היית מוכנה שהפלאפון שלך יהיה חשוף לבן/ת זוגך ולחברייך? הסרט "זרים מושלמים" + טריילר

לכולנו יש שלושה סוגי חיים: ציבוריים, פרטיים וסודיים.
החיים הסודיים שלנו נמצאים היום בטלפונים החכמים שלנו,
מה היה קורה אם אלה היו משתפים בכל הסודות שצפונים בהם?

Perfetti Sconosciuti – זרים מושלמים – סרטו של פאולו ג'נובזה

מפגש ארוחת ערב של זוגות חברים, הופך למשחק מסוכן, כשהם נענים לאתגר להניח את הטלפונים שלהם על השולחן, בידיעה שמכאן ואילך כל הודעה, שיחה ומייל שיקבלו יהיו גלויים לכל. עד מהרה מסתבכים העניינים, כשהנוכחים מגלים כמה מעט הם באמת יודעים איש על רעהו.
"זרים מושלמים", הפך להצלחה הגדולה ביותר מזה שנים באיטליה בזכות תסריט חכם וצוות משובח של שחקנים שחברו לסרט מקורי מרתק ומעורר מחשבה שנע במיומנות בין קומדיה מצחיקה שלא מפסיקה להפתיע לבין דרמה חודרת וכל כך אקטואלית לימינו.

אז הניחו את הטלפונים על השולחן והתחילו לשחק …..

 

הערות הבמאי
מזה מספר שנים אני מסתובב עם הרעיון לסיפור על החיים הסודיים של קבוצת אנשים, אבל לא הייתי בטוח איך לספר את הסיפור הזה עד שקראתי את המשפט של גבריאל גרסיה מרקס "לכולנו יש חיים ציבוריים, חיים פרטיים וחיים סודיים" שהוביל אותי לכיוון חדש והבנתי איך אני רוצה לספר את הסיפור הזה.
היום החיים הסודיים של כולנו עוברים דרך הטלפון הנייד. טלפונים חכמים הפכו לדבר הכמעט יחידי שאנחנו סוחבים אתנו כל הזמן. כמו שאנחנו אומרים בסרט, זה הפך ל"קופסה השחורה" שלנו. כל השותפים לכתיבת התסריט התחילו לכתוב, וזה פשוט נשפך החוצה. התזמון היה נכון וכמות הרעיונות בלתי נדלית.
"זרים מושלמים" הוא סרט שבו כל מה שנראה, הוא לא מה שנדמה לנו. בו כל אדם יכול לספר את החוויה האישית שלו, יכול להבדיל בין טוב לרע, נכון ושגוי. זהו סרט המדבר על חיים סודיים, אותם אנחנו לא רוצים, או לא יכולים לחשוף.

במהלך ארוחת ערב המקבצת מספר חברים, אומרת המארחת אווה ברגע מסוים, שהיא בטוחה שזוגות רבים ייפרדו אם הנשים יציצו בטלפונים של הבעלים. אז מתחיל מעין משחק, בו כל הנוכחים מניחים את הטלפונים שלהם על השולחן ומאפשרים לשאר הנוכחים לשמוע את השיחות שיכנסו, או לקרוא את ההודעות שילחו אליהם במהלך הארוחה. מה שנראה תחילה כמשחק תמים, מתגלה במהרה כמטווח בו אנו מגלים שאנחנו לא מכירים את האנשים שחשבנו שהם חברינו הטובים. כשהערב מתקדם, הסודות של האורחים ייחשפו, מה שיוביל לסיום בלתי צפוי, ציני, כזה שיגרום לנו לתהות.

במהלך המשחק, כל אחת מן הדמויות תודה בהדרגה בסוד חשוב, ותהיה שותפה להליך דומה אצל האחרים. זה יביא לגילוי, שלמרות שהם מכירים אחד את השני שנים רבות, הם בעצם זרים מושלמים.

