האופרה "ורתר" מאת ז'ול מסנה – באופרה הישראלית – בקורת + קטע מהאופרה

האופרה "ורתר" מאת ז'ול מסנה – באופרה הישראלית – בקורת + קטע מהאופרה

מאת: חגית רימון hrimon@gmail.com

האופרה ורתר – התמונה מאתר האופרה

צפיתי באופרה "ורתר" בבית האופרה בתל אביב, ובמילה אחת – התפעמתי. לא רציתי שהיא תיגמר.

המוסיקה, שלעיתים דרמטית, ואשר מנוגנת ע"י התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון המעולה עם המנצח המצויין אלאן גוינגאל – מרגשת ונוגעת ללב.

העלילה של האופרה מאוד פשוטה – ורתר הצעיר מתאהב במבט ראשון בשרלוט, המאורסת ולאחר מכן נשואה לאחר. במשך כל האופרה ורתר סובל… ייסורי אהבה נכזבת.

כאשר צפיתי באופרה – הזמר הקוריאני צ'ונג הו-יון גילם את ורתר. מאוד אהבתי את הקול שלו, וגם המשחק שלו היה מרגש. בחלק מההופעות בארץ זמר הטנור האיטלקי ליברטדורה אלסנדרו יגלם את ורתר.

את שרלוט גילמה הזמרת הישראלית המדהימה מאיה לחיאני. היא שרה כל כך יפה. גם המשחק שלה מצויין ומשכנע. מאיה מתגוררת בחו"ל ומופיעה במטרופוליטן אופרה בניו יורק ובבתי האופרה של סיאטל, פיירבנקס, וולף טראפ, טורונטו, דאלאס, ועוד. במקביל אליה מגלמת את שרלוט גם הזמרת הישראלית נעמה גולדמן.

כאן ניתן לשמוע את הזמרת מאיה לחיאני מבצעת קטע מ"וורתר", לא באופרה בארץ. בבית האופרה בתל אביב התפאורה יפה יותר מאשר בסרטון. 

 

גורם באופרה אמר לי שישנה כוונה לשבץ כמה שיותר כוכבים ישראליים באופרות בארץ, והנה ניתן לראות זאת גם באופרה ורתר. זהו מהלך חשוב ומבורך.

התלבושות באופרה זו יפהפיות, בעיקר השמלות של הזמרות. התפאורה יפה ולא מורכבת. היא לא השתנתה הרבה במהלך ההופעה, ולא היה צורך לכך.

מקהלת הילדים נפלאה, והזמרים מעולים.

לסיכום – מי שאוהב אופרה, שווה ללכת!

 

קטעים לקריאה

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.