מסע בדגש יוגה ורוח – טיול נשים לצפון הודו

מאת: רוני

זהו לא טיול גאוגרפי רגיל בו מסמנים וי בכל יום על אתר אחר, אלא, טיול של – חוויה, שהייה, של לגעת בהודו, בחיים של האנשים, בתרבות, בדתות, ביוגה ובפילוסופיה.

נשלב תרגול יוגה בפינות טבע קסומות – לגדות הנהר, מול פסגות ההרים, על יד המעיין או מול המפל. מפגש עם חיי הרוח של הודו, מפגש עם אנשי רוח ממגוון מסורות, ביקור במקדשים והשתתפות בטקסים מיוחדים.

נסתובב גם בשווקים המקומיים ונכיר את אורחות חייהם של תושבי הכפרים והערים. נתארח בבית משפחה לארוחה, נתנסה בשיעור בישול ונהנה מקונצרט של מוזיקה הודית.

הטיול ייצא מיד אחרי ראש השנה ל- 12 יום! 

מדובר בקבוצה קטנה ואיכותית של 12-16 מטיילות ויהיה כיף, ההרשמה כבר החלה… יובילו את הטיול אסנת אבידן, מדריכה ותיקה ומקסימה בעלת ידע מעמיק על הודו ועל הדתות בהודו, ביחד עם ליאת פיליפסון – מורה ליוגה בעלת ניסיון עשיר ומגוון שתיתן לנו שיעורים במקומות יפים. המייסדת של מרכז Yogama, הבית ליוגה באבן יהודה.

 

טיול נשים לצפון הודו

 טיול נשים לצפון הודו בדגש יוגה ורוח

הטיול בשיתוף פעולה של לגעת בהודו עם יוגמה טרוול

תאריכים :23 בספטמבר – 4 באוקטובר 2012

מחיר הטיול: 3,200 $

יום 1, 23.9 מתל אביב אל דלהי Delhi:

טיסה בינלאומית עם חברת רויאל ג'ורדניין, מתל אביב, דרך עמן אל דלהי.

יום 2, 24.9 דלהי Delhi:

חצי יום סיור בבירתה הצבעונית והמעניינת של הודו. דלהי היא הלב הפועם בחוזקה של הודו הענקית. נבקר במסגד הגדול בדלהי העתיקה ונשוטט בשוקיה מלאי החיים של העיר. רכבת אחה"צ מהירה ונוחה תביאנו מדלהי אל אמריצר.

יום 3 , 25.9 אמריצר Amritsar ומקדש הזהב:
באמריצר – 'בריכת הנקטר', שוכן מקדש הזהב – מרכזם הרוחני של בניהקהילה ה'סיקהית'. האווירה במקדש מדהימה.
נבקר במטבח ובחדר האוכל, המגיש ארוחה חמה לעשרות אלפי עולי רגל מידי יום ומופעל על ידי מתנדבים. גם אנחנו נצטרף למתנדבים ונעזור בהכנת האוכל. בשעות אחר הצהריים נסע לגבול הודו – פקיסטן לחזות בהצגה תיאטרלית, משעשעת ומרשימה בעת סגירת הגבול מידי ערב. נוסיף ביקור לילה מרגש במקדש הזהב, הכולל את טקס השכבת הספר הקדוש. בשעות הלילה השתקפותו המוזהבת של המקדש בבריכה שסביבו, קסומה במיוחד.

הלינה באמריצר – סה"כ 2 לילות.

