להיצמד לאור – מעבדות למלכות  

להיות מלך זה לקחת שליטה על החיים, לבחור איך לחיות אותם ולהיות נאמן לבחירה… הדרך מעבדות למלכות 

מאת: מלכה אשר

האסוציאציה שלנו במוח למילה מלך היא: שיש לו עבדים. תשכחו מהקישור הישן הזה והחליפו אותו בקישור חדש: ליד מלך יש עוד מלכים. מכאן שלהיות מלך אינו דבר מתנשא או מוריד את האחרים, להיות מלך זה ממש בסדר ואפשרי.
‘להיות מלך’ זה לחיות כמו מלך, לא במובן של כרכרה, ארמון ותכשיטי זהב, אלא במובן של תחושה פנימית והתנהלות בחיים.
היום נעצב מחדש את התודעה שלנו על מנת שנצא מעבדות למלכות.

 

נינוחות
האם הייתם מדמיינים מלך המתרוצץ כל היום במטרה להספיק פגישות, במרוץ מפגישה לפגישה, עוצר לתדלוק על הדרך, דלק לרכב וקפה עבורו, טס להגיע מהעבודה לאסוף את הילדים (בדקה ה-90, אם לא באיחור), משם בהסעות לחוגים ועל הדרך נכנס לקניות, שוב אוסף את הילדים, מרוץ ארוחת ערב, מקלחות, בין לבין טלפונים מהעבודה, ובערב נכנס להשלים עוד מייל אחרון לפני השינה…

להיות מלך זה לקחת שליטה על החיים, לבחור איך לחיות אותם ולהיות נאמן לבחירה. לתת לעצמך מרחב נשימה מספיק בין פגישה לפגישה, לצאת בזמן על מנת לא להגיע בדקה ה-90 לשום מקום.
בשבוע שעבר נסעתי לפגישה חשובה בצפון, לקחתי לי מרחב זמן מספיק על מנת שאדע בברור שלא אאחר, מהדרך שוחחתי עם משתתפים נוספים שהגיעו לפגישה, יכולתי לחוש את הלחץ שלהם מכיוון שיצאו ברגע האחרון ולא צפו פקקים בדרך. להיות מלך זה לא להכניס את עצמנו למצבים בהם נחוש עבדים. עבדים של הזמן, של הלקוחות, של הבוסים, של הילדים, של המשימות ועוד… להיות מלך זה להפסיק את מרוץ העכברים בחיינו.

מלכים לא עוברים ‘על הדרך’
מלך מנהל את הזמן שלו באופן מתוכנן, הוא יוצא לדברים במטרה ידועה מראש ואינו מתבלבל מהאפשרויות החולפות בדרכו. לפני מספר שנים הבנתי שאני צריכה להפסיק בחיים את הרעה החולה של ‘על הדרך’. הבנתי שיכולת הגמישות והיצירתיות שלי בלעשות הרבה דברים יחד עומדת לרעתי, ההתנהלות שהיתה בחיי עד אז היתה של להספיק הכל. למשל אם הייתי נוסעת ליום חופש בצפון, הייתי משלבת פגישה ‘על הדרך’, אם הייתי נוסעת ליום עבודה בצפון, הייתי משלבת מפגש חברתי באזור ‘על הדרך’, מרוב ה’על הדרך’ לא הייתי נוכחת באמת בהרבה דברים. הייתי יכולה להגיע למפגש חברתי מותשת מעייפות רק בגלל שאני כבר באזור, או להרוס את הכיף שביום חופש רק בגלל פגישה קטנה שהכנסתי ‘על הדרך’. הבנתי כי יש פיתוי רב ב’על הדרך’ אשר מטעה ומבלבל אותנו בקבלת ההחלטה. למשל, החלטנו על יום חופש, אל לנו להכניס לתוכו שום דבר אחר, כל דבר ולו שיחת טלפון אחת בלבד לצרכי עבודה, מכניסה אווירה שאינה של יום חופש, שלא לדבר על כל הריקושטים האפשריים משיחה אחת קטנה לעבודה, כמו בעיות שיצופו, תחושות לא נעימות שילוו אותנו, שיחה שתגרור צורך בעוד שיחה או עוד כמה שיחות. מכירים את המצב בו נוצרה לכם חצי שעה של רווח בין שתי פגישות והחלטתם לעצור כבר ‘על הדרך’ לאיזשהו סידור שמזמן רציתם לעשות, הסידור מתעכב, אתם מוצאים את עצמכם שוב במרוץ לפגישה הבאה, ממקום בו היה יכול להיות לכם הכי נינוח שמתם את עצמכם שוב במרוץ – זו בחירה שלכם! זו החלטה שלכם ומחוייבות שלכם! על מנת להתנהל כמו מלך עלינו להיצמד לתוכניות שלנו מבלי לאפשר כניסה לכל אפשרות הנקרית בדרך.

