מה זה פאנטם? הנה מוסיקה מרגיעה עם פנטאם / אתר אישה

אני מאוד אוהבת להאזין למוסיקה, מכל מיני סוגים ועם נגינה של כלים מגוונים.

מאת: חגית רימון

מוסיקה מלווה אותי בכל מצבי הרוח – אם אני מוטרדת ממשהו או כועסת – אני מקשיבה למוסיקה מרגיעה, כשאני שמחה אני מקשיבה לזמרים האהובים עליי, כשאני במצב רוח רומנטי או שאני מרגישה חוסר באהבה – אני מקשיבה לשירי אהבה.

המוסיקה היא חלק בלתי נפרד. כשאני בנסיעה, אני בקושי מאזינה לחדשות או לאקטואליה, כי זה בדרך כלל מלחיץ, ובמקום זה אני מחפשת שירים יפים ברדיו.

ברגע זה אני רוצה להירגע, אז מקשיבה לקטע מרגיע עם פאנטם.

מהו פאנטם? 

לפי ויקיפדיה: פאנטם הוא כלי מתכתי ממשפחת כלי ההקשה.

הכלי המקורי שניקרא hang נוצר בשנת 2000 על ידי Felix Rohner and Sabina Schärer בעלי חברת פאנארט (PANart). תוף פאנטם עשוי ממתכת מיוחדת בעבודת יד. צלילי הפאנטם מזכירים את צלילו של הנבל, אולם הוא נוצר בהשראת האודו, תוף כד כדורי, ותופי מתכת מטרינידד הבנויים מחביות גדולות שבחלקם העליון יש ריקועים ושכל הקשה עליהם יוצרת צליל שונה. ההבדל בין תופי המתכת מטרינידד, שנוצרו לאחר שחביות דלק נשכחו שם על ידי האמריקאים, לבין הפאנטם מתבטא בעיקר בכלי הניגון עליהם ובגודלם. על הפאנטם מנגנים בעזרת הידיים בעוד שעל תופי המתכת – באמצעות מקל.

הנה כמה קטעים מרגיעים עם נגינת הפאנטם וכלים נוספים. תהנו!


תקשיבו לקטע היפה הזה עם 2 תופי פאנטם, ויש אחריו קטעי נגינה נוספים

 

חגית רימון hrimon@gmail.com

ראיון עם המנצחת והמוסיקאית עדה פלג, שהגיעה לניצוח במקרה / אתר אישה

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.