הדרת נשים ברברה מרסיאניאק ומה שביניהם

מאת: רויטל אליהו


רויטל אליהו

רבים לא מבינים איך אני כאישה לא מרגישה מאויימת מהדרת נשים ש"מתפשטת" בארץ לאיטה בחודשים האחרונים, איך אני לא מחפשת טבלאות להגדיר את הנשיות שלי- קרייריסטית?! אשת איש?! אמא?! ומה שביניהם. ואני אומרת: ברברה מרסיניאק.

אחת המתנות הגדולות שקיבלתי לחיים בעיצומו של תהליך להבנת והגדרת עצמי, בשליחותם של שני חבריי היקרים ריבי וטל שהובילו אותי לספרים המדהימים האלה, "מבשרי השחר", "אדמה", של ברברה מרסיאניאק, "צפנים פלאידיאניים תבונתיים", ויש להם ספרי המשך… בספר אדמה ישנו חלק שלם שמוקדש לכוח הנשי, ושם מוגדר הכח הנשי כשמו כן הוא, שחור על גבי לבן, במילים פשוטות ומובנות לכל קורא, בצורה שבה ההיגיון האנושי מבין ואומר: "וואלה, נכון, לא יכלו להגדיר את זה יותר טוב!". וזה הכח של המידע הרב שמובא שם, לא מלמדים אותנו שום דבר, אלה מזכירים לנו.

מזכירים לנו איך לפני עידן ועידנים הכוח הנשי בעוצמתה של האלה שלט פה, איך האישה הביאה ועשתה דברים נפלאים לעצמה, לעולם שסביבה ולגבר שלצידה, איך האישה בעצם שולטת בתהליכי החיים, נס הבריאה מתגלם בדמותה של האישה, הריון, שהוא דבר מופלא גם היום. ואיך הגבר שלצידה התחיל להרגיש מאויים, ורצה שליטה, כח לידיים, האישה מתוך בחירה זזה הצידה ונתנה לגבר שלצידה את המושכות, לתקופה של עידן מסויים, עד עידן ההתעוררות שמתרחש היום. זה לא סוד שהעולם שאנחנו מכירים נשלט בידיי גברים כיום, וזה גם לא סוד שהנשים מחזירות לעצמן את הכח בשנים האחרונות, זה כאן וזה קורה. מספרים לנו איך הדת הנפלאה על כל גווניה מניעה אותנו בעצם על ידי פחד, איך "נלקח", הכח הנשי וניתן לגברים, אך מי שמכיר את סיפורי הדת יכול לקרוא בין השורות ולהבין את כוחה של האישה, הסיפור הראשון מתחיל בכח נשי, עוצמתי, שסולף להבנת הגבר ונתפס כדבר "אסור", על זה אומרים בספר אדמה: "במיתוס של גן העדן, קיבל הרטט הנקבי את השם חווה. היא כמובן לא היתה הנקבה הראשונה. האלה היא זו שיוצרת חיים. מאוחר יותר שונה הסיפור כדי ליצור את הרושם שלרטט הגברי היתה יכולת ליצור חיים. בגרסה זו של הבריאה נבראה האישה מצלעו של הגבר. אין זה כך. לעולם תהיה זו האלה אשר יודעת לפני כולם כיצד לברוא חיים, משום שהאלה היא זו שנושאת את הדם. התנ"ך מספר על עץ החיים ועל עץ הדעת. עץ הדעת מאפשר לכם לרכוש מידע. היכולת המינית והעיסוק במין מושווים לעץ הדעת, העץ שממנו נאסר על בני האדם לאכול. נאסר עליהם כמו כן להשתתף בעץ החיים.

מהו עץ החיים?