מלכים הולכים ישר מבלי לזגזג
שימו לב איך אתם נוהגים. מצאתם את עצמכם פעם עוברים מנתיב לנתיב על מנת להגיע מהר יותר ובסוף מגיעים לרמזור אדום ועומדים בו יחד על כל אלה שעקפתם, יחד עם כל אלה שמהם זיגזגתם? הכביש הוא רק דוגמא להתנהלות במקומות אחרים בחייכם, החיפזון והזגזוג מדבר לדבר נותנים רק אשלייה שחסכתם זמן או שהספקתם יותר, בסוף אם לא עצרתם לנשום, החיים יעצרו אתכם. מכירים את המצב שאתם לחוצים בטרוף מאחור לפגישה כל שהיא, אתם מתנהגים לא יפה מתוך הלחץ הזה לאחרים, ולבסוף כשאתם מגיעים, מסתבר שכולם מאחרים, ואתם עוד יושבים ומחכים? זה בדיוק כמו ברמזור, אם אתם מזגזגים בכביש – בדקו איפה עוד אתם מזגזגים בחיים. זיגזוג אינו התנהלות של מלך. גם ביחסים או בעבודה יש כאלה שמזגזגים מדבר לדבר כל פעם ש’קצת קשה’ או ‘לא נוח’, גם שם, מלך היה ממשיך ללכת בדרך בה בחר, גם אם קשה לו ולא נוח. מלך היה נצמד להחלטה שלו ולדרך שבה בחר ללכת. מלכים של פעם שהיו יוצאים למלחמה לא היו נסוגים כל כך מהר ולא משנים את תוכנית הפעולה בשל נסיבות שונות.

מלך מסיים את הפעולה שהתחיל
עוד זיגזוג בחיים הוא לאו דווקא מקושי אלא מריבוי משימות, זיגזוג בין משימה למשימה יכול לגרום לכך שאף משימה לא מסתיימת. בדקו האם נכון לכם יותר לסיים את המשימה עד הסוף ורק אז להתחיל נוספת. או בדקו כמה משימות בו זמנית אתם באמת מסוגלים לעשות מבלי לפגוע באיכות ביצוען.

מלך חי בשלום עם עצמו
להרגיש מלך, זה לחוש כבוד לעצמי, להוקיר את ההתנהגות של עצמי, בדקו מהן ההתנהגויות שמפריעות לכם לכבד את עצמכם, זה יכול להיות סגנון דיבור לא יפה לאחרים, זה יכול להיות חובות של כספים שאינכם מחזירים, זה יכול להיות זריקת נייר לרצפה ולא לפח, או לעבור ליד נייר שמישהו אחר זרק מבלי להרימו, זה יכול להיות העדר בקשת סליחה מאדם בו פגעתם, זה יכול להיות חוויה לא נעימה שחוויתם מהאחר ולא תקשרתם זאת עמו, זה יכול להיות מעשה שעשיתם בניגוד לרצונכם, זה יכול להיות העדר פרגון לאחרים – לפרגן לאחרים בהחלט מוציא אותנו מלכים! כך גם לבקש סליחה, להחזיר דברים שאינם שלנו, לכבד את האחרים ואת הסביבה בה אנו חיים, לנהוג באצילות, לכבד את הכללים והאמונות של מי שבביתו אנו מתארחים, מלך עומד במילה של עצמו, (ראו הרחבה בפוסט על אינטגריטי). מלך לא מסכים להיות במקום בו אחרים מתנהגים אליו בזלזול, או בחוסר כבוד אנושי.

מלך נושא בתוצאות של מעשיו בראש מורם
להיות מלך זה לקבל בראש מורם את התוצאות של מעשינו. אם התחייבנו לעצמנו להתנהל בנינוחות, הדבר ישפיע על חיינו, ייתכן שנצטרך לסרב לעבודות מסויימות, לפרויקטים או לארועים בהם לא נוכל לקחת חלק, אם החלטנו להפסיק את ‘על הדרך’ נצטרך לשלם במחיר שיהיו חברים שלא נוכל לפגוש, שיהיו טלפונים להם לא נוכל לתת מענה מידי, יהיו לכך תוצאות בהן נצטרך לעמוד בכבוד. גם מלך סופג לעיתים דברים לא נעימים, אך הוא עומד בהם מתוך היזכרות לשם מה נהג כפי שנהג, מתוך היזכרות שהוא בחר לנהוג באופן הזה ועל כן הוא מקבל את המחיר בראש מורם ולא בתחושת קורבנות.

ליד מלך יש מלכים. ליד עבד יש עבדים.
היום בעולם החדש אין יותר מלכים ועבדים. בעולם של היום יש את כל האפשרות שכולם יהיו מלכים. מלך אמיתי נוהג באחרים כבמלכים. יחד עם זאת יש בעולמנו את האפשרות להיות עבדים. העבדים של ימינו גורמים לסביבתם להיות עבדים גם כן. לא מתוך רוע, כי אם מתוך תפיסת חיים של עבדות, הם מעבידים גם את האחרים, וזאת מבלי לשים לב. מתוך רצון להספיק הרבה דברים הם גורמים גם לסביבתם לעשות דברים ‘על הדרך’, מתוך העדר תחושת נינוחות בתוכם, הם גורמים לחץ גם לסביבתם ומונעים גם מהם נינוחות, מתוך תחושת עומס וקורבנות, הם גורמים גם לאחרים לחוש קורבנות כמוהם, מתוך הזגזוג מדבר לדבר נוצרת תחושה שגויה שמי שהולך ישר ועקבי אינו בסדר, מתוך העדר תחושת שלום עם עצמם הם פוגעים באחרים או אינם מפרגנים ומכבדים אותם.

תהיו אתם עוצרי השרשרת הזו, שרשרת העבדות, תהיו אתם המובילים את חייכם ונוהגים בהם כמו מלכים, תהיו אתם הכיוון לסביבתכם במקום להיות מושפעים ממנה.

פסח הוא זמן מצויין לצאת מעבדות למלכות. שיהיה חג מאד שמח!

מפגשי ‘להיצמד לאור’ בהנחיית מלכה אשר מתקיימים אחת לשבוע בימי ד’ בת"א, בין השעות 21:00-22:30. התשלום לפי הרצון והיכולת עד 30 ש"ח למפגש. לפרטים נוספים – פנו אלי: malkaasher@gmail.com

 

 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.