"לעסוק בספורט זה חלום חיי"- סיפורה המרגש של מראם מועלם, מאמנת ערביה של קבוצת חניכים עם צרכים מיוחדים

מאת: עמותת מפעלות חינוך וחברה

מראם מועלם
מראם מועלם

סיפורה של מראם מועלם הוא סיפור מעורר השראה. מראם, בת 20 והבכורה מבין 4 בנות, חלמה כל חייה להיות מורה לחינוך גופני. כאשר חיפשה את המקום להגשים את חלומה מצאה את עמותת "מפעלות חינוך וחברה", שם שירתה בשירות לאומי וכיום מאמנת של קבוצה של משרד הרווחה  לחניכים עם צרכים מיוחדים.

 דרך סיפורה של מראם ניתן לראות דו קיום, תקווה ורצון לתרום. לאחר שבלטה כמתנדבת חרוצה ורצינית, נבחרה מראם לעבור קורס מדריכי כדורגל, בו הייתה הבת היחידה ואם לא די בכך גם חוותה קשיים עם השפה. אך דבר זה לא גרם לה לעצור. מראם כיום סטודנטית במכללת ווינגייט ולומדת לתואר ראשון בחינוך גופני, המקצוע בו חלמה לעסוק.

מראם לא מפסיקה לפעול וממשיכה להיות המאמנת של קבוצת החניכים עם צרכים מיוחדים של משרד הרווחה. עמותת מפעלות חינוך וחברה פיתחה מודלים ייחודים לטיפול בחניכים עם מוגבלויות. התכנית הייחודית בה מראם לוקחת חלק – "משחק החיים", משתמשת בכדורגל ככלי ספורטיבי- חברתי לרכישת מיומנויות שונות, ומאפשרת לחניכים לעסוק בספורט בצורה עקבית ומקצועית המתאימה לצורכיהם. באמצעות מפגשים עקביים והפעלה על מגרשי הכדורגל, מוענקת לחניכים הזדמנות, בדרך כלל לראשונה בחייהם, להיות ולשחק כמו כולם.

 מראם מועלם מספרת על עמותת מפעלות חינוך וחברה: "במפעלות  הייתי מאוד שמחה והרגשתי נוח להתנדב, באמצעות השירות עזרתי למורה לחינוך גופני בבית הספר בעיר מגוריי, וגם אימנתי קבוצת חינוך מיוחד של 12 ילדים.  העבודה במפעלות עזרה לי המון, רכשתי ביטחון עצמי, צברתי הרבה ניסיון בקשר לעבודה עם ילדים הייתה לי חוויה להיות עם החברים שלי תוך כדי השתלמויות בכל מיני נושאים (שיפוט , כדורגל, כדורשת..)  ההדרכות והסמינרים היו מאוד טובים ומקצועיים שם למדתי המון."

מפעלות חינוך וחברה הינו ארגון חברתי-ספורטיבי-חינוכי ייחודי, הגדול ביותר בישראל, העוסק בספורט בכלל ובכדורגל בפרט כאמצעי חינוכי וערכי. העמותה פועלת מזה 17 שנה, בהיקף של מאות פרויקטים חברתיים ברחבי הארץ, ב-250 ישובים יהודים ולא יהודים. העמותה נחשבת לגוף המוביל בארץ בתחום הספורט השיקומי, כאשר במסגרתה מתאמנים מדי שבוע מעל 900 אנשים בעלי קשת רחבה של צרכים מיוחדים.

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.