מה מוסיף התוסף אומגה 3? שמן חדש לגוף ותכשיר לשיער

את: יח"צ

רוב המחקרים תומכים בהשערה שחומצות שומן מסוג אומגה 3 מגינות מפני מחלות לב וכלי דם, מפחיתות את הסיכון לדיכאון ואפילו משפרות את מראה העור, השיער והציפורניים

serאין הרבה תוספי תזונה שיעילותם נחקרה והוכחה כמו זו של אומגה 3. עד כדי כך רבות המחלות שתוסף זה חיוני במניעתן ובטיפול בהן – ממניעת מחלות לב דרך מניעת שבץ מוחי, שיפור תפקוד המוח, הפחתת הסיכון לדיכאון, מניעת מחלות אוטואימוניות ואפילו מניעת סרטן.

אין ספק כי מדובר באחד הרכיבים החשובים בבניית ההורמונים והממברנות בגופנו –  עד שהצגת התוסף עלולה בהחלט להישמע שרלטנית, משל הייתה תרופת קסם. אך יש לכך סיבה טובה: חומצות השומן מסוג אומגה 3 מהוות חלק מן השכבה השומנית של קרומי התאים, הן שומרות על גמישות התאים ומפקחות על חדירותם לחומרים שונים ולפיכך, הן חיוניות מאד לתפקודו התקין של כל תא ותא בגופנו, החל מתאי המוח והלב, וכלה בתאי העור.

והזוכה במקום השלישי: אומגה 3

לא בכדי ברשימת תוספי המזון הנצרכים ביותר בארצות הברית תופס שמן דגים את המקום השלישי, אחרי הויטמינים והמינרלים (ע"פ דו"ח המכונים הלאומיים לבריאות  NIH). מהדו"ח האמור עולה כי לפחות עשרה אחוזים מתושבי ארה"ב נוטלים תוספי שמן דגים בקביעות.

קיימים כמה סוגים של חומצות שומן אומגה 3 כאשר שלושת העיקריים הם  ALA, EPA ו־DHA. מרבית התוספים המכילים שמן דגים עשירים בשני סוגים של חומצות השומן, ב- EPA ו־DHA. אלה בכוחן לדלל את הדם, בדומה לאספירין, ולהקטין את הסיכון להיווצרות קרישים; עוד ידוע כי אומגה 3 עשויה להרגיע דלקות אך מאחר שגופנו אינו מייצר אותן, אנו חייבים לקבלן מן המזון ומתוספי תזונה.

ישראל גלמור מומחה לאומגה 3 מסביר: "חומצות השומן מקבוצת אומגה 3  הכרחיות לתפקוד האופטימלי של כל תא בגופנו. למרות זאת אין בגופנו מנגנון המייצר אותן ולפי כך אנחנו חייבים לייבא  אותן באמצעות המזון ו/או תוספי המזון שאנחנו צורכים בתזונה היומית שלנו" הוא אומר ומוסיף "במהלך 200 השנים האחרונות, עם שינוי הרגלי התזונה בעולם התעשייתי המערבי, נוצר מחסור הולך וגדל של חומצות שומן מסוג אומגה 3 בגופנו. מחסור זה על פי מספר רב של חוקרים, הוא הגורם המכריע בהיווצרותן של מספר רב של מחלות המוגדרות כמחלות אופייניות לעולם המערבי כגון: מחלות לב וכלי דם, שבץ מוחי, סוכרת מבוגרים, סרטן על עשרות גווניו, דיכאון על סוגיו השונים, חוסר קשב וריכוז, מחלות מעיים דוגמת קרון וקוליטיס, סכיזופרניה, אפילפסיה, דמנציה ואלצהיימר. אצל ילדים ADHA וכן מחלות אוטו אימוניות הכוללות דלקות פרקים, זאבת, פסוריאזיס, התקפי קצרת, אלרגיות וכדומה".

הסוד של האסקימוסים והאינואיטים

יעילותן הרבה של חומצות אומגה 3 למניעת מחלות לב וכלי דם נמצאה לראשונה בשנות ה־40־50 של המאה הקודמת במחקרי תצפית שנערכו על אסקימוסים ועל דייגים יפנים. החוקרים גילו שמחלת לב כלילית – גורם התמותה מספר אחת בעולם המערבי – כמעט שאינה קיימת באוכלוסיות אלה, שהמשותף להן הוא אכילת דגי ים. מאז, נערכו מחקרים נוספים שהצביעו על יחס הפוך בין צריכת דגים המכילים אומגה 3 ובין הסיכון למחלות לב וכלי דם ולתמותה מהן, כשההתלהבות שעורר שמן הדגים קשורה בחלקה למחקר נוסף שערכו בשנות ה–70 המדענים הדנים הנס אולאף באנג ויורן דיירברג, שקבעו שבקרב האינואטים החיים בצפון גרינלנד יש שכיחות נמוכה של מחלות לב וכלי דם. החוקרים טענו כי התחלואה הנמוכה קשורה לתזונה עתירת האומגה 3 של האינואיטים (האוכלוסייה שנבדקה במחקר זה הרבתה לאכול בשר כלבי ים, שמן דגים ושומן לווייתנים).