אודות הבמאי פאולו ג'נובזה
יליד רומא 1966, למד כלכלה ומנהל עסקים. החל לעבוד בפרסום בחברת מקאן אריקסון בשלוחה האיטלקית. יצר פרסומות שזכו לפרסים באיטליה ובעולם. לימד במוסד האירופאי לעיצוב וגם בסדנה של טלקום איטליה.
ביים למעלה משלוש-מאות סרטי פרסומת. ב- 2003 נבחר לבמאי הפרסומות הטוב ביותר על ידי פאנל שנבחר על ידי המגזינים הבולטים בשטח.

ב- 2001 הוא כתב ביחד עם לוקה מניירו סרט שזכה בפרס דויד דונטלו, ב- 2003 כתב שוב עם מניירו את התסריט לסרטו השני. ב- 2006 יצר יצירה מיוחדת 'מסע באיטליה', שהוצג בפרקים קצרים בטלוויזיה האיטלקית. ב- 2006 יצר סרט נוסף ומיני סדרה.
ב- 2009 החלה תקופה יצירתית מוצלחת כשבכל שנה הוא יצר קומדיה מצליחה. סרטיו זכו למועמדויות רבות לפרס דויד דונטלו ולפרסים נוספים.
ב- 2012 יצר את "משפחה מושלמת" בכיכובו של סרג'יו קסטליטו, שלא רק שהיה להיט ענק בקופות וזכה בפרס סיאק הזהב של מגזין סיאק, אלא גם זכה בפרסים רבים בפסטיבלים ברחבי העולם וצבר מועמדויות בתחרויות קולנוע איטלקיות.
ב- 2013 הוא כתב וביים את הסרט "הכל באשמת פרויד".
"זרים מושלמים" הוא סרטו העשירי.

פרסים

זוכה פרסי דויד דונטלו (האוסקר האיטלקי) לסרט הטוב ביותר ולתסריט הטוב ביותר.

זוכה פרס התסריט הבינלאומי הטוב ביותר בפסטיבל טרייבקה 2016.

זוכה בחירת הקהל לסרט הטוב ביותר בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בנורווגיה.

זוכה פרסי איגוד מבקרי הקולנוע באיטליה לקומדיה הטובה ביותר, השיר הטוב ביותר ואנסמבל השחקנים הטוב ביותר.

בחירת הקהל האיטלקי
הסרט הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר והשחקן הטוב ביותר.
הלהיט הגדול ביותר של הקולנוע האיטלקי וההצלחה הגדולה של פסטיבל חיפה.

איטליה 2016, 97 דקות , איטלקית תרגום לעברית ולאנגלית.
הסרט מופץ בישראל על סרטי נחשון
החל מתאריך 166 בפברואר בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ

יוצרים
בימוי ורעיון : פאולו ג'נובזה Paolo Genovese
תסריט: פיליפו בולוניה, פאלו קוסטלה, פאולו ג'נובזה, פאולה מאמיני, רולנדו רבלו
Filippo Bologna, Paolo Costella, Paolo Genovese, Paola Mammini, Rolando Ravello
צילום: פבריציו לוצ'י Fabrizio Lucci
עריכה: קונסוולו קאטוצ'י Consuelo Catucci
עיצוב סט: קיארה בלדוצ'י Chiara Balducci
תלבושות: גראציה מטריה, קמילה ג'יוליאני Grazia Materia, Camilla Giuliani
מוסיקה : מאוריציו פילרדו Maurizio Filardo
שיר מקורי: פיורלה מנוניה Fiorella Mannoia
הפקה: מרקו בלרדי Marco Belardi סרטי מדוזה Medusa Film

שחקנים
פפה: ג'יוזפה בטיסטון Giuseppe Battiston
קרלוטה: אנה פוג'ליטה Anna Foglietta
רוקו: מרקו ג'יליאני Marco Giallini
קוזימו : אדוארדו לאו Edoardo Leo
ללה: ולריו מסטאנדריאה Valerio Mastandrea
סופיה: בנדטה פורקרולי Benedetta Porcaroli
ביאנקה: אלבה רורוואכר Alba Rohrwacher
אווה: קסיה סמוטניאק Kasia Smutniak

על השחקנים

ג'יוזפה בטיסטון – פפה
יליד 1968, שחקן וכותב. הופיע בסרטים רבים והיה מועמד פעמים רבות לפרס דויד דונטלו, בו זכה 3 פעמים והיה מועמד וזכה בשלל פרסים נוספים. מרבה גם להופיע בתיאטרון.

