חתונה ממבט ראשון – מי הזוגות שיש להם סיכוי להישאר ביחד? ניתוח זוגי ותובנות

חתונה ממבט ראשון – מי הזוגות שיש להם סיכוי להישאר ביחד? ניתוח זוגי ותובנות

מאת: חגית רימון

הזוגות בחתונה ממבט ראשון

בימי הקורונה התחלתי לצפות בסדרה. נחמד לראות סיפורי אהבה או אי אהבה של אנשים אחרים, בייחוד כשאני עייפה וממילא לא התכוונתי למצוא הערב תרופה לסרטן. אז הנה כמה מילים לפרק של היום:

דובי ואריק – היה לי נחמד לראות את האושר שהתפשט על פניהם של דובי ואריק בברצלונה. אין כמו לטוס לחו"ל כדי לפתוח את הלב. אז אריק יצא גדול והזמין את דובי לטיול בברצלונה, העיר שיש לו בה עסקים ודירות. ליתר דיוק – 11 דירות 🙂

הוא לקח את דובי לדירה היפהפיה שלו, ואחר כך לטיול בעיר והכיר כל פינה, והיא התחילה להנות מחברתו. עדיין שניהם מאוד עצורים ברגשות שלהם. נראה שהיא לא נמשכת אליו, אפילו לא חיבוק קטן או שביב של מגע. אבל לאריק הספיק לראות אותה מאושרת לצידו, והרגיש שהקשר ביניהם מתחמם. נראה שאריק אדם נדיב, הוא סיפר שהיה לו חלום להיות אדם מבוסס כלכלית, והוא אף "סידר" את ילדיו, ואפילו מתכוון לעשות זאת עם הנכד שלו. אדם שהוא משפחתי ודואג לילדיו הוא אדם נדיב לדעתי, ואין כמו לחיות לצד אדם נדיב, שאוהב לחלוק את האושר שלו לצד בני המשפחה ולצד אהובתו. קמצנות היא תכונה שיכולה לכבות אהבה – ישנה קמצנות ברכוש וישנה גם קמצנות רגשית. יצא לכם לפגוש אדם קמצן רגשית? די מאתגר לחיות או להיות לצד אנשים כאלה, ובשורה התחתונה זה לא כל כך נעים, כי במקום להרגיש אהבה וחום באופן זורם ושגרתי, מרגישים פירורים של אהבה וזרזיפים של חום.
 
דניס והדר – אדון דניס קבע טיול לשלושה שבועות עם חברים ליפן, כאשר ידע שהוא הולך לתוכנית היכרויות שבה אולי ימצא כלה. האם זה בוגר? מממ… לא בטוח.
בהתחלה אמרתי לעצמי שאם הוא תכנן את הטיול עוד לפני שפגש את הדר, אז למה שלא ייסע? נראה לי לגיטימי. אבל אחר כך, במהלך התוכנית וגם השיחה עם הפסיכולוג, ברור שהדר מרגישה אי נוחות עם העובדה שחודש אחרי שנפגשו, ובזמן החגים, דניס מתכנן לנסוע לטיול ארוך עם חבריו. היא אמרה שהיא לא יודעת האם תחכה לו, אבל כפי שציין הפסיכולוג, מה שכאב לה היה שנראה שדניס "לא רואה אותה" ולא מתחשב ברגשותיה.
אז לנסוע עם החברים לשלושה שבועות ליפן ולהשאיר את הדר בארץ בחגים מחוץ לדירה המשותפת שלהם? או לפספס את הטיול "עבור הדר" ואז לחיות עם תחושת פספוס?

בהתחלה היה נראה לי שהיא אולי מגזימה בתגובתה, אבל לאחר מכן הבנתי אותה – הם נמצאים בזוגיות, וכאשר נמצאים במערכת זוגית, דבר בסיסי הוא להתחשב האחד בשניה, לתכנן דברים ביחד ולשתף האחד את השניה ולא להרגיש שמקבלים "הנחתות".

