מגננת למאמנת – ראיון עם תמרה חרמון

תמרה חרמון עברה ילדות לא פשוטה, נישואין מסובכים, וממקצוע של גננת הפכה למאמנת. איך כל זה קרה? 

מאת: חגית רימון

 

הייתה לך ילדות לא פשוטה את מוכנה לספר לנו עליה?
אמי לקתה בדיכאון אחרי לידתי ובנוסף לכל איבדה את אביה (סבא שלי) ז"ל כחודשיים לאחר שהגעתי לעולם. זו הייתה מכה קשה מידי עבורה ולימים, סיפרו לי שהיא קישרה את העובדה שהגעתי לעולם בעובדה שהוא הלך מן העולם. על רגל אחת – הפכתי להיות שק האגרוף של אימי וסבלתי מאלימות פיסית ונפשית עד לגיל מאוד מאוחר.
אחרי שעזבתי את הבית, הספקתי לשרת בצבא, להתחתן ולהתגרש, לעשות תואר מצטיין בחינוך ועוד – בגיל 28 החלטתי להתחיל את המסע הפרטי שלי (אימון ) ולעשות עבודה על עצמי והצעד הראשון היה לסלוח לאמא. זה היה ברור לי שזה הדבר הראשון שנדרש כדי "לפתוח את החיים עבורי" זהו.

את כותבת הרבה על זוגיות, והפייסבוק מלא בהצהרות אהבה שלך לבן זוגך, המבוגר ממך. מה את יכולה לספר לנו על התחום? יש לך טיפים איך להחזיק זוגיות אוהבת?
תראי, זוגיות זה חלק אחד מתוך מכלול החיים ואני, כמו כולם, מצאתי את עצמי אחרי נישואין שעלו על שרטון בגיל 21 , נכנסת לעולם הדייטינג. מן הסתם, גם אני עברתי פגישות רבות מכל הסוגים ורק לפני כשנתיים מצאתי את האיש שאיתו אני חולקת את חיי כיום. מעולם לא החשבתי את עצמי "מומחית" בנושא הזוגיות ועם זאת כמאמנת לחיים,  אני מתייחסת לתחום הזה, בדיוק כמו לכל תחום אחר שיש בו רגשות, התנהגויות, צרכים וכו'.
כתבתי על זה פעם 2 מאמרים, שהם סוג של מודל ליחסי זוגיות (המודל נקרא אמית"א) והם נמצאים באתר שלי : אם לומר בקצרה – לטעמי, ישנם 5 מרכיבים עיקריים, שחייבים להיות במערכת זוגית: אמון, מחויבות, יצירה, אהבה ותקשורת נכונה = ביחד זה אמית"א.

איך הגעת להיות מאמנת? ומה גורם לך סיפוק בתחום?
זה התחיל לפני הרבה שנים כשעיסוקי העיקרי היה גננת. ההחלטה לא התרחשה לפתע פתאום: היא הגיעה ממקום של עבודה עצמית על עצמי ועל חיי. כשחוויתי את השינוי על בשרי – זה היה כל כך חזק ומשמעותי שהמחשבה לעשות את זה בשביל עוד אנשים חלפה בראשי ועדיין זו הייתה רק מחשבה. היו לי הרבה חסמים ומכשולים שהייתי צריכה לעבור בדרך עד שיכלתי להצהיר שזה מה שאני רוצה, בעצם.

אני זוכרת שהמאמן שלי, אריה שחף, אמר לי בתחילת הדרך – "את הולכת להיות אחד האנשים הגדולים ביותר שעומדים להשפיע על חיי אנשים בחברה הזאת" ואני הייתי בהלם. צחקתי לו בפנים מרוב מבוכה.
הסיפוק שלי הוא לראות את אדם כשהוא עומד ובידו ההישג שהוא חלם עליו: הרגע הזה שהוא מתרגש מעצמו ומהיכולת שלו להגיע למקום שהוא רצה. אין דבר יותר גדול מזה בחיים. בשביל זה שווה לי להיות מאמנת.

מה אנשים לא יודעים עלייך?
שאני אישה סופר דרמטית, שאני בשלנית מצוינת ושאני לא אוהבת לקרוא ספרים.

אילו אנשים הם מקור השראה עבורך?
אם מדברים על אנשים מחיי – אז סבתא שלי ז"ל , שהיא מקור השראה עבורי עד היום. ומהעולם המקצועי של האימון המאמן האישי שליווה אותי בתחילת דרכי, אנתוני רובינס, בוב פרקטור ורונדה בריטן – לפי הסדר הזה.

באיזה עיסוק אחר היית בוחרת אילו לא היית מאמנת?
עורכת דין פליליסטית או בעלת מסעדה.

מה השלב הבא שבו תרצי להתפתח?
ללמוד NLP באופן מקצועי. אני חושבת שזה יביא נופך נוסף לידע שלי.

מהו החלום שלך?

להיות אמא, לכתוב ספר ולהנחות סדנאות משנות חיים עבור הקהל הרחב.

יש לך מסר שאת מעוניינת להעביר לקוראות?
החיים יכולים להיות כמו שאתן רוצות ואל לכן לוותר לעצמכן. זה דורש עבודה והתמדה
ומניסיון אישי, זה שווה כל מאמץ – לקום בבוקר ולדעת שהחיים נפלאים והרשות נתונה. ועוד משהו – המוטו שלי אומר "אהבה מנצחת – תמיד " וחשוב שכולן תדענה שזה נכון לגמרי !

לאחר מותך, כשאת נכנסת בשערי שמיים – מה היית רוצה שאלוהים יאמר לך?
כל הכבוד!! חייך היו תרומה לאנושות ושינית את פני ההיסטוריה.

להתייעצות, פרטים נוספים לגבי אימון אתם מוזמנים ליצור קשר עם תמרה בטלפון
0525-918401 ולבקר באתר:
www.lovewins.co.il

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.