"התפקיד שלי הוא לעזור לאדם להתחבר למהות המקורית שלו." ראיון עם רויטל קמחי, מטפלת מזן אחר

מאת: חגית רימון hrimon@gmail.com

רויטל קמחי: התפקיד שלי הוא לעזור לאדם להתחבר למהות המקורית שלו.
רויטל קמחי: התפקיד שלי הוא לעזור לאדם להתחבר למהות המקורית שלו.

 

נכנסתי למושב עין אילה, הממוקם צפונית לחוף דור. נסעתי בין המטעים, והחניתי את רכבי בין עץ הקלמנטינה לאורוות הסוסים.
קולות פעמון הרוח וציוץ הציפורים קיבלו את פניי.
הדלת נפתחה ונכנסתי לבית עץ נעים. פכפוך מזרקת המים, ריח הקטורת וזוג עיניים כחולות ועמוקות הישרו עליי אוירה רגועה.
רויטל קמחי היא מטפלת מזן אחר. יש לה רשימה מרשימה של תעודות וכישורים – היא מורה ליוגה, מטפלת ברפואה סינית ובדיקור קרקפת, היא נעזרת גם בשיטת הקינסיולוגיה, שיאצו מוסיקה ותדרים (דיג'רידו, קערות קריסטל ועוד) ואפילו באמצעי 'ניקוי' שלמדה משמאנים בדרום אמריקה. רויטל משתמשת במגוון הכלים הללו כדי לסייע לאדם המגיע אליה להתקרב אל מהותו וייעודו.

"כל מה שנוצר במרחב, זו לא עבודה שלי." אומרת רויטל. "עצם זה שאדם בא למפגש טיפולי זה אומר שהוא מוכן לעבור תהליך של עבודה. לפי התפיסה שלי – אדם אחד לא יכול לרפא אדם אחר. כל מחלה שנוצרת או אי נעימות או רגש תקוע נוצרים בתהליך. זה לא משהו שקורה בבת אחת. אותו דבר תהליך הריפוי.

כשאדם מגיע אלי למפגש טיפולי יש בינינו הסכמה שאנחנו עוברים תהליך משותף. לעיתים אני נותנת לאדם לעשות "שיעורי בית" לאחר המפגש, כדי לתחזק את התהליך ולהעצים אותו גם לאחר הפגישה.

יש אנרגיה יותר גדולה מאיתנו של היקום ושל מה שיצר אותנו ואחראי על כל התהליכים הקורים על כדור הארץ, וברגע שאנו משדרים לה שאנו מוכנים לקבל עזרה, ריפוי הכוונה – היא מגיעה לעזור."

מי מגיע אלייך? במי את מטפלת?

מגיעים אלי אנשים עם מגוון נושאים לטיפול – אנשים עם בעיות אורטופדיות ופיזיות, הרבה חולי פרקינסון, מגיעים אלי אנשים שמרגישים שהם רוצים הכוונה ודיוק למה הם רוצים לעשות או מרגישים מבולבלים וצריכים בהירות, אנשים שרוצים להתחבר יותר לעולם היוגה. מגיעים אלי גם הרבה אנשים לחוצים המחפשים רוגע.

הנטיה של רוב בני האדם בעולם המערבי היא לשכוח לנשום וכשלא נושמים המערכת מיד נכנסת למצב של לחץ שלאחר מכן עלול להוביל למחלות מכל מיני סוגים.

יש לי מטופלים בני עשרים ומשהו וגם בני שמונים ומשהו וכל טווח הגילאים ביניהם ואני יכולה לטפל גם בבני נוער ומתבגרים.

התפקיד שלי הוא לעזור לאדם להתחבר למהות המקורית שלו. למי שהוא באמת, לתפקיד שהוא בוחר למלא כאן.

במהלך המפגש הטיפולי האדם מקבל כלים להתחבר למהות המקורית שלו ולבטא אותה באופן הטוב ביותר, לממש את מלוא הפוטנציאל שלו. אני משתמשת בכלים מגוונים בכל מפגש – לעיתים אני מתבססת על דיקור ומוקסה ולעיתים על שירת מנטרות ויוגה ועוד.

