האם כדאי לך ללמוד ניהול מערכות מידע?

מאת: יח"צ

workingwoman

בשעה טובה, הגיע הרגע בו את נדרשת להחליט על תחום לימודים. את מתבוננת על העולם בעת הנוכחית, ומבינה שעם כל הכבוד למקצועות "מסורתיים", תחום המחשבים הוא הפורה ביותר, מבחינה תעסוקתית. זהו התחום שבו הביקוש לאנשי מקצוע, בעידן בו הטכנולוגיה משתלטת על חייה, גדול במיוחד, ושבו התנאים התעסוקתיים נאים בהחלט. ואז את שומעת סיפורים על לא מעט אנשים שעושים חיל במקצוע מסוים אחד, והוא ניהול מערכות מידע. אז האם מומלץ לך ללמוד אותו?

~

המאפיינים העיקריים של התחום

ניהול מערכות מידע, כפי שניתן להסיק משמו, הוא תחום מקצועי שנועד לתכנן, לתפעל ולתחזק את מערכות המידע, לרוב הממוחשבות, שעומדות עבור ארגון או עסק מסוים. המדובר הוא על מערכות חיוניות דוגמת מערכות ניהול פיננסיות, משאבי אנוש, רשימת לקוחות, רשימת ספקים וכיוצא בזה, אשר אף ארגון לא יכול להיות שלם בלעדיהן.

על אף שעם השנים הפך התחום לממוחשב יותר ויותר, כאשר תוכנות המחשב החליפו את המסמכים והמחברות עבות הכרס, ברור כי ארגון לא יכול להתנהל ללא מנהל מקצועי, שיחלוש על כלל המערכות. תנאים אלה היו אידיאליים להתפתחותו של מקצוע ניהול מערכות המידע, שכיום מבוקש בכל קנה מידה. הסיבה הראשונה להתחיל בלימודים, לכן, היא כדי לרכוש מקצוע מאתגר, כזה המעניק אתגרים מקצועיים וכולל שכר נאה מאד בצידו.

על לימודי ניהול מערכות מידע

בישראל, ניתן ללמוד כיום את תחום ניהול מערכות המידע בלא מעט מוסדות, ובכלל זה אוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר מקצועיים. ברור, בהמשך לכך, שכל תוכנית לימודים כוללת בתוכה מאפיינים שונים בתכלית, כך שניתן למצוא וריאציות שונות של המקצוע. שילוב מקובל הוא בין מערכות מידע לבין מנהל עסקים, כאשר אפשרות אחרת היא מסלול הנדסת מערכות מידע.

תוכנית הלימודים, מטבע הדברים, שונה בכל אחד מהמקרים, אך ברמה הכללית היא כוללת שורה ארוכה של נושאים. הלימודים מתמקדים בהכרת כלי הניהול אשר עומדים כיום עבור ארגונים, כמו גם פיתוח ותכנון מערכות באופן מיטבי. נושאים חשובים אחרים הם יצירת בסיסי נתונים, ניהול פרוייקטים, קביעת אסטרטגיית ניהול, יצירת קשרים בין מספר מערכות, סינון ומיון מידע, הפקת דוח"ות וניתוח נתונים – והרשימה עוד ארוכה. בנוסף על כך, חלק מהמוסדות דורשים הגשת פרוייקט גמר, כאחד השלבים האחרונים בדרך לקבלת התעודה או התואר.

האם לימודי ניהול מערכות מידע מתאימים לך?

כיום, לא ניתן שלא לחשוב על לימודים מבלי להכניס לתמונה את תנאי הקבלה השונים. גם כאן, ברור שהדרישות שונות בכל מוסד המקיים תוכנית לימודים בתחום, כאשר התנאים באוניבריסטאות יהיו מעט נוקשים יותר מאשר במכללות: בעיקרו של דבר, הדברים אמורים לגבי הציון הפסיכומטרי, שנדרש באוניברסיטאות, בעוד שבמרבית המכללות הוא אינו בגדר חובה, אך בהחלט יכול להעניק למועמדים יתרון.

 לימודי ניהול מערכות מידע לא מצריכים ידע קודם בתחום המחשבים, אך בהחלט ראש "ריאלי" ככל האפשר: תיתכן בהחלט דרישה לציוני בגרות גבוהים במתמטיקה או באנגלית. זאת מכיוון שמערכות המידע מבוססות לא רק על מספרים, אלא גם על מונחים וממשקים במגוון שפות. מכל אלה נובע שדרישות הקבלה ממש לא בשמיים, ויכולות להגביר את הסיכויים שתבחרי, בסופו של יום, בתחום מרתק זה.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “האם כדאי לך ללמוד ניהול מערכות מידע?”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.