איך להתאים מזגן לחלל הפנים?

מזגן תדיראן

מאת: יח"צ

מזגן תדיראן
מזגן תדיראן

 

התאמה של פתרונות מיזוג לחלל הפנים חוסכת הוצאות אנרגיה של מאות שקלים בחודש. התאמה מן הסוג הזה מבטיחה קירור אחיד, מונעת הפרשי טמפרטורות וקובעת את רמת היעילות.

יועצי מיזוג מבצעים התאמה של פתרונות קירור שונים לחללי פנים פרטיים ותעשייתיים. עליהם להביא בחשבון שורה ארוכה של שיקולים ופרמטרים, אך להתייחס גם למפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן. בנוסף, גם הלקוחות והמשתמשים צריכים להבין את האופן בו מבצעים התאמה של מזגן לחלל הפנים.

מיקום, גודל וכיווני אוויר

כל נתון  שמגביר את חשיפת החלל לתנאים חיצוניים או תורם לשינוי טמפרטורה דורש התאמה של פתרונות מיזוג אחרים. הדגש בהקשר הזה הוא על פרמטרים של שמש ישירה, גובה הדירה, מספר הנפשות ורמת הפעילות. קירור של קומת ביניים בגודל 7-9 מ"ר שונה מקירור דומה של קומת גג, בית פרטי עם גג רעפים או בית פרטי עם גג ורביץ מבודד. במקביל, הדרישות מבחינת פתרונות מיזוג שונות בעיקר בין חללי פנים בגודל של עד 100 מ"ר לבין חללים סגורים ומקורים בגודל 100 מ"ר ומעלה.

יש לבדוק את כיווני האוויר הטבעיים המוזנים לתוך חלל הפנים ואת החשיפה הישירה לשמש. רצוי לחזור לתכניות הבנייה המקוריות כדי לבדוק את סוג הקירות והבלוקים, את מיקום הדירה בבניין מבחינת צל ואת רמת הבידוד התרמי סביב החלונות והמפתחים. תמונת המצב הכללי תעזור להגדיר פלרטפורמה עבור בחירת פתרון מיזוג יעיל וחסכוני.

עילי, רצפתי או מרכזי – מה יתאים לכל חלל?

השיקולים החשובים ביותר בבחירת מערכת מיזוג הם סוג ותפוקה. פתרונות מיזוג ביתיים כוללים יחידת מדחס ומעבה ויחידת מאייד. בסוג עילי ורצפתי מתקינים את המדחס מחוץ לבית ואת המאייד בתוך חלל הפנים, כדי להזרים את האוויר הקר אל החדר. לעומת זאת, במיני מרכזי נמצאות שתי היחידות בחוץ ולכן האוויר עובר בתעלות ומוזרם באמצעות פתחי אוורור. התפוקה היא עוצמת הקירור או החימום והיא נמדדת במונחי BTU. תפוקה נמוכה מדי לא תספק את רמת המיזוג הנדרשת ותגרום בזבוז אנרגיה, בעוד תפוקה גבוהה משמעותה שינויים תכופים בטמפרטורת החדר וגם תהליך מואץ של בלאי ושחיקה.

אם אתם שואלים איזה מיזוג יתאים לחלל הפנים בבית, כדאי שתקחו בחשבון את התפוקה ואת התנאים החיצוניים. יחידה עילית תתאים לחדרים קטנים ובינוניים אך תהיה פחות יעילה בסלון או במבואות הכניסה. הפתרון הרצפתי כבר נחשב ותיק ולכן הוא כמעט ואינו זמין לשוק הפרטי, אך בהחלט ניתן למצוא אותו במוסדות ובחללים הזקוקים לתפוקה גבוהה בשימוש אינטנסיבי. לעומת זאת, מיני מרכזי יתאים למיזוג של מספר חדרים בעת ובעונה אחת, או לחלל אחד גדול. הוא נחשב לשקט ביותר והתקנתו כרוכה לעיתים בהנמכת התקרה. תוכלו כמובן גם לשלב בין הדגמים ולקבוע טמפרטורה עצמאית לכל חדר.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.