om
אומגה 3 של אומגארד – שמן סיפן בוראז' לפעילות כפולה

בשנות ה–90 נערכו מחקרים נוספים שהעלו על הנס את סגולותיו של שמן הדגים. חוקרים איטלקים בראשותו של ד"ר רוברטו מרקולי עקבו אחרי 11,323 חולים איטלקים שעברו אירוע של אוטם שריר הלב ושקיבלו באופן אקראי תוספי מזון מסוג אומגה 3, ויטמין E, שניהם ביחד או פלצבו והסתבר שהקבוצה שקיבלה תוסף אומגה 3 נמצאה באופן משמעותי בסיכון נמוך לתמותה מכל הסיבות. מחקר זה זכה להערכה מקצועית רבה ואף פורסם ב-Circulation, ביטאון אגודת הלב האמריקאית.

בעקבות הממצאים האלה החלו בעשור הקודם ארגונים כמו "התאחדות חולי הלב האמריקאית"  ו"משרד החקלאות האמריקאי" המפרסם המלצות לתזונה, לעודד חולי לב לצריכת דגים פעמיים בשבוע או לחילופין להוספת אומגה 3 כתוסף יומי  כצעד מניעתי למחלת לב כלילית. "המודעות לצריכת אומגה 3 ויעילותה גדלה משמעותית בשנים האחרונות. כתוצאה מכך התפתחה תעשייה ענפה המציעה לכלל האוכלוסיה שלל אפשרויות לצריכת אומגה 3 ולהבטחת המינון המומלץ. בעידן המודרני המתאפיין בשפע של מזון מתועש, בחשיפה למזהמים סביבתיים ובאינטנסיביות רבה, יש חשיבות רבה להקפדה על צריכה נאותה של חומצות שומן מסוג אומגה 3 וזאת בכדי לדאוג לחיוניות הגוף", קובעת פנינה ארד מבעלי חברת 'אומגל נטורל' משווקת מוצרי אומגה 3.

ארד כאמור שזיהתה את הביקוש לשמן הדגיגי הרחיבה את סל המוצרים מבית איפקס הנרווגית כשהנגישה את חומצת השומן הרווי לקהלים מגוונים. כך לדוגמא מציע המותג אומגל מוצר לילדים ולמבוגרים בדמות נוזל מרוכז לשתיה בטעמי לימון ותות, לילדים מוצעות גם כמוסות רכות ללעיסה בטעמי תות פירות ובתוספי המבוגרים תמצאו שילובים שונים שנוספו לאומגה על מנת להעשירן ברכיבים חיוניים נוספים כגון: שמן זיפן, שמן בוראג' וקו אנזים  Q10.

למרוח או לבלוע?

אומגה 3 תורמת גם למירקמו החלק והרך של העור, היא מסוגלת לחזק את הסירקולציה, לשמור על העור לח ולהפחית גירויים ואדמומיות,  למנוע פצעונים, להרוות את העור ואף לסייע בשמירת החוזק והאלסטיות של העור.  ד"ר ניקולס פריקון, דרמטולוג מאוניברסיטת ייל ומומחה לאנטי־אייג'ינג, הקדיש כמעט 20 שנה לחקר הגורמים להזדקנות העור. הוא פיתח דיאטה מיוחדת לעור שמכונה "דיאטת הסלמון". הטיעון שלו פשוט: חומצות השומן מסוג אומגה 3 מהוות מרכיב חשוב בממברנה, הקרום העוטף את התאים, ולכן יש להן תפקיד קריטי בשמירה על שלמותם של קרומי התאים בכל הגוף וכמובן גם בזה של תאי העור. לדבריו הן גם משמשות כנוגדי דלקת יעילים ביותר, הן מפחיתות את ייצורם של גורמי הדלקת, העלולים לפגוע לא רק בכלי הדם, אלא גם בעור.

