פדיקור עם דגיגונים כבר ניסיתן?? 

הכל על טיפוח הרגל ועל הטרנד החדש – פדיקור דגים! 

מאת: קובי טיריפינטו יח"צ

מרכז הטיפולים הקוסמטי "הברבור" (מתחם דיזנגוף סנטר, ת"א) מציע סוג חדש לגמרי של טיפול פדיקור המיועד להסרת העור היבש בכפות הרגליים: פדיקור דגים.
כן, שמעתם נכון, מעתה אין צורך להרחיק עד וירג'יניה, פריז או יפן כדי לזכות בכרסומים עדינים מפיהם של דגיגים נטולי שיניים, הטיפול הייחודי מוצע גם בארץ.

איפה זה התחיל?
הטיפול המשונה הוצג לראשונה במכון קוסמטי של ג'ון הו ואיבון לה בצפון וירג'יניה בארה"ב , במטרה לספק ללקוחות תחליף לשימוש בסכינים המסירות את העור המת מכפות הרגליים. הו אומנם התייחס בתחילה בחשדנות רבה כלפי זן הדגים שנקרא "גרה רופה" (garra rufa), הוא חשש כי הדגים לא יצליחו לשרוד בטמפרטורה החמימה הדרושה לטיפול רגליים נעים, ולא פחות מכך – הוא פחד שהלקוחות לא יתלהבו מהרעיון. אולם הטיפול כבר כבש בסערה את אמריקה וסחף אחריה את אירופה, מסתבר כי הריזיקה שלקח השתלמה.
מעתה כאמור ניתן לבצע טיפול זה גם בארץ.

קצת על חשיבות טיפוח כף הרגל:
כפות הרגליים ראויות לטיפול מיוחד, משום שהן אלה הנושאות את כל כובד משקלנו יום אחר יום. "פעולות כמו עמידה, הליכה וכל פעילות גופנית אחרת מאמצות את כפות הרגליים ועלולות לגרום ליובש, עור קשה, עייפות ונפיחות. בקיץ נוספות תופעות לוואי כגון הזעת יתר וריחות לא נעימים, ובחורף שכיחות הציפורן החודרנית והפטריות עולה. מצבן של כפות הרגליים משפיע באופן ישיר גם על התחושה הגופנית והנפשית. רגליים עייפות ומאומצות גורמות לתחושת עייפות כללית, לחוסר מרץ וחשק לפעילות, ולמתח נפשי, בנוסף, רגליים כואבות משפיעות על היציבה הכללית של הגוף, על קצב ההליכה ועל הפעילות היומית.

כדי לשמור על כפות רגליים בריאות, חשוב קודם כל להקפיד על היגיינה. במקלחת יש לשטוף היטב את האזור במים חמים עם סבון ולנגב היטב, גם בין האצבעות. חשוב לגזוז את הציפורניים באופן שוטף ולהקפיד לעשות זאת בקו ישר על מנת להימנע מציפורן חודרנית. לאחר המקלחת מומלץ למרוח את כפות הרגליים בקרם לחות מזין ולעסות היטב עד לספיגה מלאה. אחת ליומיים-שלושה כדאי להשרות את כפות הרגליים במים ולעסות אותן בעזרת קרם פילינג. הפילינג ממריץ את מחזור הדם, מסיר את התאים המתים, מרכך את העור ומנקה אותו ביסודיות. לאחר מכן יש למרוח את כף הרגל בקרם לחות ולעסות עד לספיגה מלאה.
עד גיל עשרים כפות רגלינו רכות כשל תינוק. כאשר הצמיחה נפסקת וגודל כף הרגל נשאר קבוע, הלחץ המופעל על כפות הרגליים בתוספת השפשוף עם הנעל גורמים להתעבות יתר של רקמת העור ולפעמים גם ליבלות. בקיץ מחריפה התופעה בשל ההזעה: רקמת העור קולטת כמות גדולה של מים ומתעבה. פדיקוריסטית מיומנת יכולה לפתור את הבעיה באמצעות הסרת שכבת התאים המתים (העור הקרני והיבלות). לשירות זה יש בעיקר ערך אסתטי אבל גם רפואי. אם לא מסירים את השכבה הקרנית של העור עלולות להצטבר בה פטריות, הפדיקוריסטית רואה את כף הרגל מקרוב ויכולה להתריע על פטרת, יבלת, ציפורן חודרנית, ובהתאם למצב הרגל להפנות את המטופל למומחים שונים.

 

פדיקור דגים- מהו?
הטיפול החדש "פדיקור דגים" הינו פיתרון אידיאלי המהווה חלופה נהדרת לפדיקור המסורתי בו לעיתים הסרת יתר של שכבות עור עלולה לפגוע בכף הרגל כולה, משום שככל שמסירים יותר שכבות, הרגל חשופה יותר, לכן שווה להתפנק בחידוש האחרון בתחום הפדיקור
סוג הדג – עגלסת הנחלים ("עגול הלסת", שמו הלועזי הוא Garra rufa), התפרסם בעיקר בשל תאבונו לעור מת ויבש, והפך מייד ל DOCTOR FISH, המטפל ומעסה רגליים וידיים.
הדג, המצוי בעיקר ביובלי הירדן והכינרת, הוא דג צמחוני – אוכל אצות. הוא דג פעיל מאוד ומעביר את רוב שעות היממה בחיפוש אחר מזון. כאשר הדג מגלה את העור היבש שעל גופנו הוא מנשק את האיבר בלסת העגולה שלו – מוצץ, מעסה, מדגדג ומענג במשך רבע שעה עד חצי שעה – בת-בבד עם ניקוי הגוף מהעור היבש. כך, מאפשר הטיפול לעור חדש לגדול ולהתפתח, וליצור רקמה חדשה נקייה ובריאה.
"ד"ר פיש" משמש כיום לטיפולי עור ולשיפור הסימפטומים של מחלת הפסוריאזיס בעיקר בטורקיה, בשנים האחרונות הוא הפך לפופולארי גם ביפן ולאחרונה אף כבש את פריז. הטיפול הפך ממש ללהיט בקרב נשות צרפת, שמגיעות מערים שונות לפריז על מנת לקבל אותו. "הם ממש מגיעים לכל מקום", סיפר בהתלהבות על עבודתם של הדגים. תייר שבדי, שאף שילם ממיטב כספו על הטיפול. והוסיף: "זה נהדר ממש כמו לצאת לדוג".

ספא הדגים אינו מהווה תחליף מלא לפדיקור: מייד לאחר טבילה בת 15 או 30 דקות בבריכה קטנה המכילה כ-100 דגים נטולי שיניים, מוציאים את הרגליים ומבצעים את ההליך השגרתי של קילוף העור היבש בעזרת סכין.
מחקרים רפואיים מדווחים כי שימוש בטיפול זה בפגעים בעור מקל מאוד. הדגים מבצעים מעין קילוף של עור מת ויבש ללא צורך בשימוש בסכין ושיוף.
הטיפול הייחודי הפך רבים למרוצים: בעלי המכונים, מגדלי הדגים, הלקוחות וכמובן הדגיגים הקטנים וחסרי השיניים . גם אוהבי החיות יכולים לנשום לרווחה, הדגים משתכרים הרבה מעל המינימום ונהנים מארוחות צהריים דשנות עם עור מחוספס לקינוח.

מחיר: 30 שקל ל-10 דקות, "הברבור"- המרכז לקוסמטיקה מדעית, דיזנגוף סנטר קומה 3 ת"א

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.