חי מהשטח – היזם שעזר ל700 משפחות בישראל ואולי גם יעזור לך לצאת מהמינוס ולנשום לרווחה כלכלית תוך 57 יום

זה הזוי. שני שליש מהישראלים מתקשים לשמור בצד 3,000 ש"ח "למקרה חירום", חצי מהישראלים חיים ממשכורת למשכורת והמינוס הפך מגזירת גורל לעניין שבשגרה. אבל יגל פאר אומר שיש דרך אחרת, ושהוא פיצח אותה. האם זה הגיוני? יצאנו לבדוק.

מאת: מבינים Plus

את יגל אני פוגשת בבית קפה על הים. מהמבט הנינוח שלו קשה להאמין שפעם הוא היה חייב כמעט 300,000 ש"ח ושהוצאה לפועל ביקרו אצלו בבית.

לקריאה נוספת:

יגל, ספר לי על המהפך שעברת.

"הלכתי לישון ערב אחר אזרח רגיל במדינה, והתעוררתי למטר טלפונים מהבנק ומעורכי דין. לפני שהספקתי להבין בכלל מה קורה, דפיקה בדלת. הוצאה לפועל."

מה קרה?

"נכנסתי לבור עמוק. בור של 270,000 ש"ח בחובות. חשבתי שאין לי עוד לאן להתדרדר, האמת שהייתי מיואש, וחשבתי שאין לי מה לעשות. החזר החובות שלי הגיע לכמעט 5,000 ש"ח בחודש, והבנתי שעכשיו אני עבד – עבד של העבודה כדי להצליח לשלם את החובות ואיכשהו להחזיק את המשפחה שלי מעל המים

ובפועל מה קרה?

"החובות רק תפחו. זאת מערבולת שאין ממנה יציאה. חשבתי שאני בנקודת האל חזור. כמה אפשר ללכת מהבית לעבודה וחוזר חלילה כל יום? וכמובן שאשתי רוצה שנצא שנינו, שיהיה לנו זמן איכות לשנינו.. ולי כואב להגיד לה שאי אפשר."

איך מגיעים למצב כזה מלכתחילה?

"אני לא רוצה להפנות אצבע מאשימה, אבל יש כאן תהליכים שלא עובדים כמו שצריך. אנשים חיים ממשכורת למשכורת, עד שהם מגיעים למצב שנגמרה המשכורת אבל המשכורת הבאה רק בעוד שבוע-שבועיים, ויש הוצאות עכשיו. הפקידים מהבנק מאוד נחמדים, מתקשרים ומציעים הלוואות. יש להם כוונות טובות, אבל כל העסק מעוות. כי יש בעיה יותר עמוקה. אז לקחתי הלוואה אחת. וכשלא הצלחתי לשלם אותה, לקחתי עוד אחת ועוד אחת. הרגשתי שיש כפתור קסמים שפשוט פותר לי את כל הבעיות הפיננסיות"

כמה זמן זה נמשך?

"כמה שנים, עד שניסיתי לקחת הלוואה נוספת, והפקיד צחק לי בפרצוף. ניסיתי להסביר לו שאני צריך לכסות חוב שיש לי, אבל זה לא עזר לי… סגרו לי את השלטר, מה שנקרא"

מה הצעד הבא שלך?

"אחרי שהבנתי שאני לא מצליח לבד לסגור את החובות שלי, חיפשתי עזרה אצל מנטורים למיניהם. ציפיתי לשמוע את הבשורה מפיהם, אבל בפועל כולם אמרו את אותו הדבר. זה נשמע בערך ככה: "לא ללכת למסעדות, בלי חופשות, בלי מותרות…" ניסיתי את זה, זה לא עבד!"

כמה זמן לקח לך להגיע לנוסחה שעובדת?

"5 שנים. 5 שנים הפרדתי בין מה שלא עובד לבין מה שכן, הפרדתי את ההבטחות מצוצות מהאצבע להתעשרות מהירה מההבטחות הכנות לכלכלה יציבה של משפחה שרוצה גם לחיות בהנאה"

אבל בחרת שלא להשיק את התכנית בארץ.

"נכון. את האמת, בהתחלה צחקו עליי כשהתחלתי להפיץ את התכנית בארה"ב, אבל רציתי לבחון אותה על קהל גדול.  רציתי לדעת מה הם חושבים והאם זה עוזר להם."

ואתה יכול להסביר לי את פער המחירים?

"בשמחה. בארה"ב התכנית הושקה בעלות של 415$ ולא הייתי מוכן להיענות הענקית מצד הרוכשים. כשתרגמתי את התכנית לעברית, חשבתי מה לעשות. האם לשווק את התכנית ב- 415 שקלים או ב1,200 ש"ח? בסופו של דבר החלטתי להתחיל מסכום נמוך יחסית של 453 ש"ח.

ומה קרה?

היו הרבה הרשמות לתכנית, לשמחתי. שמחתי לגלות שמוכנים בארץ לדבר כזה. מצד שני קיבלתי הרבה פניות במייל מאנשים שמאוד רוצים ומוכנים לעשות את השינוי המיוחל הזה בחייהם, אבל חסר להם הכסף. אחרי מחשבות עם עצמי הבנתי שאני לא יכול מצפונית לתת לאנשים את הפתרון ולא לתת להם את האפשרות לקבל אותו, אז הורדתי אתמול למחיר מאוד נמוך כדי לאפשר לכל אדם לעשות את השינוי בחייו לא משנה מה מצב כיסו כרגע

זה מוגבל ל-200 אנשים, כי אני לא יכול לחלק את הידע היקר מפז הזה במחיר כ"כ נמוך כל הזמן. מי שזה חשוב לו ימהר וירכוש.

אתה אומר שזה מתאים גם למי שנמצא בהוצאה לפועל, לא קצת קיצוני מדי?

"אחרי מה שעברתי, אני לא מאמין בקשיים, רק באתגרים. התכנית הזאת לא רק מתאימה למקרים "קשים", אלא נבנתה עבורם! גם מי שנמצא כרגע במצב מאוד לא פשוט יוכל למצוא את עצמו על הרגליים תוך 57 ימים"

יגל, תודה רבה על הזמן שהקדשת לי. אם הקוראים רוצים לדעת יותר פרטים, איפה הם יכולים לקרוא על התכנית שלך?

כל הפרטים עליי ועל התכנית נמצאים כאן

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.