הפעם בתוכנית המתחזים – הפרק הכי מפתיע אי פעם, על נשים שהתאהבו בשי בנבנישתי. השאלות שנותרו פתוחות

הפעם בתוכנית המתחזים – הפרק הכי מפתיע אי פעם, על נשים שהתאהבו בשי בנבנישתי מבלי לפגוש אותו

מאת: חגית רימון

קטי בתוכנית המתחזים

הפרק המפתיע של התוכנית "המתחזים" היה הפרק שבו אישה בשם קטי מספרת בפנים גלויות ובפירוט רב על הגבר שבו התאהבה – שי בנבנישתי.

"שי", גבר צעיר, חטוב ונאה, שלח אליה עשרות תמונות שלו, וגם של ילדיו, הם קיימו עשרות שיחות טלפוניות, כולל שיחות של שעות אל תוך הלילה, כאשר קטי מתאהבת בשי מפלי לפגוש אותו ולו פעם אחת!

היא מתכננת לחיות חיים שלמים איתו, והוא מספר לה בטלפון כמה שהוא אוהב אותה. היא אפילו מחליטה להתגרש מבעלה, שבועיים אחרי ש"הכירה" את שי.

ובמהלך כל החודשים של ההתכתבויות, שי מסרב לפגוש את קטי בטענה שהוא עובד במוסד וחייב לשמור על פרופיל חסוי… קטי מאמינה לו.

שי שולח אליה מתנות רבות, כולל סכומי כסף שהוא משאיר ליד הדירה שלה.

שי מבקש מקטי להעלות תמונות שלהם ביחד בפיסבוק, וקטי מסכימה להמשיך את השקר ולפרסם את התמונות הללו, למרות שמעולם לא נפגשו. שי מחבר באמצעות תוכנת עריכה תמונות של שניהם לתמונה אחת, וכך נראה ששניהם מצולמים ביחד ומנהלים רומן.

במהלך התוכנית מתגלה לצופים שישנן נשים נוספות שניהלו בעבר "מערכות יחסים" עם אותו שי! גם הן התאהבו בו, וגם איתן הוא לא נפגש.

ככל שהתוכנית מתקדמת מגלים מכנה משותף בין הנשים שנפלו בפח – כולן אוהדות קבוצת הפועל תל אביב בכדורגל.

כאשר קטי מראה את תמונותיו של שי לחברתה ומספרת לה על הקשר ביניהם, החברה מספרת לה שמדובר במתחזה, וישנו פרופיל מקביל עם אותן התמונות לבחור ששמו ים אביטן.

קטי פונה לים, והוא מסביר לה שמישהו שאינו מכיר מתחזה לו ומשתמש בתמונותיו. קטי מעמתת את הענין עם "שי", ושי מודה, אבל ממשיך לחזר ולבקש את אהבתה, וקטי ממשיכה לאהוב אותו, לנהל איתו שיחות ארוחות ולקבל ממנו מתנות.

לילה אחד במהלך שיחת טלפון ארוכה בין שי לבין קטי, שי נרדם וקטי שומעת את הנשימות שלו במהלך השינה… לפתע נשמע קול בטלפון שאומר "אני עייפה…", וזה קול של אישה!

קטי מזהה את הקול בתור קולה של חברתה לורין מיכאלי, גם היא כמובן אוהדת הפועל תל אביב.

בנקודת המפנה הזו קטי מתחילה לחשוב שבעצם שי הוא לורין!! דהיינו – במהלך כל החודשים, לפי הממצאים של חיים אתגר, למעשה ניהלה קטי קשר עם לורין ולא עם שי!!

קטי כמובן הייתה המומה וגם אנחנו הצופים היינו המומים – איך לורין מיכאלי הצליחה ככה לתעתע במספר נשים במשך כמה שנים, לנהל איתן קשר טלפוני שבו הן מתאהבות בגבר ששמו שי, בלי לפגוש אותו ולו פעם אחת??

