בפינתנו המשפטית היום – אחד המלונות ביקש לפטר עובדת בהריון. האם מותר לו?

עו"ד חגית רימון

מאת: עו"ד חגית רימון hrimon@gmail.com

עו"ד חגית רימון
עו"ד חגית רימון

בפינתנו המשפטית היום – אחד המלונות ביקש לפטר עובדת בהריון.
הגיעה אליי עובדת, נקרא לה רונית, שמועסקת באחד מבתי המלון בתל אביב.
מאז שהגיעה בוסית חדשה למחלקה, היא החלה להתנכל לרונית – אומרת לה שהיא לא מקצועית, לא מספיק טובה ויש לה כל הזמן טענות. וזה אחרי שבמשך מספר שנים לאף מנהל לא היו טענות כלפי רונית.
למרות שרונית בהריון, ולמרות שהיא מנסה ככל יכולתה לעבוד כמה שיותר טוב, הבוסית שלה המשיכה לפגוע בה ולבוא אליה בטענות על ימין ועל שמאל.
המדובר בבוסית שידועה כמי שיחסי האנוש שלה אינם טובים, גם כלפי עובדים אחרים.
לפי החוק – אסור לפטר עובדת בהריון, אלא באישור של וועדה. ב- "חוק עבודת נשים " מפורטות הזכויות לנשים בהריון ולאחר הריון והאיסורים החלים על מעסיקים בקשר לפיטורים.

המלון פנה לוועדה כדי לפטר את העובדת. כמובן שכל זה גורם ללחץ נפשי על העובדת, וברור שגם חשש כלכלי.
כשנפגשתי עם העובדת – דבר ראשון – היה לי חשוב להרגיע אותה. "לא ניתן שיפטרו אותך." אמרתי לה בפגישה שבה השתתפו גם יו"ר הוועד וגם אשת האיגוד המקצועי – הדסה קוסקס.
כשמגיעה אליי עובדת בהריון במיוחד, אבל גם כשכל עובד מגיע אליי – דבר ראשון אני מרגיעה אותו או אותה. את לא לבד. אנחנו מאחורייך, מצדדייך, ונדאג שתתחזקי ושינהגו בך באופן הוגן. חשוב לי לחזק את הביטחון העצמי שלו או שלה, כי אין מה לעשות – כשבוס מתעמר בעבודה, או כשעובד נמצא על סף פיטורים – הוא חש השפלה גדולה! גם פגיעה רגשית גדולה וגם חשש כלכלי.
"הכי חשוב שבתקופה הזאת תהיי רגועה". אמרתי לעובדת, והיא הנהנה בראשה וחייכה טיפה.
ניסחתי מכתב להנהלה ודרשתי מהם להשאיר את העובדת בעבודה.
מה יהיה בהמשך? אעדכן 🙂 תחזיקו אצבעות.

 

חגית רימון hrimon@gmail.com

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.