מהי הצלחה? מליארדים בבנק?

מהי הצלחה?

מאת: חגית רימון

חגית רימון: הצלחה = כסף?

 

מהי הצלחה? 
אנשים נוטים למדוד הצלחה בהישגים. ההוא מרוויח מליארדים, אז הוא מצליח. נכון, יכול להיות שהוא מצליח בתחום שלו. אבל האם הוא מצליח בנגינה על חליל או פסנתר? לאו דווקא. האם הוא מצליח בתחום הציור והאמנות? לאו דווקא.
למדוד אדם לפי הישגיו, ובעיקר הישגיו הכלכליים, זה דבר לא נכון.
ראשית, גם אנשים שיש להם הישגים כלכליים, ייתכן שבשלב מסויים בחייהם היו במצב כלכלי גרוע. למשל דונלד טראמפ. אז האם בוחנים הצלחה במועד מסויים? האם אדם יכול להיחשב כמצליח בשנה מסויימת וכלא מצליח בתקופה אחרת? כן, אם קנה המידה למדידה הוא בחינת הישגים כלכליים.
מכך יוצא שהצלחה יכולה להיות חמקמקה. היא יכולה להיות לתקופה מסויימת או לתחום מסויים.
אדם יכול להיחשב בעינינו כאדם "מצליח" , אבל ההצלחה היא למעשה בתחום מסויים או לתקופה מסויימת. למשל – מייקל ג'קסון היה זמר מצליח. כלומר בתחום השירה הוא הצליח. אבל האם הייתם אומרים שהוא אדם מצליח? לאו דווקא. שכן בתחומים אחרים בחייו הוא כשל.
לסיכום: המושג "אדם מצליח" הוא חמקמק, ולמעשה הינו צר לתחום מסויים ולתקופה מסויימת.
עולה שאלה נוספת – האם למדוד הצלחה באמצעים כמותיים, כמו כמה מרוויח אדם מסוים, או בהרגשה שלו?
כמובן שניתן למדוד הצלחה בתחום מסויים באמצעים כמותיים, ויחד עם זאת, לדעתי ניתן למדוד הצלחה גם במדדים אחרים, כמו האם האדם מגשים את עצמו? עושה את מה שהוא אוהב? מרגיש חיוניות? יש מסביבו אנשים שאוהבים אותו? הוא מרגיש שמחה, סיפוק ואהבה? אם עניתם על השאלות ב-כן, אשריכם.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.