כבר לפני מאות שנים נהגו נשים למרוח שמן דגים על העור. הן אמנם לא ידעו מדוע הוא כה יעיל, אבל התוצאות במראה העור דיברו בעד עצמן. לאחר המריחה בשמן הדגים, העור שלהן נראה לח, גמיש וזוהר יותר. הבעיה הייתה הריח הלא נעים של השמן – ריח דגים אופייני, אך האמצעים הטכנולוגיים בעולם הקוסמטיקה מאפשרים היום לנצל את התכונות החשובות של האומגה כדי להשיג מראה עור גמיש וצעיר בלי לסבול מהריח, ואף לשלבה עם חומרים אחרים שיגבירו את יעילותה. אומגה 3 משחקת תפקיד מרכזי גם בשיפור מראה השיער, והציפורניים. קטיה שו המדריכה הראשית ב-ORLY  היצרנית האמריקאית למוצרי טיפוח ושיקום ציפורניים מחדדת "יצרניות שונות בעולם כבר מזמן הבינו את נחיצות האומגה 3 גם לשיקום מקרים של ציפורניים חלשות, פריכות מתפצלות ואפילו שבירות.  אי לכך חלק נכבד ממוצרי הטיפול והשיקום לציפורניים מכילים אומגה 3 שתפקידה לתמוך בתהליך בניית הציפורן ובחיזוקה".

חווי פילוסוף –  ביולוגית ומדריכה מקצועית במותג השיער פיטו פריז מציינת כי את האומגה 3 ניתן להפיק גם מהצומח. לדבריה זרעי צמח המרווה המרושתת עשירים בחומצת השומן החיונית מסוג אומגה 3, ועל כן מיצוי השמן מהצמח משולב פעמים רבות בתכשירים טיפוליים לשיער שנועדו לטיפול יסודי בקרקפת, או בתכשירים שנועדו לחיזוק השיער או לשיער וקרקפת שומניים ובעלי קשקשים. לאומגה 3 המופקת מצמח המרווה יש חסידים לא מבוטלים. עם המדענים התומכים נמנה פרופ' מייקל קרופורד, חוקר בריטי בכיר שיש הרואים בו את הגורו של עולם תוספי המזון. קרופורד נחשב כ"ילד הרע" של מדעי התזונה, ולמרות זאת משתמשים בו שירותי בריאות רבים בעולם. החוקר הבריטי, מאמין גדול בכוחה של האומגה 3 בכלל ושל האומגה 3 הצמחית, כולל זו מצמח המרווה, בפרט. הוא סבור שלאומגה 3 ממקור צמחי (ALA) ולא רק לאומגה 3 ממקור דגי (DHA, EPA) יש השפעה חיובית על הבריאות. יותר מכך: לשיטתו, בלי האומגה 3 ממקור צמחי, שמאזנת בין האומגה 6 לאומגה 3 לא תוכל האומגה 3 ממקור דגי לתפקד כהלכה.

אז למרוח או לבלוע? גם וגם. קיימים כיום לא מעט תכשירים קוסמטיים המבוססים על אומגה 3. עם זאת, מרבית המחקרים בחנו את יעילות התוספים בבליעה, והצביעו על כך שנטילה שלהם לאורך כמה שבועות מביאה בנוסף לכל סגולותיה הבריאותיות גם ללחלוח ולהחלקה של העור.

VELVET SKIN – ולווט סקין משיקה סרום הזנה לגוף המבוסס על 7 תמציות ארומאטיות

סרום הזנה לעור הגוף 100% טבעי מבוסס על מיצוי ארומאטי של פרחים, צמחים ופקעות 

הסרום מכיל 7 תמציות ארומטיות ביניהם, נרולי ו-ורד – המחדש את תאי העור וידוע כ "תמצית הנעורים" מסייע להגמשת העור, ומסייע בהפחתת סימני מתיחה בעור,  קלנדולה – הידועה כחומר אנטיספטי, המאיצה את תהליך חידוש התאים ומטפלת בגירויים.   שמן זרעי ענבים – אשר  יסייע בפילינג עדין של העור ויקנה לו ברק הזוהר, ויטמין E – המאט את תהליך ההזדקנות ובונה את העור, מרווה מרושתת – המהווה את המקור האיכותי ביותר של חומצת שומן אלפא לינולנית, שהיא  מקור צמחי מעולה לאומגה 3.

לכל אלה מתווסף  אחד הזנים הייחודיים של ה- Witch Hazel- "הקסם הלבן" הגדל בערבות המושלגות של אמריקה הצפונית וידוע בשל סגולותיו לטיפול בזיהומים שטחיים ובגירויים בעור.  צמח זה מספק מגוון רחב של אפשרויות טיפול, שיקום, ריפוי וטיפוח ומוצע בריכוזיות גבוהה בסרום. הוא משמש ככלי משמעותי בכל מה שקשור לעולם של צמחי מרפא ושל קוסמטיקה טבעית.  לצרכי השימוש בו משתמשים בקליפת הגזע שלו, בעלים ובקצות הענפים של הצמח והם אלו שהופכים, בעזרת תהליכי מיצוי, התססה וטחינה, לרכיב המסייע בהשגת מרקם עור גמיש ומטופח.

