בקורת סרט – הצד האחר של התקווה + טריילר

הצד האחר של התקווה – The Other Side of Hope
פינלנד, 2017 | פינית | 98 דקות
בימוי: אקי קאוריסמקי
שחקנים: שרוואן חאג'י, סאקארי קואוסמנן

ויקסטרום הוא סוכן מכירות שפותח דף חדש בחיים – הוא מכר את העסק, התגרש מאשתו, הרוויח הון קטן במשחק פוקר והוא ישתמש בו להגשים את חלומו לפתוח מסעדה. חאלד הוא פליט סורי, מבקש מקלט בפינלנד שרק רוצה חיים שקטים ולמצוא את אחותו האבודה. פגישה מקרית תאחד את סיפוריהם של שני האנשים המאוד שונים האלו, ותתן לכל אחד מהם, ולכם, תקווה.

"הצד האחר של התקווה" הוא סרטו החדש של הבמאי הפיני עטור השבחים אקי קאוריסמקי ("חוף מבטחים"). הוא הוקרן לראשונה בפסטיבל ברלין, ומצליח, בסגנונו הנוסטלגי הייחודי של הבמאי, לרגש, להצחיק, ולהפוך את הצופים בו לקצת יותר אופטימיים…

בקורת סרט – הצד האחר של התקווה

מאת: עדית קמחי

זהו סרט פיני מעניין ועמוק שמראה איכויות כגון יושר, עזרה, התמודדות ואנושיות אצל האנשים הפשוטים.
העלילה מספרת על פליט מסוריה המחפש מקלט בפינלנד. אדם מנומס, ישר ושקט שהגורל לעתים מתאכזר אליו ולעיתים עוזר, אך הוא שומר על הגינות ואנושיות לאורך כל הדרך.
סרט שיש בו המון יופי, אבל לא בנופי טבע כי הכל מתרחש בעיר. וגם לא בפארקים או מבנים מרשימים. גם לא בשחקנים מסוקסים ויפהפיים.
הסרט אינו מתמקד בהיבט האינטלקטואלי של הגיבורים או בצד התרבותי אומנותי וגם לא בעיצוב אסטתי נעים לעין. ההיפך הוא הנכון. העלילה מתרחשת במקומות שגרתיים ויומיומיים כביכול.
אז איפה כל היופי תשאלו? היופי שמתגלה הינו פנימי אנושי רב שמתבטא בהתנהגויות של עזרה בין זרים וג'סטות קטנות-גדולות, דהיינו יופי אמיתי.

בקורת אתר אישה: המוסיקה מיוחדת, השחקנים טובים, הסרט מצחיק לעיתים ומעניין מהרגע הראשון שבו ועד לאחרון. אין בו רומנטיקה או סקס אבל יש בו אהבה טהורה ואכפתיות בין אנשים.

יצאנו מהסרט בהרגשה שיש טוב בעולם.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.