… הנה הכתבה

דנה וייס סיפרה שלפני כ- 15 שנים, גבי גזית נהג לנשקה בפה מבלי לקבל את אישורה. לאחר הפרסום שלה ושם אישה נוספת, זרמו טענות נוספות של נשים כלפי גבי גזית.

נשים רבות נוצרות את ההטרדות המיניות שעברו במשך שנים רבות. אבל לעיתים, בעקבות סיטואציות מסויימות, הן מחליטות שלא עוד, שנמאס להן לשתוק ולהסתיר, והן מפרסמות את מה שעברו.

ואז חלק מהתגובות שהן מקבלות זה: "למה נזכרת עכשיו?" שזוהי תגובה מזלזלת שטמונה בה האשמה כלפיהן ובעצם אמירה שאם שתקת עד עכשיו, אז תמשיכי לשתוק, כי זה כבר לא רלוונטי מה שאת טוענת.

אתמול פרסמתי בדף הפיסבוק של "אתר אישה" סרטון מלפני 29 שנים, שפורסם בדף הפיסבוק של "כאן ועכשיו", ובו רואים את גבי גזית ממש שולח את ידו לעבר השד של רקדנית בטן שהגיעה לתוכניתו, גם סוחט ממנה נשיקה ומנסה להפשיטה. זהו סרטון מטריד והנה הוא בדף של "כאן ועכשיו"

 

נשים רבות הסתייגו מהסרטון, אבל היו גם תגובות כאלה:

אתי: "29 שנים ???? ורק כעת מתעוררת ???? איפה היית כל השנים הללו ???? אתם ואתן ממש מגזימים עם התלונות שלכם ודי נמאס לראות ולשמוע."

 טלי: "לא נמאס לחפש דברים מהבוידם?! איפה הייתם בזמן אמת?"

מגיבה נוספת: "שחררו לחץ. חלק מזה זו פרובקציה לשמה. נכון הוא לא היה צריך לנהוג כך אבל עכשיו להתחיל לנבור 20 שנה לפני ."

 רותי: "יש כמוהו אלפים. המעצבן שנזכרו עכשיו כי נעים להיזכר."

אז למה נזכרתן עכשיו?? הנה 10 תשובות!!

  1. למה נזכרת רק עכשיו? כי התביישתי כל כך הרבה שנים ולקחתי עליי חלק גדול מהאשמה. אבל התבגרתי והתחזקתי והבנתי שלא עוד. אני לא מתביישת במה שמישהו אחר עשה לי בניגוד להסכמתי.
  2. למה נזכרת רק עכשיו? נשים נוספות התלוננו תלונות דומות על האיש. כך שאני מבינה שלא הייתי היחידה!!
  3. למה נזכרת רק עכשיו? התביישתי להתלונן. מי יאמין לי?? וחוץ מזה, בטוח שכולם היו תומכים בו כי הוא כל יכול בענף התקשורת ואם אתלונן ינדו אותי ואאבד את משרתי.
  4. למה נזכרת רק עכשיו? כי הצדק צריך לצאת לאור, גם אחרי שנים רבות. וכן, יש פה גם קמצוץ של נקמה על הפגיעה שנעשתה שלפיי.
  5. למה נזכרת רק עכשיו? כדי לחזק נשים נוספות. תראו לדוגמא את פרשיית הארווי ויינשטיין (וגם ביל קוסבי). הוא הטריד מינית למעלה ממאה נשים!! את חלקן הוא אנס. אבל כולן שתקו כי הוא מפיק על והן עלולות להפסיד את עבודתן והוא גם איים עליהן בהגשת תביעת דיבה. אבל ברגע שלאישה אחת היה אומץ לספר את מה שהוא עשה לה, נפתחה תיבת פנדורה ונוספו עוד נשים רבות שסיפרו על אירועים מטרידים מצידו.
  6. בזכות הנשים האמיצות כגון דנה וייס ואחרות שמסרות על מה שהיה, זה נותן לנשים נוספות כוח ואומץ לספר על מה שהיה.
  7. למה לא סיפרתן אז ולא התלוננתן במשטרה? כי סביר להניח שהאדם שהטריד היה מכחיש, וקשה להוכיח אונס או הטרדה מינית אם אין עדים או שהעדים מפחדים, ולהיחקר במשטרה זה מאוד לא נעים וגם בהחלט יכול להיות שהיו סוגרים את התיק, ואת היית נשארת מחוסרת עבודה, עם אות קין על המצח ובמצב יותר קשה שלא האמינו לך.
  8. אז למה נזכרת עכשיו? כי עכשיו האיש שהטריד כבר לא מאיים עליי, אני אישה חזקה יותר, יש לי יותר ביטחון בעבודה והיום יאמינו יותר למילה שלי מול אותו אדם.
  9. למה נזכרת עכשיו? כי האיש הזה, שהטריד אותי מינית, שניצל את מרותו עליי והפחד שלי לאבד מקום עבודה – האיש הזה לא ראוי להיות נשיא, האיש הזה לא ראוי להישאר במשרתו הבכירה, האיש הזה לא ראוי לכבוד והערכה שאתם רוחשים לו. תדעו שמתחת לחזות של אדם ממלכתי ומוכשר וכריזמטי, מסתתר גבר בריון שהטריד נשים ועשה בהן כרצונו.
  10. אז למה נזכרת עכשיו? כי נמאס לי לשתוק!! די! נמאס! גברים – תשלטו על "החליל" שלכם, תשמרו על הפה שלכם, ותפסיקו להטריד. אל תנצלו את סמכותכם המקצועית על אף אישה, ואל תתנהגו בבריונות.

והנה סיבה 11 שהוסיפה מיטל: כי הייתי רק ילדה ואמרת לי לשמור את זה בסוד, כי היו לי פחדים שבגללם לא רציתי לספר, פחדים של ילדה שרק שהתבגרתי הבנתי אותם.כי פחדתי שאם אספר תעשה לי משהו רע יותר או למישהו שאני אוהבת, כי לא רציתי חיים במערכת משפט של חקירות ולהסתכל לך בעיניים בזמן שבטח תכחיש. כי רק רציתי לשכוח.

חגית רימון hrimon@gmail.com

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.