מרקו ואנה – סיפור קצר על אהבה / אתר אישה – אתר נשים

מאת: טלי קואל

טלי
טלי קואל

 

מרקו שלה לא היה ילד נטוש. מרקו שלה גם לא חיפש את אמא.
היתה לו אמא. לארגנטינה הוא נסע פעמים אחדות בשנה במסגרת עבודתו כסמנכ'ל שיווק בחברת הייטק ידועה,חוזר אליה מעבר למרחבי האוקינוס,עמוס הפתעות לרוב.
היתה למרקו גם אישה ושלושה ילדים. בית רחב מידות במצפה בגליל,שיער קצוץ בתסרוקת מארינס ועיני טורקיז מהפנטות ולוהטות, לואטות מבטים "דירקט" לנשמה.
הוא היה צבר מחוספס ו"פייטר", ובעיקר, הוא היה המאהב שלה.

היא קראה לו "מרקו פולו" בגלל נסיעותיו התכופות בעולם, ורק לפעמים, בימים מיוחדים — נפלאים באופן חריג או מאכזבים עד כאב, בשמו: בועז.

הם אהבו להתווכח באילו נסיבות נתקלו זה בזו בפעם השניה.גליה זכרה אותו עומד באוטובוס שהסיע אותם מהמטוס לאולם הנוסעים, מדבר בלהט עם הקולגות שלו,כשהסתובבה לעבר הקול המוכר.בועז התעקש שהוא הבחין בה כבר בעליה למטוס באמסטרדם ולא העיז לגשת כי לא היה לגמרי בטוח.
כך או כך, בתור להחתמת הדרכונים, הוא תפס בידה ואמר:
— "זו את? נסיכת 107 ? "וחיבק אותה חזק אל חזהו, מחייה אינטימיות של לפני 14 שנים, אז בבסיס.
******

חודשים אחדים לאחר שהגיעה גליה לבסיס חצרים, שובצה כפקידת מבצעים בטייסת פאנטומים. בועז היה אחד הטייסים שהגיעו פעמיים בשבוע להצ"ח,למילואים, מהיותר חמודים שביניהם.הוא היה אז בחופשת לימודים באוניברסיטת באר שבע והתגורר בדירת שיכון קטנה בשכונה ד' עם שני שותפים. השיחות הענייניות הראשונות ביניהם הביכו את גליה. היא היתה חדשה, הוא היה מהותיקים.היא היתה תמימה, הוא היה מהמנוסים.
הפקידות עדכנו אותה כבר בהתחלה,שלא תסחף, כי יש לו "מיתולוגית" בקיבוץ,שהם יצאו חמש שנים ונפרדו,אבל תמיד הוא חוזר אליה.

למרות האזהרות, היא נמסה כל הדרך אליו. אחריו.בקולו הנמוך הוא הודיע לה אחרי "סרט- פאלאפל-סרט" וסשן נשיקות סוערות שהוא מאמץ אותה רשמית, והיא נזדרזה לחתום על טופס האימוץ, מתקשה להאמין שהמבוקש של הטייסת בחר דוקא בה.

תוך כמה שבועות הפכו לבלתי נפרדים. בימים שלא היתה במשמרת היה אוסף אותה לדירתו.היו מבשלים וצוחקים ואוהבים. כשלמד עם החבר'ה לבחינות היתה מפנקת אותם בפיצות ופסטות, מחכה לרגעים המענגים כשהיה פורש מהחבורה ומגיע לחדרם.
עם סיום שנת הלימודים, נסע בועז להשתלמות על מטוס קרב חדש באמריקה והיה מצלצל וכותב ומתכנן את הנופש באילת כשיחזור.
וכל אותם ימים כלילי געגועים, לא העלתה גליה בדעתה שמשהו עלול להשתבש.
בועז חזר כעבור ארבעה חודשים, רציני ומסוגר.

בתחילה, הדף את תהיותיה.כשדחקה בו,שיתף אותה בהתלבטויותיו.דפנה חברתו הקיבוצניקית יצרה קשר. דיברה על לבו, הזכירה לו את השנים הרבות יחד והתוכניות המשותפות והותירה אותו אכול ספקות ותחושת מחויבות.
לא היה לו סיכוי למצוא מזור למצוקתו אצל גליה..חצי שעה מרגע הוידוי,היא עמדה בטרמפיאדה בואכה הבסיס, חנוקה ונעלבת.

בועז התחתן עם דפנה.כל הטייסת היתה בחתונה, מלבדה.

כעבור זמן השתחררה, עלתה ללמוד באוניברסיטה בירושלים,החודשים שעברו הצליחו להקהות את העלבון,מחזרים חדשים כבר באו בחשבון, ובועז הפך ל case study ב'שיחות בנות' ארוכות בלילות הקרים במעונות.

