מהו קשר של "נשיקה סטירה" ואיך פועלים לגביו?

חגית רימון

מאת: חגית רימון

חגית רימון
חגית רימון

יש אנשים, שהקשר איתם הוא קשר של "נשיקה סטירה".
הם יכולים להיות חבר או חברה, קרוב או קרובת משפחה, בן או בת זוג, בוס בעבודה…
אחת לכמה זמן הם יחמיאו לך, יאמרו לך שהם אוהבים אותך, שאת מוכשרת בדבר מסויים, ואת תרחפי מעל האדמה, תרגישי שמחה גדולה, ויותר עוצמה. אבל מצד שני, מידי פעם הם יעקצו אותך, יבקרו אותך בדרך לא נעימה, יפגעו בך, ותרגישי שהרוח יצאה מהבלון, ותהיי עצובה, ותתפלאי איך מי שאוהב אותך כך פוגע, ולא יעזור שהוא יאמר שהוא עושה זאת מאהבה, כי איזו אהבה זאת כשפוגעים?

הגלגל הזה, שאותו אדם פעם מרומם אותך, ופעם סוטר לך, גורם לבילבול, ולהחלשה. כמו כן, כשאת מקבלת ביקורת פעם אחר פעם, לא הערה בונה, אלא ביקורת פוגעת, מעבר לעצב ולפגיעה, ולפליאה שכך נוהג אדם אוהב – אחרי כמה זמן את מאמינה לביקורת, ובטחונך העצמי נפגע. עד הפעם הבאה שבה אותו אדם יחליט להחמיא לך, ושוב תרגישי נפלא, עד הסטירה הבאה. ודבר נוסף, הסטירות שאת מקבלת שוב ושוב, בנוסף לעצב, בלבול, אכזבה ופגיעה בביטחון העצמי שלך – גורמות לך להתרחק, במודע או שלא במודע, מאותו אדם, וכך גם הקשר ביניכם נפגע עם הזמן.

אז מה עושים?
ראשית, לא נשבים במחמאות ומחכים להן עד כלות, שכן הן מגיעות אחרי שורה של פגיעות. שנית – מחזקים את הביטחון העצמי. ע"י עבודה עצמית, קריאת ספרים, שיחות עם חברות וייעוץ מקצועי.

ואולי עדיף לך לצאת מהדפוס הזה של נשיקה סטירה?

תבקשי מאותו אדם להפסיק לפגוע, ואם יש לו הערה או ביקורת כלפייך, שיאמר אותה בעדינות ובאופן שיכול לסייע לך, ולא לפגוע.

ואם הדפוס הזה נמשך?
תחשבי עם עצמך, האם את מוכנה לשלם את המחיר הזה, שבתמורה למחמאה ולאהבה, אחת לכמה זמן תספגי פגיעה? או שאת מעדיפה לוותר על כך?
תחליטי את.

* אגב, מה שכתבתי רלוונטי גם לקשר של "חברים – רחוקים". יצא לי להכיר אנשים שמצד אחד נותנים לך את הרושם שהם אוהבים, רוצים את קרבתך, שולחים לך לבבות וכאלה – כשאתם נפגשים הכל יכול להיות נפלא, אבל אותו אדם יכול להתרחק פתאום, בלי סיבה, הוא לא יענה להודעות לדוגמא… ולאחר כמה זמן, כאילו כלום לא קרה, שוב הוא חוזר…

באופן אישי, אני מעדיפה אנשים שלא מבלבלים ואינם מבולבלים עם עצמם, וכאשר הם אומרים – אני אוהב, הם באמת אוהבים, ולא משתמשים בכך סתם כצמד מילים.

שנה נפלאה

 

הצטרפי לאתר אישה – ותקבלי עדכונים, סטטוסים מעודדים ואירועים לנשים

 

 

‎‎פרסום‎ by ‎אתר אישה‎.‎

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.