הזמן שלך הוא רק שלך

התמונה להמחשה בלבד

מאת: יח"צ

woman

בעידן המודרני הזמן הפנוי של כל אחת ואחד מאתנו הולך ומצטמצם משנה לשנה. למעשה חלק לא מבוטל מאנשי העולם המערבי נמצאים בגפם רק כאשר הם בשירותים או במקלחת. עד לפני עשור או שניים הדברים היו נכונים גם לגבי הנסיעה במכונית, אבל החדירה המסיבית של הטלפונים החכמים לחיינו הובילה לכך שאפילו כשאנחנו לבד ברכב, אנחנו עדיין נמצאים בקשר עם אנשים נוספים ולא מסוגלים לנקות את הראש באמת. החדשות הרעות הן שבניגוד למה שרבים חושבים, הזמן הפנוי אינו מותרות בשום צורה או אופן, מדובר על משאב חשוב ביותר שהינו לא פחות מקריטי לבריאות הפיזית והנפשית שלנו וליכולת שלנו למלא בהצלחה את שאר המשימות היומיומיות שעלינו להשלים.

לפנות זמן לעוד זמן

הדבר הראשון שצריך לעשות כדי להצליח למצוא לעצמנו זמן פנוי לרווחה ופנאי הוא להבין שהזמן שניתן לנו מדי יום, שבוע, חודש או שנה, הוא הזמן שלנו. נכון, על פניו מדובר על עניין מובן מאליו, אבל המציאות בשטח מראה לנו שלא תמיד כך הם פני הדברים לדעתם של כל האנשים. אנחנו נקרעים בין המשימה שהוטלה עלינו בעבודה לבין לימודי התעודה, בין הרצון לבלות עם הילדים כל דקה פנויה ובין הרצון למלא את החובות המשפתיים הרחבים יותר שלנו. בסופו של דבר אנחנו לא מקדישים זמן לעצמנו כי את השליטה על הזמן הפקדנו בידיהם של אלף ואחד גורמים אחרים. הדבר השני שצריך ללמוד הוא כיצד לנצל את הטכנולוגיה לטובתנו וכיצד ללמוד לאתר את הנקודות שעליהן אנחנו מבזבזים יותר מדי זמן ללא צורך.

דוגמאות בשטח

הדוגמא הבסיסית ביותר לעניין היא למשל רכישה של מדיח כלים (בקישור ישנם מדיחי כלים תוצרת תדיראן). ניסיתם לחשוב פעם על כמות הזמן שאתם משקיעים בשטיפת הכלים? ובכן, אנחנו מבטיחים לכם שגם אם מדובר על פרקי זמן שנראים לכם במבט ראשון זניחים, הרי שבמצטבר מדובר על לא מעט זמן שנגזל מהחיים שלכם לטובת ניקיונם של כלי האוכל שלכם.

מעבר לכך, במידה ואתם משקיעים זמן רב מדי על ביצוע פעולות שתמורת סכום זניח של כסף תוכלו לשלם לאדם אחר שיעשה אותן, השאלה המתבקשת היא כמובן: אז למה לא? בסופו של דבר בניגוד למה שנהוג לחשוב, הזמן האישי שלכם שווה הרבה יותר מכסף. במידה ואתם משקיעים זמן רב בהכנת בצק עלים, עשו לעצמכם טובה ורכשו בצק עלים מוכן. באופן דומה, במידה ואתם משקיעים זמן רב מדי על התקנת ארוחת הערב מדי יום, החליטו שיום אחד בשבוע אתם מזמינים פיצה או אוכל אסייתי.

אתם לא לבד, היעזרו באחרים

מעבר לכל זה, הגיע הזמן שתפסיקו לשאת את העולם כולו על הכתפיים שלכם, חסונות ככל שתהיינה. התחילו לשתף את שאר בני משפחה בפעילויות השגרתיות, הסבירו לילדים שמעתה עליהם לסדר את המיטות בעצמם, בקשו עזרה מבן או בת הזוג בפינוי השולחן, בעריכה שלו או בבישול ואם אין לכם כוח לעמוד שעות ולבשל את כל המנות שיככבו בארוחה המשפחתית ביום שישי בערב, אין שום מניעה מלעצור בדרך הביתה באחת המעדניות ולרכוש כמה סלטים מוכנים. שנאמר – כל הקלה לברכה.

אנחנו ממליצים לכם להתחיל לנסות ולגלות היכן אתם משקיעים זמן שלא לצורך וכיצד אתם יכולים להימנע מכך ומאחלים לכם שאת הזמן שתמצאו כמגלים מטמון יקר, תשקיעו בעצמכם ורק בעצמכם כי בינינו, מגיע לכם, לא?

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.