רבים סבורים שעץ החיים הוא משהו שנושא פרי. השמועה אומרת שבאמצעות נטילת פריו של עץ החיים אפשר לזכות בחיי נצח. בזמנים קדומים הבינו שפרי זה היה דמה של האלה. זה היה פריו של עץ החיים. חישבו על גופכם ועל מערכת העצבים שלכם כעל עץ סיפורים אלה אינם דנים בפירות של עצים, אלא בפירות שמניב הגוף. במשך עידן ועידנים האלים הרחיקו אתכם מידע זה." (אדמה – צפנים פליאדינאניים לספרייה החיה – ברברה מרסיאניאק) בתקופה הזו של התעוררות, החוזה מסתיים, הנשים נזכרות בכוחן, ורוצות בחזרה את המושכות, זה נראה לי מאוד ברור והגיוני שתהייה התנגדות, הגבר לא מוכן לוותר על השליטה, רוצה להמשיך ולכוון את הדרך, ויש לו לגיטימציה לעשות זאת בחסות הדת, לכן זה נראה לי מאוד הגיוני שנתחיל להתקוטט עכשיו, בדיוק כמו בטיול שנתי של בית הספר, מי ישב איפה, הגבר רוצה שליטה, לשבת קדימה, והאישה שהיתה שקטה עידן ועידנים לא מוכנה יותר לשבת אחורה, היא רוצה לחזור למקור, לשבת קדימה, אז רבים קצת, מחליטים החלטות שלעיתים מונעות על ידי פחד, הן של הגבר שרוצה לשמור על השליטה, והן של האישה שרוצה להחזיר לעצמה את הכח שנלקח ממנה, "עוצמת הנשים מוקפת במסורת של פחד ואי הבנה. הפחד מפני המסתורין שנשים נושאות צריך להתפוגג. זהו זמנה של השותפות זמן של מערכות יחסים". הגיע הזמן לדבר על הידע של נשים, להראותו ולחלוק אותו בדרך קסומה ומיסטית. הגיע זמנן של הנשים לגלות יותר אודות המסתורין שלהן עצמן – תהליכי המחזור החודשי והלידה, ומחזורי הרגשות שלהן. הגיע הזמן לחלוק זאת עם הגברים. נשים רבות יאמרו, במה אני יכולה לשתף? אינני מבינה זאת בעצמי. ובכן, הגיעה העת שתעמיקו פנימה כדי לומר, מהם הרגשות הללו שיש לי? לו היה עליי להסביר למישהו אחר מהי המשמעות של להיות אישה, מה הייתי אומרת? מה ביכולתי לעשות כדי להיות יותר אלה בגוף של אישה – מחוללת ניסים גדולה יותר? האלה שבפנים היא זאת שיודעת, זו המעבירה מידע ממערכת אחת לשנייה." (מתוך הספר אדמה)

השינוי כבר כאן, מתרחש ובא, אל לנו אלה לנסות להעביר את הידע בדרך של אהבה, ושהטוב ביותר ינצח. אני בעיקרון לא מרגישה מאויימת איפה אני אשב, אני מאמינה שאני יכולה לשלוט בנשיות שלי בעצמי ובחיי גם מהמושב האחורי. זה לא מה שמגדיר אותי, המעשים והתוצאות מגדירים אותי. ושוב יש התנגדות כי תמיד המוכר והידוע הוא הכי בטוח, והשינוי לא ידוע, אבל הגלגל כבר התחיל להסתובב והדרך להחזרת הכח של האלה כבר כאן, לכן אני לא מתרגשת שהקיצוניים הולכים עם זה עד הסוף ומנסים להכתיב את דרכם, כי תכלס זה מה שנשאר להם לעשות. לא בטוחה שזה יעזור להם בתקופה ובעידן של התעוררות זה. אנחנו בעידן של שינוי, מכל הבחינות, משטרים מתפוררים, כל מה שידענו מקבל שינוי, ומתחיל להיות ברור שאפשר גם אחרת.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “הדרת נשים ברברה מרסיאניאק ומה שביניהם”

  1. כתבה מאוד מעניינת ונכונה, מאוד מתחברת לכל מילה ומילה, "שאפו" לכותבת שתארה ופירטה בצורה מושלמת את הפואנטה המרכזית!! ובסופו של דבר, הכתבה לא מאיימת ומדברת לכל אחד ואחת…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.