הנה כמה מהשאלות והתהיות שהתעוררו במהלך התוכנית:

 1. איך ייתכן שנשים, שנשמעות על פניו די נורמטיביות, מסכימות לנהל קשר ומתאהבות בגבר רק על סמך תמונות ושיחות טלפון, בלי לפגוש אותו אף פעם? כמובן שאיני מאשימה בכלל את הנשים, כי כנראה הרצון שלהן לאהבה ולתשומת לב היה כל כך גדול, עד שהן התעלמו מכל הנורות המהבהבות שריצדו במציאות והתריעו מפני קשר לא אמיתי שכזה.
  השיעור שרצוי ללמוד הוא גם לסמוך על האינטואיציה שלנו כאשר אנו מרגישות שמשהו נראה לא תקין ולא אמיתי, וכמובן לבנות קשר רומנטי רק עם מי שזמין ונוכח.
 2. במהלך התוכנית מספרת אחת הנשים (אולי קטי, איני זוכרת), שהיא השאירה לשי מחוץ לדירה סיר מלא באוכל, ויום אחד כשחזרה הביתה גילתה את הסיר נקי בתוך הדירה. איך שי פרץ לדירה?? ואם שי זו לורין – איך היא עשתה זאת? וכמה קישורים יש ללורין? גם כישורי מעקב, גם יכולת לפרוץ לדירה, גם כישורי פוטושופ, גם יכולת ךשקר כל כך הרבה זמן בלי להניד עפעף, ונעבור ליכולת הנוספת שלה:
 3. איך הצליחה לורין לדבר במשך שעות בקול של גבר ולהישמע ממש כמו גבר?? שומעים בהקלטות שאין המדובר בתוכנה של שינוי קול, וכך אמר גם מומחה מטעם התוכנית. אז איך לורין הצליחה להישמע ולדבר כמו גבר?? לא שמעתי מעולם על דבר כזה…
 4. תכונה נוספת של לורין היא השקרים שלה – כשחיים אתגר פוגש אותה הוא שואל אותה על שי בנבנישתי, והיא מרימה גבה ובפרצוף תמים אומרת שאינה יודעת מי הוא. איך היא הצליחה לתחזק את כל מערכת השקרים העניפה והסבוכה שלה במשך מספר שנים מבלי להתגלות?? בעבר היא נחקרה במשטרה אבל התלונה נגדה נסגרה.
 5. שאלה נוספת – איך היה ללורין זמן לכל הלוגיסטיקה הזאת?? גם לשוחח שעות עם קטי, שיחות ארוכות מאוד, ולפני קטי עם נשים אחרות, ובמקביל היא אמא לילדים, אישה נשואה ועובדת בחנות ירקות? איך כל זה ייתכן?
 6. איך בעלה של לורין לא שם לב לזה? הנשים בכתבה טוענות ששוחחו עם "שי" במשך שעות, ימים על גבי ימים. גם אם בעלה של לורין עבד ונעדר מהבית בלילות, איך היא הצליחה לתפקד כשבמקביל אליו ולילדיה היא ניהלה קשר רומנטי שגוזל כל כך הרבה זמן? בעצם, ישנם אנשים רבים שמנהלים קשרים רומנטיים במקביל…
 7. שאלה נוספת – מה היה המניע של קטי?? בדרך כלל אנשים מתחזים לאחרים כדי להוציא מהם כספים במרמה, או לחלופין כדי לזכות באהבתם. במקרה מדהים זה – לורין לא קיבלה כספים מהנשים שהיתה איתן בקשר אלא ההיפך הוא הנכון – לורין, אשר התחזתה לשי, שלחה לקטי מתנות, כמו סלסלות פירות ומידי פעם אלפי שקלים. אז אם נניח שהמניע הוא קשר רומנטי, אבל בענייננו לא היה קשר רומנטי, הקשר היה בין קטי לבין גבר ששמו שי, ולא מערכת יחסים עם אישה. לורין מעולם לא חשפה את עצמה, ומעולם לא זכתה באהבתה של קטי או של הנשים האחרות.
  אז יכול להיות שמניע אחר הניע את לורין? האם זו סדיסטיות לשמה? האם היא נהנתה לשחק ברגשות ובלב של הנשים הללו ולהפיל אותן בפח? מה יוצא ללורין מזה??
 8. לורין כל כך מתוחכמת ומניפולטיבית, שגרמה לכך שקטי תפגוש מרחוק את "שי", ולא תהיה יכולה אפילו לדבר איתו, וזאת ללא ידיעתו של שי, שזומן לכאורה לפגישת עבודה ולא ידע שקטי צופה בו. ועולה השאלה – מדוע שקטי תתכנן פגישה מוזרה שכזאת? ואם רגש רומנטי כלפי קטי הניע אותה, איך זה שמעולם קטי לא חשה בכך?

 

 

הנה הפרק שבו קטי ונשים נוספות מספרות על אהבתן לשי בנבנישתי, ואיך ההתחזות נחשפת

תוכנית המתחזים

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.