 

*******

לאמסטרדם, נסעה גליה בשליחות העיתון בו שימשה עיתונאית לענייני בריאות, ללוות חברת כנסת ידועה שנסעה להשתלת כבד.
היא היתה גרושה בת 32, אמא לשתי בנות קטנות ומבורכת בעבודה אתגרית ואינטנסיבית. היא לא חיפשה בן זוג. נמלאה שמחה בטיפול בינוקות, מתמרנת בין הגנים המטפלות והעבודה התובענית.
כשעלתה על הטיסה, לאחר חמישה ימי היעדרות מהבית,לא שיערה שחייה עומדים להשתנות..

משדה התעופה, נסעו בועז וגליה הישר לדירתה. הוא הניף אל על את בנותיה, השלימו מידע של 13 שנים עלומות ומיחזרו את ההתאהבות ההיא.
היא קראה לו מרקו. הוא קרא לה אנה. אהב את הצליל הרוסי.

"אנוצ'קה" היה לוחש לה, "את הדבר הכי טוב שיכול לקרות למישהו.אני כל כך מאושר איתך."
היתה מצטרפת אליו לנסיעות העבודה לחו"ל, מקשיבה לתיאוריו את שממון נישואיו, מצר על הטעות שעשה כשנפרד ממנה,מחשב את צעדיו איך להיפרד ממשפחתו ולהתחיל בחיים חדשים עמה.
אלא שטיבם של יחסים מורכבים אלה,והיותה "האישה האחרת" הניבו עוגמות נפש ותסכול.
"מרקו", היתה אומרת לו."אי אפשר להמשיך ככה. אני סובלת. אם יש עוד סיכוי לשקם, חזור אליה.אם זה גמור בוא נתכנן ביחד מה עושים."
סופה של כל שיחה טעונה שכזו היתה מסתיימת בליל אהבה ותשוקה,שלאחריו היו השיחות מתייתרות לשבוע שבועיים. ורק כאשר הפכו הפגישות תלויות באופן מלא בסדר יומה של דפנה וגחמותיה, הבינה גליה שאין מנוס מלנגוס. רצתה חבר לחיים, רצתה שותף מלא,היתה צעירה מדי בכדי לוותר על הסיכוי לפרק ב'. היא גם לא דמיינה שהוא יוותר עליה, כשהסבירה לו שהם נפרדים כדי שיקבל החלטה לכאן או לכאן. הפרידה היתה כואבת במיוחד. תפקדה בקושי, כועסת על עצמה שנתנה לו הזדמנות שניה, ובוכה עצמה לדעת, נשמתה נעתקת אליו.

. מרקו היה "החבר הטייס" של גליה, והיתה נרעדת כל אימת שהיתה מספרת עליו לחברותיה, שהיו משתאות "מי עוזב אהבה כזאת, וחוזר לג'ונגל החיפושים." בג'ונגל היא מצאה גבר נפלא, נישאה לו וילדה שני בנים, קיבלה מישרה של עורכת מגזין פופולארי,החיים היטיבו איתה.

*******
בערב שבת לפני שבוע, הוזמנה גליה להעביר הרצאה בחוג בית באחד המצפים בגוש שגב. על הדשא הוצבו 60 כסאות כתר, ומזנון עם פשטידות קרץ מהצד. בתום ההרצאה, ניגשו אליה מספר אנשים כדי להתייעץ בנוגע לעסקיהם, כשעיניה קלטו איש גבוה שעמד וחיכה לתורו לשוחח עמה.
הם יצאו למרפסת הכניסה.שותקים דקות ארוכות.
" איזו טעות" הוא סינן"איזו טעות .אני משלם מחיר כבד על ההימנעות המתגוננת שלי", ציטט ביטוי מתוך הרצאתה.

מרקו שלה. הוא כל כך הזדקן. איש במיטב שנותיו. מרקו שלה לא מחפש את אמא.דפנה היא האמא. בראותה אותם במרפסת, ניגשה אל גליה להודות על ההרצאה המעניינת, מתעניינת מאיפה הם מכירים(מהטייסת, הפטיר) והניחה על כתפיו ז'קט ,שלא יתקרר.

*******
כמו הים, כמו לב הים, לבו של מרקו סער בו
גם בלב כמו הים, סערות יש וגם סודות.

*****

שנו רבותינו: דעת ניתנה לכם כדי לבחור.
הגיון ניתן לכם כדי להעריך את סגולתו האדירה של הזמן המתכלה.
ושכל ישר- לשלב בין השניים.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.