הסדרה הישראלית "מסובך" – בקורת / אתר אישה

מאת: חגית רימון

mes

"מסובך" היא סדרה חדשה שיצר רן שריג, והוא משחק בה בתפקיד הראשי.

הסדרה מטפלת בנושאים רבים, לא בכפפות של משי אלא לעיתים כמו פיל בחנות חרסינה, וזה לא רע אלא להיפך – נושאים כמו טבעונות, אימהות חד הוריות (ממוצא רוסי), השמנה אצל ילדים, עול המזונות ובעצם – עול החיים, הפרעה רגשית, חיפוש אהבה ועוד.

רן שריג בסדרה הוא גבר מותש ולא רגוע. הוא עושה ג'אנגלינג בין הבנות שלו, תשלומי המזונות לנשים שלכאורה "רודות" בו, לבין העבודה שלו, החיפוש אחר אהבה ועול החיים.

המוסיקה מיוחדת ומצויינת, שירים שרובם לא היו מוכרים לי, והם מתכתבים נפלא עם התוכן של כל פרק.
הליהוק מעולה – אני אוהבת את ציפי פינס בתור האמא הפולניה הקשוחה, סנדי בר משחקת יפה את האקסית ה'פוצית' היפה, עמית מכטינגר יותר מדי משכנעת בתור האישה עם ההפרעה הנפשית, הבנות הקטנות של רן בסדרה מתוקות, והגדולה משחקת מצויין את הנערה המעצבנת בהתחלה ולאחר מכן את זו הבוגרת והאחראית. עירית לינור בסדרה זה כמו כפפה ליד – היא האקסית הפמיניסטית, שלא מוותרת לרן על שקל, עומדת על כך שהמזונות ישולמו בזמן ובמלואם, וגם מבקשת ממנו שיהיה עם הבנות יותר ממה שהתחייב. היה טוב אילו הנשים במציאות היו חזקות כמו עירית לינור בסדרה…
הלוואי שכל הגברים הגרושים היו נוהגים כמו רן בסדרה, בהקשר של תשלום המזונות ולקיחת הבנות בזמן. מצד שני, הוא יותר מידי צועק על הבנות שלו, חסר סבלנות איתן ואין לו יותר מידי כוח אליהם. אבל ביננו, לכמה הורים לילדים קטנים יש באמת כוח לילדים שלהם? במיוחד אחרי יום עבודה…

הבעיה בנוגע לגברים גרושים רבים היא שהם עושים מה שבא להם, לא משלמים מזונות בזמן, אם בכלל, משלמים לפעמים כמה שהם רוצים, לוקחים את הילדים מתי שבא להם ונוח להם ופעמים רבות האישה נותרת עם עול גידול הילדים, כאשר הגבר מצא לו אישה חדשה והוא פנוי לפתח את הזוגיות שלו.

אחרון חביב – רן שריג כשחקן. יש האומרים שהוא משחק את עצמו, אבל מאחר שאיני מכירה אותו במציאות, אתייחס רק למשחק שלו – אותי הוא משכנע! הוא כל הזמן לחוץ, כורע תחת העול, כמה לאהבה, לזוגיות, רודף אחרי גבי הצעירונת מצד אחד, ומצד שני כבול כי הוא נמצא הרבה עם הבנות שלו.

יש הטוענים שהסדרה הינה נגד נשים, אבל אני אוהבת את העובדה שדווקא גיבור הסדרה, דורון אדר (רן שריג), לא מצטייר כגבר חזק אלא להיפך – הוא מותש, חלש, כמה לאהבה, לזוגיות, לאישה שתאהב אותו. דווקא גבי הסטנדאפיסטית הצעירונת, מסובבת לו את הלב והוא מתחנן לתשומת לב ולאהבה ממנה. הוא זו שרודף אחריה! אני אוהבת מאוד את הטקסטים שלה בסדרה. היא מצטיירת כאישה עצמאית, חזקה, לא כזו הכרוכה אחרי הגבר, אלא להיפך – הוא זה שכמה להיות איתה.

דבר נוסף שאני אוהבת בסדרה – המשפחה אינה אידיאלית אלא רחוק מזה! זו לא משפחה של פוסטר חוצות, לא משפחה של צחוקים וטיולים לצפון, אלא משפחה שיש בה גם לחץ ועצבים, ומה לעשות, תמיד כייף לראות שלא רק לך קשה לפעמים, אלא שבעצם כולם מתמודדים עם כל מיני קשיים משפחתיים ואחרים.

היוצרים והשחקנים

רן שריג, ציפי פינס, עירית לינור, סנדי בר, מור חן, דניאל כהן, קרני ווקסלר, רובי שטרן, עמית מכטינגר.
יוצר ותסריטאי: רנשריג. במאי: רם נהרי
עריכת תסריט:רם נהרי/שי קפון
מפיק אחראי – יהונתן פארן

 

חגית רימון אתר אישה  hrimon@gmail.com

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.