על אסטרטגים והזזת גבינות – ספרי הניהול שאתם חייבים להכיר

מאת: יח"צ

ספרות מחקרית יכולה להעניק שורה ארוכה של יתרונות עבור מנהלים. הספרים מספקים פתרונות מעשיים למצבים מורכבים ומגוונים, הם נכתבים על ידי אנשי מקצוע וניתן להיעזר בהם באופן שוטף או בסיטואציה ספציפית.

יש כמה ספרי ניהול שמהם כדאי להתחיל את ההיכרות עם התחום. הספר המוכר ביותר בקטגוריה נקרא "מי הזיז את הגבינה שלי" והוא נכתב בשנת 1998 על ידי ספנסר ג'ונסון. הספר הפך במהירות לרב מכר עולמי, בין היתר בגלל טכניקת הכתיבה וההגשה: הספר נכתב בצורת אגדה והוא מצליח להמחיש בקלות יחסית עקרונות העוסקים בהתמודדות עם שינוי. כל העקרונות ניתנים ליישום בעולם העסקים והדגש הוא על חיפוש אחר האושר.

עוד ספר בסיסי למנהלים, עובדים בכירים או זוטרים נקרא "האסטרטג" ומטרתו לחשוף בפניכם דרכים בהן תוכלו לממש את הפוטנציאל העסקי. הספר נכתב על ידי פרופסור סינתיה א' מונטגומרי מאוניברסיטת הרווארד והוא מבוסס על קורס שהועבר במסגרת "תכנית היזמים" של המוסד. הספר עוזר לפתח את הרגישות והכישורים הנדרשים לצורך פיתוח אסטרטגיה, צמיחה ורווחים בארגונים מודרניים.

ni

ניהול בעידן החדש, שיווק ופרסום

אי אפשר לבצע סקירה של ספירה ניהול מבלי לציין את השינויים שעברו על התחום בשנים האחרונות. בספר "ניהול בעידן הערפול" של סטן דייויס וכריסטופר מייר, תוכלו ללמוד את הסודות מאחורי מסחר אלקטרוני, גלובליזציה ונכסים וירטואליים. הספר מסביר מדוע וכיצד חוקי המסחר הישנים בוטלו ואילו דרכים חדשות קיימות כדי להחליף סחורות, מידע ורגשות עם הלקוחות.

עוד ספר מרתק המתכתב עם השינויים בעידן הנוכחי הוא "עקרונות השיווק". למרות שנכתב כבר בשנת 1994, הספר מצליח לנסח בבהירות עקרונות משותפים לקמפיינים שיווקיים ופרסומיים ללא הגבלת זמן. הוא מהווה מבוא מעולה לניהול השיווק וכדאי להפיק ממנו את המיטב עם קורס מנהלים ייעודי. בתוך הספר תמצאו דוגמאות, הסברים ונימוקים למהלכי שיווק שניתן ליישם באופן מיידי.

איך מייצרים חדשנות קיצונית?

יש ספרי ניהול שיאפשרו לכם לשנות לחלוטין את האופי של הארגון או העסק, כמו למשל על ידי יצירת חדשנות קיצונית. הספר "להנהיג את המהפכה" נכתב על ידי גארי האמל והוא עוסק בצמיחה, פוליטיקה ארגונית וניהול חדשנות. המסר של הספר הוא שעל מנת להצליח נדרשת חדשנות קיצונית, ולכן השאיפה היא להשקיע מעט בהרבה כיוונים. הערך האמיתי של הספר הוא במתן ארגז כלים מעשי להפיכת ארגון לחדשני. הספר גם מפרט על מודלים כלכליים שיכולים להתבטא ברווחים ולהביא לצמיחה הנדרשת בעסק.

לסיכום, ספרי ניהול מנוסחים תוך מתן מענה לצרכי מנהלים בכל סוגי הארגונים, לרבות גופים מוסדיים וציבוריים. מעבר לכך, ספרי הניהול יכולים להעשיר את עולמם של עובדים זוטרים המעוניינים להתפתח. בסופו של דבר, אלו ספרים מרחיבי אופקים שמהווים השראה למיליוני אנשים ברחבי העולם.

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.