משרד האוצר נגד המורות – מי צודק??

משרד האוצר תוקף את המורות אך שותק כשמדובר בחברי הכנסת הבזבזניים. מי צודק?

מאת: חגית רימון

לקצץ במשכורת המורים או חברי הכנסת?

נתקלתי מכל עבר בגינויים כלפי גב' יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים, בעקבות הראיון עם יונית לוי וקרן מרציאנו: "התלמידים לא מעניינים אותה", "מופע בלהות", "היא כוחנית, לא נותנת לצד השני לדבר, עקשנית ומעוררת צונאמי של אנטגוניזם", "יש לה "שפה של שוק", אז החלטתי להקשיב לראיון המדובר ונדהמתי. כן, נדהמתי מהעליהום שעשו עליה.

– דיברו על "השפה הנמוכה" שלה – אני חולקת על הקביעה הזו. דרך ההתבטאות שלה בסדר גמור לדעתי. אין לה שגיאות בתחביר ואופן ההתנסחות שלה סביר ביותר. שמעתי חברי כנסת ושרים שמדברים באופן בהרבה יותר גרוע ונמוך, כולל צעקות וצווחות במהלך ראיונות, ולא נתקלתי בכזו בקורת והתנשאות כלפיהם.
האם זה בגלל שהיא אישה? ושם משפחתה בן דוד? והיא לא הכי צעירה? וקצת מלאה? לא יודעת, אני בתחושה של אי נוחות.

– אגב, אני מעדיפה אישה שאולי קצת מרימה את קולה כדי להבהיר את הנקודה שלה, בלי שימוש בשפה נמוכה או קללות, מאשר אישה או גבר שבשפה יפה ומצוחצחת מהכביסה של היועצים שלהם יבטיחו משהו אחד לציבור שלהם, ובלי שום בעיות מוסר יפעלו בדיוק להיפך, כשזה ישרת את טובתם האישית.

– גב' יפה בן דוד מייצגת כאיגוד מקצועי את ציבור המורים והמורות. תפקידה הוא לדאוג לתנאי עבודתם ושכרם של המורים והמורות, ונראה שהיא עושה את זה די יפה, בייחוד אחרי שנים רבות של הזנחה ודריכה על גב המורות וזלזול בהן. אז יפה לא מוכנה שיזלזלו בציבור המורות, וזה לגיטימי בהחלט!
יפה הבהירה שהמורות כבר תרמו 9 ימים מהחופש הגדול, אז מה רוצים מהן? אם משרד האוצר מבקש שהן תעבודנה ימים נוספים במהלך החופשה שלהם, שישלם!

למה משרד האוצר סתם את הפה כשחברי הכנסת העלו לאחרונה את שכרם וכל חמש דקות מעלים אותו עוד, בלי כל קשר למדד המחירים או לעליות השכר במשק?? מדוע משרד האוצר מאפשר לכלל חברי הכנסת לקבל שכר מלא כאשר בפועל למעלה משנה הם לא עובדים והכנסת לא מתפקדת??

אני שונאת לשמוע על אפליות, על כך שיש דרג ויש _רג, שיש אוכלוסיה מורמת מעם ויש אוכלוסיית מורות שניתן לדרוך עליה ולהפנות חיצים נגדה. משרד האוצר נוהג במניפולציות לא הוגנות. קודם כל תפעלו נגד השחיתות השלטונית, נגד העלאות השכר לחברי הכנסת והשרים.
כן, תפעלו גם נגד הנסיעות המטורפות של חברי הכנסת והשרים לחו"ל!! הם עשו קראחנה בחו"ל, כל שני וחמישי נסעו לטייל במדינות העולם על חשבוננו באמתלא של עבודה, ומשרד האוצר סתם את הפה ולא אמר דבר, אלא חתם על הצ'קים. למה?? תחפשו את טבלאות הטיולים בחו"ל של חברי הכנסת והשרים. נסיעות מיותרות עם פמליות של חגיגות על חשבון העם.

