ספר חדש לעיתונאית לילך סיגן: "רומן למתחילים"  

עד כמה אנחנו מונעים מתוך פחדים, ועד כמה הבחירות שלנו בחיים מושפעות מהכניעה לפחד כזה או אחר? לילך סיגן ברומן חדש… 

עד כמה אנחנו מונעים מתוך פחדים, ועד כמה הבחירות שלנו בחיים מושפעות מהכניעה לפחד כזה או אחר?
לפני שבועות ספורים יצא לאור ספרה החדש של העיתונאית לילך סיגן, "רומן למתחילים". הרומן הסוחף והקולח מספר את סיפורה של אישה שבגלל צירוף של מספר מקרים נאלצת להביט במראה ולשאול את עצמה עד כמה היא נותנת לפחדים שלה לנהל לה את החיים. כתוצאה מכך, מחלק מהפחדים היא משתחררת, ובעקבות זאת קורים לה דברים מאוד מפתיעים. אך למרות הכול, בסוף היא מגלה שיש לה כמה פחדים כל כך עמוקים, שעליהם כנראה לעולם לא תצליח להתגבר, והם לעולם ישפיעו על הבחירות שלה.

סיגן אומרת כי "כולנו מתמודדים עם פחדים ונותנים להם להכריע את הבחירות שלנו ברמה כזו או אחרת. כתוצרים של המדינה הזאת, יש לנו דפוסי התנהגות שמאוד מונעים מפחד. עד כמה אנחנו עושים דברים כי אנחנו מפחדים מהאלטרנטיבה, מפחדים לאבד מישהו אהוב, מפחדים ללכת לצבא, מפחדים לאבד את מקום העבודה שלנו, את נעורינו?"

גיבורת ספרה של סיגן, קלודיה, היא עורכת במגזין בסוף שנות ה-30 שלה, שלא מצליחה ליצור המשכים בחייה. היא כמהה לילד, אבל הריונותיה מסתיימים בהפלות ובסופו של דבר היא כבר לא מצליחה להרות. היא הולכת ומתרחקת מבעלה המנוכר, איתו היא חולקת חיי נישואים כבויים. היא מתפטרת מעבודתה כדי לכתוב ספר, אבל מצליחה לכתוב רק התחלות. יום בהיר אחד, כשבמקרה היא פוגשת באדם – סוכן ספרותי אמריקאי שסוחף אותה – משהו משתנה אצלה והיא אוזרת עוז, נוסעת לניו יורק, ומשם מנסה להמשיך דברים נושנים שנתקעו בעברה. בעלילה מותחת ומטלטלת ובפורמט כתיבה לא קונבנציונאלי, הקשרים הסבוכים מעברה מתחילים להיפרם, וקלודיה מבינה ממה נבעו הבחירות שעשתה בחייה עד כה, ומתוך כך מבינה גם את אלה שעליה עדיין לעשות.
כך מגיע סופו המפתיע של הספר, הסוגר מעגל אחר מעגל.

לילך סיגן-רוטלוי היא פובליציסטית מובילה ועורכת בכירה ("גלובס") וגם ברשימותיה האקטואליות עוסקת רבות במציאות הישראלית. ספריה הקודמים ראו אור גם הם בהוצאת ידיעות ספרים. געגועים למקס (2004) היה הרומן הראשון של סיגן, ולפני כן פרסמה את ספר העיון "האלים החדשים" (2002) שהיה גם הוא לרב מכר.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.