"ניתן למצוא בקליפת הגזע של ה"קסם הלבן" מולקולות המחזקות את המערכת החיסונית של העור ופועלות כנגד בקטריות מזיקות לצד אחרות האחראיות על שמירת הלחות ובעלות מאפיינים אנטי-דלקתיים" מבארת חדוה שחף, מפתחת המוצר ומומחית לארומתרפיה והומוטקסולוגיה  "האינדיאנים משתמשים בחליטת העלים כחומר נוגד גירויים, אדמומיות וזיהומים לעור".

ניחוח המוצר עדיסרום לגוף 100% טבעי של ולווט סקין 150 שקלן ודומה ליסמין ופרחים לבנים. יצויין כי בשל היות הסרום מורכב ממיצוי ארומטי של פרחים, צמחים ופקעות הארומה העוצמתית מתנדפת לאחר מספר דק' והניחוח הופך נעים מאד.

ולווט סקין מתאים לכל סוגי העור ולכל הגילים וניתן לשימוש גם לנשים הרות ללא חשש.

מכיל  100 מ"ל מחיר: 150 ₪

להשיג: ברשתות הפארם, בתי מרקחת ובתי הטבע ברחבי הארץ.

סרום לגוף 100% טבעי של ולווט סקין 150 שקל.

אתר אישה ניסתה וההתרשמות: הריח נפלא, המרקם נעים ואני אוהבת מוצרי טיפוח טבעיים. המחיר יקר יחסית לכמות.

 

 

 

 

"פיטו פריז" מותג השיער היוקרתי, משיק סרום טבעי לשיער המבוסס על קרטין צמחי וללא סיליקון, שנועד לטפל ולשקם קצוות שרופים, פגומים ומפוצלים ולהעניק לשיער ברק ורוך

נשים רבות מדווחות על שיער פגום הנובע מהשפעות מכאניות (יבוש, החלקות, סלסול), השפעות כימיות (שימוש בצבעי שיער, חומרי הבהרה) והשפעות סביבתיות ( קרינת שמש וזיהום אויר). מדעני פיטו פריז פיתחו שיטה של החדרת חומר צמחי לסיב השערה, המהווה מעין "זריקה פולשנית" לתוך הליבה של הסיבים כדי למלא אותם.

piסרום פיטוקרטין מכיל קומפלקס של קרטין בוטני העשוי מ-18 חומצות אמינו המופקות מחלבוני חיטה, תירס וסויה. הם משמשים כאבני בניין בעלי משקל מולקולרי נמוך ולכן מצליחים לחדור לעומק סיבי השערה ולתפקד כחומר מילוי.  בנוסף הסרום מכיל חומצה היאלורונית החודרת לתוך השיער ולוכדת את הלחות בתוכו. רכיבים נוספים וטבעיים בתכשיר הם  סרמידים המהווים מולקולות שומן צמחיות שהופקו מסובין ואורז המשמשים כחומר קישור בדומה ל'מלט' בין התאים הלוכדים את רמת הלחות בניהם. תמצית רימון המגנה מרדיקלים חופשיים וחלבוני משי האוטמים את המעטפת החיצונית  של השערה ומהווים מעין שכבת חייץ להגנה ומסייעים בהשבת הברק והזוהר.

הסרום בעל נוסחה ייחודית שתכליתה לתקן קצוות שרופים, פגועים או מפוצלים, נוכחותו של שמן דקל ברזילאי יסייע בהשבת הרכות והזוהר לשיער.

קומפלקס שמנים ייחודי המשלב בין חמאת פרי ה'מורו-מורו' הגדל ביערות הגשם ובין תמצית שמן פירות עץ ה'באבסו' האקזוטי יתרום להזנה אינטנסיבית.  שמנים אלו מבטיחים שיפור נראה לעין של השיער הפגום ומחזירים באופן מידי לשיער יופי, ברק, רוך וגמישות תוך שמירה על שלמות שיער סיבים ללא צורך בסיליקון .

הסרום אינו שומני אינו מכיל פרבן וסיליקונים. מסייע בעיצוב, מונע חשמל סטאטי ובעל ניחוח עדין ונעים.

הוראות שימוש: יש לשים כמות קטנה על שיער לח או יבש בדגש על קצוות השיער ולעצב כרגיל.  אין לשטוף את השיער לאחר השימוש.

מכיל 30 מ"ל

מחיר: 160 ש"ח

להשיג ברשתות הפארם, בבתי מרקחת ובבתי הטבע ברחבי הארץ.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.