– איפה משרד האוצר כאשר ניצולי השואה זועקים שנים בשקט ומבקשים מעט כסף למחייה ותרופות?? לזה אין כסף, כי צריך לשדרג את המשכורות של הח"כים!!

– יונית לוי וקרן מרציאנו כל הזמן משתמשות בראיון בביטוי: "תיכנסו מתחת לאלונקה" – די, אני שונאת את הביטוייים האלה מהצבא, אנחנו לא מדינת צבא, די עם האסוציאציות למלחמות. חפשו ביטוי יותר נעים לאוזן. אין כאן מלחמה, אלא יש כאן עוגת תקציב לחלק.

– קרן מרציאנו אומרת ליפה בן דוד: "דווקא בגלל שאנו מכבדים את ציבור המורים אנו מצפים ממך ליותר".

גם לי יש המון ציפיות מהרבה אנשים, אבל ברוב המקרים הן לא מתגשמות:

ציפיתי מראש הממשלה ומהנשיא לשמש דוגמא אישית לאזרחים ולמלא אחר ההנחיות לסגר שהם בעצמם הוציאו. והתאכזבתי.

ציפיתי שכל חברי הכנסת יורידו משכרם לפחות 30% בתקופה שלא עבדו ושיורידו מימי החופשה שלהם. והתאכזבתי. אגב, למה משרד האוצר לא נותן הנחייה כזאת? איפה הממונה על השכר כשצריך אותו?? משום מה במהלך עבודתי אני נתקלת בממונה על השכר כשהוא דורש לקצץ מהשכר של העובדים בדרג הנמוך ובדרג הביניים. כאן משום מה הוא שותק. וישאל השואל – איך הממונה על השכר מאשר מתן שכר לאנשים שאינם עובדים?

ציפיתי מביבי ומגנץ להסתכל על טובת העם ולא להיכנס ל- 3 מערכות בחירות שעולות מליארדי שקלים. אך זה לא קרה.

אני מצפה מביבי ומגנץ להתגמש יותר במו"מ ולהרכיב ממשלה, אך גם זה לא קרה.

אני מצפה שלא ייכנסו למערכת בחירות נוספת שתבזבז עוד יותר כספים שאין, ונראה מה יהיה.

ציפיתי שלא ימנו ממשלה מנופחת עם שרים מיותרים וסגני שרים ופמליות מנופחות שעולים לנו כל כך הרבה. אך גם זה לא קרה!! מדברים איתנו על משבר כלכלי, וממנים ממשלה הכי מנופחת שהייתה כאן אי פעם, עם 36 שרים!! גועל נפש… אלו כספי ציבור… גם נראה לכם הגיוני שאחד מ- 3 חברי כנסת יהיה שר או סגן שר?? מופרך לגמרי!!

במהלך הראיון הבהירה גב' בן דוד שהמורים כבר נתנו 9 ימים מחופשת החופש הגדול שלהם, ושאם משרד האוצר מעוניין שהן יעבדו יותר ימים במהלך החופשה, שיתכבד וישלם. נשמע לי לגיטימי לגמרי, לבקש שכר על עבודה. רק משרד האוצר עם המניפולציות שלו גורם ליו"ר איגוד מקצועי שפשוט מבקשת שכר תמורת עבודה, לקבל ביקורת מכל עבר.

מעניין, בן דוד לפחות מבקשת שכר תמורת עבודה. חברי הכנסת והשרים, לעומת המורות, למעלה משנה דורשים וגם מקבלים שכר מופרז עבור כלום עבודה, כשהכנסת בכלל לא מתפקדת.
אז, מי יותר גרוע במשוואה, משרד האוצר וחברי הכנסת והשרים או המורות והמורים?

ולסיום – פוליטיקאים, נמאסתם, מתי תתחילו לתת דוגמא אישית ולפעול למען הציבור שבחר אתכם??

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.