אף פעם לא מאוחר לתואר ראשון

מאת: יח"צ

woman1

 

אם תמיד הייתן אחת מהסטודנטיות המוצלחות בבית הספר אך החלטתן להתחתן ולאחר מכן בחרתן להקדיש לילדים, ולימודי התואר הראשון אליהם רציתן להירשם אט אט התרחקו מהאופק או שלא הייתה לכם אפשרות כלכלית להתחיל וללמוד (ועד היום אתן מקוות שאולי בשלב כלשהו תוכלו להשלים את החסר), אתן משתייכות לקהל היעד של הנשים שמעוניינות ללמוד לצד עבודה ובוודאי תשמחו לדעת שאף פעם לא מאוחר מדי לתואר ראשון וכעת גם אתן יכולות.

החיים מאפשרים יותר כיום

נכון לעשור האחרון החיים מאפשרים יותר, הן מבחינת לימודים, הן מבחינת אפשרויות תעסוקה והן מבחינת פעולות שונות הקשורות אל החיים האישיים שלנו. אנחנו חיים בעידן בו הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר ומאפשרת לכל אחד מאיתנו להגשים את החלומות שלו מבלי לוותר על הישגים אחרים שלו בחיים. דבר זה תקף גם לגבי כל אישה שמעוניינת ללמוד תואר ראשון אבל מודאגת מכך, שהיא אינה יכולה לוותר על העבודה ועל הבאת הפרנסה הביתה ואינה יכולה לוותר על חינוך הילדים ועל כל מיני נקודות ציון דרך חשובות בחייה ובחיי בני משפחתה.

איך עושים את זה?

אם החלטתן שאינכן מעוניינות להחמיץ לימודים בקמפוס ואינכן מעוניינות לוותר על תעודת התואר הראשון שלכן ואם החלטתן שאתן מעוניינות להתקדם בעבודה ולשם כך תשלימו את התואר הראשון הנדרש, בוודאי תשמחו לקרוא את הדברים הבאים:

  • מסלולי לימוד גמישים- ברוב המכללות והאוניברסיטאות היום, יש מסלולי לימוד במתכונת המתאימה לאנשים עובדים ובעלי משפחות. אם מדובר על לימודים במתכונת ערב או אם מדובר על לימודים מרוכזים במתכונת בוקר. הבחירה היא שלכן. ההמלצה היא לברר באותה מכללה בה אתן מעוניינות ללמוד מה המכללה יכולה לעשות עבורכם בכל הקשור אל המתכונת שמשתלבת בצורה הטובה ביותר עם חייכן.
  • מכינה אקדמאית שלושים פלוס- אם יש לכם תעודת בגרות חלקית ולא עשיתם את מבחן הפסיכומטרי תוכלו להירשם אל המכינה ולאחר מכן להשתלב באחת ממסלולי הלימוד לתואר הראשון.
  • לא צריך פסיכומטרי– מעל לגיל מסוים לא תצטרכו פסיכומטרי, דבר שחוסך בכספים ולחצים מיותרים. בעיקר כאשר יש לכן משפחה ואתן עובדות במשרה מלאה.
  • מלגות– פעמים רבות יש אפשרות להגיש מלגה ולזכות במימון חלקי או מלא של שכר הלימוד לתואר הראשון, דבר שיכול להקל בצורה משמעותית על המצב הפיננסי בחיים.

 

מה עושים? הצעד הראשון

אף פעם לא מאוחר ללמוד לתואר ראשון אך חשוב מאוד לתכנן את הדברים בצורה הטובה ביותר. מסיבה זו ההמלצה היא לפנות אל יועץ לימודים של אותה מכללה או אוניברסיטה בה אתן מעוניינות ללמוד. פגישת הייעוץ היא ללא עלות והיועץ יוכל להציע לכן את מסלולי הלימוד המתאימים ביותר לתחום או תחומים בהם אתן מתעניינות. בנוסף, היועץ יספק לכן מידע אודות שכר הלימוד, תנאי הקבלה, ההקלות שאתן יכולות לקבל וכל דבר שיכין אתכם לקראת ההרשמה אל לימודי התואר הראשון.

 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.