ימים 4 – 7, 26-29.9 דרמסלה Dharamsala והמרכז הטיבטי:
הכפר הטיבטי מקלאוד גנג' Macleod Ganj ניתן על ידי ממשלת הודו למנהיגות הטיבטית לאחר שבשנת 1959 נאלצה לברוח מאימת הכיבוש הסיני. גם כיום, העם הטיבטי אינו יכול לקיים את אורח חייו המסורתי בארצו. פה בנו הטיבטים את ממשלתם הגולה. מרכזי רפואה, חינוך וכמובן את מרכזם הרוחני ובראשו "הדלאי למה" .Dalai Lama.  בדרמסלה נעמיק את היכרותנו עם התרבות והפילוסופיה הבודהיסטית. נבקר במקדש הטיבטי הגדול, נחזה בטכסיהם ונקשיב לשירתם, נתנסה במדיטציה בודהיסטית, נטייל בכפר הטיבטי, נפגוש בתושבים ונשוחח עם נזירים ובין לבין נתרגל יוגה עם מורים מקומיים.  נבקר ב'נורבולינקה', מרכז מלאכות היד הטיבטי ונתנסה בשיעור בישול טיבטי. נשלב הליכות ותרגולי יוגה בהנחייתה של ליאת בפינות טבע קסומות ונהנה ממופע מוזיקה באחד הערבים. נבקר בכפרי הסביבה ההודים ונתארח לארוחה מסורתית בבית משפחה.
ביום 7 בערב נעלה על רכבת הלילה שתביאנו אל רישיקש.
קול צלצול פעמונים וגלגלי תפילה ילוונו בימים אלו. 
משהו קסום שורה במקום הזה, השובה כל לב. 
ימים 4 – 6 הלינה בדרמסלה – סה"כ 3 לילות.
יום 7 הלינה ברכבת הלילה. הלינה על דרגשי שינה במחלקה הממוזגת.
ימים  8 עד 10 – 30/9 עד 2/10 רישיקש Rishikesh:
רישיקש, בתרגום לעברית – היא 'מושב החכמים'. אשרמים, מרכזי יוגה ועולי רגל לאורך נהר הגנגס. נבקר באשראם, נטייל לאורך הנהר, נסתובב בשווקים המקומיים ונספוג את קסם אווירת המקום.
נלך לאורך הגהטות Ghats ונפגוש ב'סדהואים' – נזירים שבחרו לחיות חיי קודש ורוח. נסתובב בשוק הצבעוני ונשתתף ב'ארטי' – טכס אש נוגע ללב – ארטי Aarti, המתרחש כל ערב על גדת נהר הגנגס בשעת השקיעה.
נתנסה בשיעור יוגה עם מורה רוחני ונשוחח עמו על מהות היוגה והוויות העולם. בימים אלו גם נלמד על הרפואה ההודית המסורתית – האיורוודה ונשתתף בשיעור בישול הודי.
באחד הימים נעלה על מורדות רכס ההימלאיה. נלך בטבע ונבקר בכפרים של אזור ההר. נשלב ראפטינג חווייתי על נהר הגנגס, נבלה ערב מופלא סביב למדורה ונלון בפינת טבע קסומה של חולות לבנים, על גדת הנהר, הזורם מול עינינו.
המעוניינות יקבלו שיעור בישול מהשף וישתתפו בהכנת האוכל.
לילה אחד במחנה אוהלים על גדת הנהר – תנאים נוחים, אוהל מדוגם בגודל של חדר, עם מיטה נוחה וכדומה… 2 לילות ברישיקש
יום 11, 3.10 הארידוו'ר Haridwar – דלהי:
הארידוו'ר היא אחת הערים הקדושות ביותר בהודו ומושכת אליה אלפי עולי רגל בכל יום. בתרגום חופשי, משמעות שמה היא "שער השמיים". בעבר הטיפוס על רכס ההימלאיה היה מאד קשה ואתגרי ומעטים היו זוכים לכך. הארידוו'ר הממוקמת בנקודה בה נהר הגנגס פוגש את המישור, מציינת את שער הכניסה לממלכת ההימלאיה, מקום משכנם המיתולוגי של האלים. נלך לאורך הגהטות Ghats ונפגוש ב'סדהואים' – נזירים שבחרו לחיות חיי קודש ורוח. נסתובב בשוק הצבעוני המשרת את עולי הרגל ונשתתף ב'ארטי' – טקס אש וטהרה מרשים, המתרחש על גדות נהר הגנגס הקדוש בשעת השקיעה. נעבור אל שדה התעופה בדלהי. בדרך נעצור למקלחת והתרעננות לקראת הטיסה. ההתייצבות בשדה התעופה ב- 02:00 לפנות בוקר.
יום 12, 4.10 הטיסה חזרה לארץ:
טיסת בוקר מוקדמת וחזרה הביתה דרך עמן.
מחיר הטיול: 3,200 $
מחיר הטיול כולל:
 • טיסות בינלאומיות אל דלהי וחזרה עם חברת רויאל ג'ורדניין. טרנזיטים קצרים בעמן.
 • כל הלינות, בחדר ל- 2 / או זוגי. בריזורטים / בתי מלון טובים ברמת 3 כוכבים. לילה אחד במחנה אוהלים על גדת הנהר (מדוגם לתיירים).
 • כלכלה: 2 ארוחות ביום. כל ארוחות הבוקר + ארוחה אחת עיקרית. כולל מים מינרלים ללא הגבלה.
 • כל הנסיעות: עפ"י תכנית הטיול. בדלהי הנסיעה במיניבוס. בכל יתר הטיול – רכבי מיני וואן ממוזגים ונוחים, מסוג טויוטה אינובה, 4 מטיילות ברכב.
 • רכבות: רכבת אחה"צ מהירה ונוחה, מדלהי אל אמריצר, מושבים במחלקה ממוזגת, הטובה ברכבת. רכבת לילה מאזור דרמסלה אל רישיקש, דרגשי שינה במחלקה ממוזגת.
 • מדריכה ישראלית – אסנת אבידן.
 • מורה ליוגה – ליאת פיליפסון.
 • מדריכים מקומיים.
 • כל הפעילויות – שיעורי יוגה עם מורים מקומיים, שיעור בישול , קונצרט של מוזיקה הודית, שיעור מדיטציה בודהיסטית, נסיעת ריקשה בדלהי ועוד…
 • פגישת הכנה לטיול, בה יינתן תדרוך מקיף על כל הקורה בטיול, כחודש – שלושה שבועות לפני יציאת הטיול. דף הכנה מפורט יישלח לנרשמות לקראת הטיול.
 • קבלת תיק מטייל מושקע, עם מידע מודפס, מפות ועוד…
 • כל המוזכר כאן, צמוד ומוגבל ל"תכנית הטיול".