מה שמקסים זה שדניס והדר הצליחו למצוא את שביל הזהב, כזה המתחשב ברגשות של שניהם, ובסופו של דבר שניהם הרגישו מורווחים! דניס הציע להישאר בארץ בראש השנה, לקצר את הטיול שלו ולאחר החג להצטרף לחבריו ולטייל ביפן. הדר מאוד שמחה מהפתרון, כי זה גם הראה לה שהיא חשובה לו והוא מתחשב ברגשותיה, והנה הוא נוהג כמו אדם אוהב המצוי בזוגיות ולא כמו רווק שעושה מה שבא לו בלי להתחשב באיש.

נושא התקשורת הטובה וההתחשבות ההדדית הוא דבר מכריע בזוגיות, וכאשר יש אותם, זה מסייע להגיע לזוגיות טובה ולשמור עליה.
 
מור ומאור – טוב, נו, משהו שם לא עובד מההתחלה, וחבל אפילו לדבר עליהם, לא? זה פשוט לא זה. חוסר התאמה טוטאלית באנרגיות, בכימיה, באופן התקשורת ובעצם בהכל. במקרה כזה אולי רצוי פשוט להרפות.
אגב, מה שיפה במור זה שהיא מאוד תקשורתית, מביעה את מה שהיא מרגישה, אבל אין מה לעשות – אין ביניהם כימיה והם פשוט לא מתאימים.
 
דנית ואמיר – ה"זוג" הזה לא נבלע טוב בגרון, ואני שמה את המילה זוג במרכאות, כי אין שם זוגיות. אין שם אהבה ולא התאהבות. כלומר לא מצד אמיר. אז אם אתה לא נמשך למישהי, האם רצוי להמשיך לנסות? לא יודעת. לפעמים באמת קורה שאין משיכה, אבל יש אנרגיות טובות והמשיכה יכולה להתעורר עם הזמן. אבל נראה שהם כבר קיבלו את הזמן שלהם, ואין ביניהם שום חום ומגע. אז עולה לי בראש המילה "אשכנזים". סליחה, זה לא פוליטיקלי קורקט, אבל לפני כמה זמן כשהרהרתי ביני לבין עצמי, ועם עצמי מותר לי להיות לא פוליטיקלי קורקט, אמרתי שקצת נמאס מהתנהגות "אשכנזית" שמתבטאת לעיתים בהיעדר חום, ושאני מעדיפה לעיתים את החום ה"מזרחי", וגם הרהרתי באיזה יום בהיותי במכוניתי שבעבר אכן הייתה התנשאות של יוצאי אירופה על ה"מזרחים", אבל בזכות "המזרחים" הארץ הזו קיבלה את הצביון של הסחבקיות והחום והבית הפתוח והחברותיות בין האנשים. אז זה נהדר המיזוג הזה בין "האשכנזים" ל"מזרחים", שילוב נפלא שיש בארצנו, וכל "עדה" הביאה לארץ את הדברים הטובים שלה (וגם את הפחות טובים), ויצא פשוט מיקס די טוב, למרות שיש עוד כמה דברים שרצוי שנעבוד עליהם.
 
אז נחזור לדנית ואמיר – שימשיכו לנסות, אולי מתישהו אמיר ידליק קצת את האש, ואולי דנית צריכה להיות קצת בלתי מושגת, ואז אולי הוא יידלק. כרגע הוא קצת קרחון מהלך וזה לא כייף להיות עם בנאדם לא חם ושלא נותן לך להרגיש אהובה.
 
הגר וניר – קשה. קשה. אני לא יודעת האם הגר נדלקה על ניר או לא. אין ספק שיש כאן מורכבות מצד הגר. כן רוצה קירבה לא רוצה קירבה. וואאוו, לניר יש סבלנות. ואולי זה בעצם מה שמעצבן את הגר מההתחלה, הסבלנות והרוגע של ניר.
האם יש להם סיכוי? אין לי מושג. מה דעתכם?

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.