טיפול פסיכולוגי זה כבר לא מילה גסה

מאת: יח"צ

 woman

מהו ייעוץ פסיכולוגי? אילו סוגי ייעוצים קיימים? האם ניתן לדעת מתי קיים צורך בייעוץ וכיצד תבחרו בפסיכולוג אשר ילווה אתכם במתן שירותי ייעוץ פסיכולוגי? על כך ועוד נושאים מתחום הטיפול הפסיכולוגי בשורות שלפניכם.

 ייעוץ פסיכולוגי- רקע כללי

 ייעוץ פסיכולוגי הוא למעשה הגדרה כוללת לסדרת מפגשים עם פסיכולוג מוסמך. מפגשים אלו נועדו לצרכי הבנת תהליכים נפשיים המתרחשים בחייו של המטופל, בין אם במודע ובין אם לא במודע. תחום הייעוץ מכונה בשפה המקצועית: פסיכולוגיה קלינית, והוא כולל את תחום הטיפול האישי המוענק בהתאם לעקרונות הפסיכולוגיה העוסקת במכלול הרגשות, התחושות והמחשבות המצויות בכל אחד ואחת מאיתנו.

 אילו סוגי ייעוץ פסיכולוגי קיימים?

 מכיוון שתחום הפסיכולוגיה חולש על מכלול התחושות, המחשבות, השאיפות והמאווים של כולנו, קיימים מספר סוגי ייעוץ פסיכולוגי המותאמים באופן אישי למבנה האישיותי של המטופל. ברוב המקרים, ניתן לקטלג את סוגי הייעוץ הפסיכולוגי לשני סוגים מרכזיים, כאשר הראשון שביניהם כולל טיפול פסיכולוגי דינמי המהווה טיפול ארוך טווח המיועד לצרכי טיפול בבעיות כגון: הפרעות התנהגותיות, דימוי עצמי וביטחון עצמי ירוד, שאלות של זהות אישית, קושי ביצירת קשרים חברתיים וכדומה. הסוג השני הינו טיפול ממוקד קצר מועד והוא מיועד לצרכי טיפול וייעוץ במקרים של חרדות ופוביות למיניהן או במקרים של בעיה ממוקדת בחיים בה ניתן לטפל באופן נקודתי ומהיר יחסית. בשני המקרים, הטיפול מותאם למבנה אישיותו של המטופל, וזאת לאחר פגישת ייעוץ מקדימה הנערכת בין המטופל לבין המטפל (פסיכולוג קליני בהסמכתו).

 מכיוון שאין תשובה חד משמעתית לשאלה: מתי יש לפנות לטיפול פסיכולוגי, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם יועץ פסיכולוגי מוסמך בנוגע לבעיה האישית עימה אתם מתמודדים, ובעקבות המפגש האישי לבחון את המשך הטיפול.

 כיצד תבחרו פסיכולוג מלווה?

 הטיפול הפסיכולוגי המהווה מסגרת טיפול אישית ודיסקרטית, חייבת להיות מיושם על ידי פסיכולוג עימו אתם מוכנים לעבור כברת דרך עד לשינוי המיוחל. באפשרותכם לבחור באחת משתי מסגרות הטיפול הנגישות ביותר: טיפול במסגרת ציבורית או טיפול במסגרת פרטית. ברוב המקרים, הפנייה לטיפול הפסיכולוגי במסגרת הציבורית הינה בעלות נמוכה יותר, אך מסגרת זו מגבילה אתכם בכל הנוגע לבחירת הפסיכולוג המטפל, מועדי הטיפול, תדירות מפגשי הטיפול וכדומה. מאידך גיסא, הפנייה למסגרת הפרטית, מאפשרת לכם לבחור באופן אישי את הפסיכולוג המטפל, וזאת בהתאם להמלצות או שיטות טיפול כאלו ואחרות אותן הוא מבצע.

 לסיכום, לאורך שנים רבות, הפנייה למקורות הייעוץ הפסיכולוגי נחשבה בעיני רבים לסוג של חולשה ואובדן דרך. כיום, התפיסה הרווחת בעיני הציבור בכל הנוגע לפנייה למוקדי ייעוץ פסיכולוגי, שינתה את פניה, ויותר ויותר אנשים מודעים ליתרונות הרבים הנלווים להליכי הייעוץ הפסיכולוגי. בנוסף, העידן המודרני בו אנו חיים גרם לכך שיותר ויותר אנשים מודעים לחולשות שלהם, ובשל כך, הם מוכנים לעבור תהליך נפשי אשר יוביל אותם לאיכות חיים טובה יותר.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.