מרקו ג'יליאני – רוקו
יליד 1963, ברומא. הופיע בסרטים רבים. מרבה לעבוד עם פאלו ג'נובזה. היה מועמד 6 פעמים לפרס דויד דונטלו וזכה מספר פעמים בפרס של איגוד מבקרי הקולנוע, כולל פרס מיוחד על שמו של השחקן נינו מנפרדי.

אנה פנה פוג'ליטה – קרלוטה
ילידת 1977, ברומא. היתה מועמדת שלוש פעמים לפרס דויד דונטלו. הופיעה בסרטים רבים, ביניהם 'האמריקאי' לצד ג'ורג' קלוני.

אדוארדו לאו – קוזימו
יליד 1972, ברומא. למד פילוסופיה, היה מועמד לכמה פרסי דויד דונטלו וזכה בשלל פרסים נוספים. הופיע בסרטים רבים, ביניהם סרטו של וודי אלן "לרומא באהבה".

ולריו מסטאנדריאה – ללה
יליד 1972, ברומא. זכה בשלושה פרסי דויד דונטלו ובשני פרסי סיאק, בהם שניים על תפקידו בסרט "יחי ההבדל הקטן" שהוצג גם בארץ.

אלבה רורוואכר- ביאנקה
ילידת 1979, בפירנצה. הופיעה בסרטים רבים שחלקם גם הוצגו בארץ, בהם "אני אהבה", "מה עוד אני רוצה". זכתה בשני פרסי דודי דונטלו ובשלל פרסים נוספים.
הייתה חברה בחבר השופטים בפסטיבל ברלין.

קסיה סמוטניאק
ילידת 1979, בפולין. החלה לדגמן בגיל 15. הופיעה בגרסה האיטלקית לסדרה "בטיפול". ובסרטים רבים, ביניהם "כאוס שקט" ו"מפריס באהבה".

בקורת

מאת: חגית רימון hrimon@gmail.com

הנושא של הסרט מעניין – האם הייתם מעיזים להניח את הטלפון שלכם באמצע השולחן, כשהוא חשוף לבן או בת זוגכם ולחבריכם הקרובים?

ואם תעשו כן, אילו סודות יתגלו עליכם?

נכון שמומלץ בכל מערכת יחסים לסמוך? אז בסוף הסרט תגיעו למסקנה הפוכה. שאי אפשר לסמוך על אף אחד. כי כולם מסתירים משהו או משקרים.

הסרט מעורר תהיות ושאלות – האם רצוי לחטט בדברים אישיים של הפרטנר שלכם? האם ייתכן שהוא מסתיר או מסתירה מכם רומן סודי? האם הקשר שלכם לא קרוב כמו שחשבתם?

צפיתי בסרט עם בתי ושתינו נהננו. מה שטוב בסרט זה שהוא מעורר הזדהות ועניין, כי הוא נוגע בנושאים שקרובים כמעט לכולנו – נושאים של שקר ואמת והסתרה וזוגיות ולסמוך ולהאמין ומתי לחשוד.

האיטלקית מתנגנת, השחקנים טובים ועוברים מסך מעולה, העלילה מעניינת. את הסוף לא הבנתי בהתחלה, אבל הסבירו לי אותו והכל הסתדר. אם לא תבינו את הסוף, תשאלו.

סרט קליל שנוגע בנושאים חשובים.

הציון – 8, נהניתי.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.