מחיר הטיול אינו כולל:

 • ארוחות ושתייה מעבר למפורט.
 • השתתפות בקופת טיפים – 50 דולר לכל מטיילת.
 • ויזה (אשרת הכניסה להודו)- עלותה 300 שקלים.
 • ביטוח נוסעים (חובה).
 • תשלום עבור אישורי צילום באתרים
 • הוצאות בעלות אופי אישי כגון: עיסויים וטיפולי ספא לסוגיהם, טלפונים, כביסה, קניות אישיות, מזכרות, מתנות, הזמנות אישיות בבתי המלון וכד'.
 • כל הוצאה הנגרמת משינוי של המטייל, או כל גורם בלתי צפוי אחר בתכנית המקורית.
 • כל פעילות עצמאית, ו/או שאינה במסגרת כלל הקבוצה.
 • כל דבר החורג מ"תכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל" .
לפרטים נוספים:
רוני,  לגעת בהודו – 04-6898088 /  052-6220971   info@lagaatbehodu.co.il

ליאת, יוגמה – 054-5256110  liat@yogama.co.il
באיחולים לטיול נעים, מהנה ומלא חוויות
צוות יוגהמה טראוול ולגעת בהודו

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

תגובה אחת בנושא “מסע בדגש יוגה ורוח – טיול נשים לצפון הודו”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.