איך לא להתמכר לפייסבוק ולגלישה מהטלפון הנייד? פתרון פשוט

מכירות את זה שאתן כל הזמן בטלפון הנייד, נכנסות לפייסבוק, לווטסאפ, למיילים, לכתבות… ואחר כך מרגישות מותשות ושבזבזתן המון זמן לריק במקום לעשות דברים יותר חשובים?

איך לא להתמכר לנייד? פתרון פשוט

חגית רימון

לפני כמה ימים אמרתי לעצמי שאני מבזבזת יותר מידי בטלפון הנייד – בווטסאפ, בקריאת כתבות שחלקן מיותרות, בכניסה לפייסבוק…
חשבתי לעצמי – אולי אפתח אפליקציה שמגבילה את זמן הכניסה לטלפון הנייד ולפונקציות השונות שבו? וכך זה ייתן פתרון לאנשים רבים שהתמכרו לטלפון הנייד, וגם זה יהיה רווחי.

התלהבתי כמה ימים מהרעיון, ואפילו שוחחתי עם בחור שעובד בחברה שמפתחת אפליקציות. הוא אמר לי שעולה כ- 150,000 ש"ח לפתח אפליקציה. חשבתי שאם יש לי רעיון ממש מלהיב, בחברה המפתחת ירצו להיות שותפים ולא אצטרך להשקיע כסף, אבל נאמר לי שבד"כ אנשים מביאים משקיעים שהינם חברים ובני משפחה שלהם שמאמינים במוצר.

לאחר מכן החלטתי לבדוק מה קיים בתחום הזה, ואז מצאתי שכבר קיימות אפליקציות שבהן הורים יכולים להגביל את זמן הגלישה בטלפון הנייד לילדיהם. רעיון מבורך. המשכתי בחיפוש ו… אהמממ… מצאתי שכבר פותחו כ- 10 אפליקציות שמגבילות את זמן הגלישה בנייד!! חלקן פותחו כבר לפני מספר שנים.

זה לא העציב אותי אלא להיפך – אמרתי לעצמי שנחמד שהיה לי רעיון טוב, כי עובדה שמישהו כבר יישם אותו. וגם ציינתי לעצמי שממילא אין לי כרגע אנרגיות ומשאבים להתחיל לפתח ולהשקיע באפליקציה… לעת עתה אני משאירה את עניין הסטארטאפים לאנשים אחרים 🙂

לגופו של עניין – אילו אפליקציות קיימות כדי למנוע התמכרות לנייד?

כדי למצוא אפליקציות כאלה, הקשתי בגוגל: אפליקציה התמכרות לנייד. יצאו מספר תוצאות, והנה אחת מהן. כשנכנסתי לחנות האפליקציות במכשיר האנדרואיד שלי ועשיתי חיפוש של אפליקציה למניעת התמכרות (הקשתי באנגלית), עלו מספר תוצאות, והמלצת העורכים הייתה על Forest: Stay Focused, Be Present

זוהי אפליקציה די פשוטה עם רעיון חמוד – בוחרים סוג של עץ, ואורך זמן שבו אתם מתחייבים לא להיות עם הנייד, ובזמן הזה גדל לכם עץ. ככל שתהיו פחות זמן בנייד, כך יגדלו לכם יותר עצים, ותיווצר לכם חורשה יפה. הורדת האפליקציה הינה ללא תשלום, ולאחר שראיתי שאין בה מספיק פונקציות, שדרגתי אותה (ב- 7 ש"ח בלבד). ניתן בהגדרות להחליט לאילו קטגוריות לא ניתן להיכנס בזמן שאנו חוסמים את הנייד. יצויין שממשיכים לקבל שיחות טלפון, כך שאינכם לגמרי מנותקים מהנייד.

לאחרונה, עם פרוץ משבר הקורונה, מצאתי אפליקציה יותר חמודה ששמה: Focus plant – היא מבוססת על אותו עיקרון של שתילת צמחים, אבל נראית קצת יותר מתוחכמת ויש בה דברים די כייפיים. אז הסרתי מהנייד שלי את האפליקצייה של פורסט וכעת אני עם פוקוס פלאנט.

אבל האמת? שום אפליקציה לא תעזור אם אין בתוכך רצון חזק לעשות דברים חשובים, במקום לצפות בסדרה בנטפליקס או לקרוא חדשות בטלפון. ומצד שני – זה טוב שיש לנו גם הסחות דעת, כמו סדרות בטלויזיה שאנו נהנות מהן. זה בסדר גמור גם לנוח ולהנות. לא חייבים כל הזמן לעבוד, לנקות, להכין אוכל ולרדוף אחרי כל המטלות…

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.