במהלך המפגש הטיפולי האדם מקבל כלים להתחבר למהות המקורית שלו ולבטא אותה באופן הטוב ביותר, לממש את מלוא הפוטנציאל שלו.

כשבאים אלייך חולי פרקינסון – מה קורה במהלך המפגש? ומה קורה אחריו?

כל מפגש מתחיל ונגמר בשיחה. היו לי מטופלים חולי פרקינסון שמצבם השתפר מאוד כמו הפחתה בכאבים, הפחתה של רעידות ושיפור גדול במצב הרוח וקבלת העצמי.

אפשר דוגמאות נוספות?

הגיעה אלי בחורה מאוד מבולבלת שאינה מרוצה מאיפה שהיא נמצאת בחיים. כעסה מאוד על עצמה על כך שאינה עושה שום דבר משמעותי. היא הגיעה מאוד עצובה וכאובה. לאחר מפגש אחד היא יצאה מאוד ממוקדת עם מה שהיא רוצה לעשות, עם הרבה מוטיבציה, מחוייכת ומדלגת. עכשיו היא שומרת על כך והיא הרבה יותר שמחה ופעילה.

יש לי מטופל שהגיע אלי כי הוא לא הרגיש בנוח עם הגוף שלו ולא עשה כלום בקשר לזה. לאחר תהליך של מספר מפגשים הוא החל לתרגל יוגה – גם הגמישות שלו השתפרה ובעיקר הנוחות שלו עם גופו. יש לי כמובן דוגמאות רבות נוספות.

איפה את מטפלת?

אני מקבלת אנשים גם בתל אביב והסביבה וגם בעין איילה, צפונית לחוף דור. אני רוצה לאפשר לכל אדם שרוצה שיפור בחייו – שתהיה לו ההזדמנות הזו ולכן חשוב לי שהמחירים שלי יהיו נוחים.

מה החלום שלך?

החלום שלי היה להקים סוג של אשראם או מרחב גדול שיכול לאפשר לכל בן אדם לבוא לכמה זמן שהוא צריך בשביל להתחבר לעצמו ולעבור את הריפוי שהוא צריך. מקום שגם מאפשר ללמוד את הכלים לעשות זאת ונותן מסגרת של תרגול משותף, תזונה בריאה ואוירה נטולת שיפוטיות.
בשנה האחרונה הבנתי שהמקום הזה בעצם כבר קיים כי אני לוקחת אותו איתי לאן שאני הולכת ושלא צריך אשראם גרנדיוזי או צוות גדול או ארמון מרשים כדי לאפשר למרחב הזה להיות.

האם את רואה את עצמך כאישה מצליחה? אילו טיפים להצלחה את מוכנה לתת למי שקורא אותך?

כן. אני רואה את עצמי כאישה מצליחה.

בעיניי המדדים לבדוק אם אתה מצליח או את מצליחה זה קודם כל להיות מאושרים, להיות מחוברים לעצמנו ולהשתנות עם השינויים שקורים.

להיות אחד עם השינוי, לדעת להיות בהודייה גם במקומות שמרגישים שהם קשים או לא נעימים ולהיות בהודיה גם ברגעים קשים וגם ברגעים שמחים.

לא להיות בפרספקטיבה של הקורבן אלא לראות את הדברים בפרספקטיבה רחבה יותר.

המלצות של מטופלים:

קוראל: "רויטל מטפלת מדהימה! תמיד מזהה ומרגישה מכאוב או בעיה בלי שאצטרך להכביר במילים ומתאימה את דרך הטיפול בצורה מדויקת ואפקטיבית! יש בה רכות ועוצמה שעושה "סדר" בגוף ובנפש."

איתמר: "עברתי אצל רויטל טיפול דיקור לכאבים מניתוח אורטופדי,חשתי הקלה מידית וארוכת טווח! ממליץ בחום"

נאדין: "עזרה לי להעלים מיגרנה שאף אחד אחר לפניה לא הצליח!"

קישור לדף הפיסבוק של רויטל קמחי

טלפון: 054-686-1553‏

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.