5 דרכים כיצד לדאוג להורים שלנו

דאגה להורים מבוגרים כוללת תמיכה כלכלית, פעילות גופנית משותפת, עידוד פעילויות חברתיות, רכישת אביזרי עזר וכמובן שיחות יומיות. אבל איך משלבים את זה יחד עם חיי המשפחה האישיים? הנה כמה עצות שיכולות לעזור לך

 

 

תהיו בקשר עם ההורים המבוגרים
תהיו בקשר עם ההורים המבוגרים 

קרדיט: אתר pixaby.com

 

נשים בדרך כלל לוקחות על עצמן את התפקיד של טיפול בהורים מבוגרים. העלייה בתוחלת החיים הביאה איתה לא מעט קשיים חדשים, שמשפיעים על כל בני המשפחה ובעיקר על הבנות הבכורות. מצד שני, יש גם דרכים חדשות לתמוך ביקרים לנו מכל וכדאי להכיר אותן:

  1. תמיכה כלכלית

הדרך הכי זמינה וחשובה לדאוג להורים המזדקנים היא לתמוך בהם מבחינה כלכלית. הרבה הורים מתביישים לבקש סיוע מן הסוג הזה, אבל התפקיד שלנו כבנות נאמנות הוא להציע אותה בלי שנתבקש. תמיכה כלכלית יכולה להתחיל בכמה מאות שקלים בחודש או להיות אפילו נמוכה יותר, בהתאם ליכולת האישית.

  1. פעילות גופנית משותפת

הרבה נשים מנצלות את הצורך של ההורים שלהן בפעילות גופנית מחוץ לבית כדי להצטרף ולשמור על כושר. יש המון פעילויות גופניות מהנות שעוזרות לשמור על לחץ דם תקין, למנוע עלייה במשקל ולחטב את הגוף. כל מה שצריך לעשות הוא למצוא פעילות שמתאימה לשני הגילאים ולצאת לדרך עם אנרגיות חיוביות.

  1. פעילות חברתית

מומלץ מאוד לחפש להורים בגיל הזהב פעילות חברתית שתעודד אותם לשמור על יכולת קוגניטיבית גבוהה. הפעילות יכולה להיות עם בני משפחה אחרים, חברים, שכנים, נכדים ועוד. את הפעילות ניתן לקיים בביתם של ההורים או בחוץ. יש גם לא מעט מתנ"סים ופעילויות חברתיות שמאורגנות עבור קשישים על ידי העירייה. אפשר לעקוב אחר פרסומים על פעילויות חברתיות מן הסוג הזה ולהגיע יחד עם ההורים לכמה שעות של כיף והנאה.

  1. רכישת הליכון אמות ואביזרי עזר

    הליכון אמות, עמינח
    הליכון אמות מתכוונן

אביזרי עזר פשוטים ובסיסיים יכולים להשפיע בצורה דרמטית על איכות החיים של ההורים שלנו. כדאי למשל לקנות להם הליכון אמות מתכוונן שעליו אפשר להישען בנוחות, להשתמש בו כדי לסייע להם בביצוע פעולות יום יומיות ולשפר את תחושת הביטחון העצמי שלהם. ההליכון שומר על ההורים עצמאיים ומונע נפילות.

הליכון אמות מיועד לאנשים שלא יכולים להזדקף לבדם והוא מהווה עבורם משענת נוחה גם כאשר הילדים לא בסביבה. ניתן לרכוש את ההליכון בדגם צר או סטנדרטי, הוא מגיע עם משענת מרופדת לאמות ועם גלגלים איכותיים ואפשר להשתמש בו בקלות גם מחוץ למבנה.

  1. שיחות יומיות

שיחה יומית עם הורים קשישים נותנת להם הרגשה שהם לא לבד. את השיחה ניתן לנהל בטלפון בשעות קבועות או בפגישה בבית ההורים. השיחה היא הזדמנות לשמוע על דברים שמטרידים את ההורים, להרגיע אותם מפני העתיד ולהעניק להם תמיכה מנטאלית. בנוסף, השיחה משפרת את התקשורת עם ההורים ומונעת תסכול.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.