מה לעשות בתקופה של חוסר וודאות ואיך לצלוח משבר?

מה לעשות בתקופה של חוסר וודאות ואיך לצלוח משבר?

כמה מילים בתקופת משבר הקורונה

מאת: חגית רימון

חגית רימון

 

אי וודאות

כל כמה חודשים או שנים נגזר עלינו להתמודד עם משבר שבא אלינו כרעם ביום בהיר. לעיתים מדובר במשבר אישי, כמו מחלה חלילה, פרידה או פיטורים מהעבודה, ולעיתים המדובר במשבר ארצי, שמשפיע גם באופן אישי, כמו למשל ירי טילים לדרום או לצפון וגם קצת לתל אביב או מבצע צבאי שעושה לכולנו חור בלב.
למרבה המזל, כמו אחרי לידה כואבת, הזיכרון שלנו מוחק חלק מהכאב שהיה מנת חלקנו בעת המשבר, ואנו צועדים הלאה, למעמקי השגרה, עד לטלטלה הבאה. ושוב הננו נדהמים ועצובים וחוששים מהבאות ואיננו יודעים מתי המשבר יסתיים…
כנראה שגם אם מאד נרצה, לא נוכל להימנע מלחוות משברים ואתגרים במהלך החיים. אבל החוכמה היא שבין משבר למשבר, נצבור לנו גם הרבה חוויות טובות.
דבר נוסף – נשמע אולי אכזרי או חסר רגישות לומר שניתן לצמוח ממשבר. אכן, זה נכון שניתן לצמוח מכך, אבל למרבה הצער יש כאלה שנשבר להם הלב, יש כאלה שנפשם התכופפה, ויש כאלה שכבר אינם כאן.

מצויים אנו בתקופה של חוסר וודאות. אנשים מפוטרים, חברות נופלות בבורסה, וכמה זמן זה יימשך? אין על כך תשובה. תמיד יהיה את הפסימי שיאמר שהמשבר יימשך לפחות עד סוף השנה, ויהיה את האופטימי שיאמר שבאפריל נתחיל לחזור לשגרה.
אז מתי נוכל לטוס ללונדון, פריס או לקוסטה ריקה? אלוהים יודע. בינתיים אתם יכולים להביט בתמונות מהטיולים שטיילתם ומהחוויות שצברתם ולחייך.

לבד או ביחד?
במשבר הקורונה יש קפיצות מלבד לביחד ללבד.
ההמלצות הינן כמה שפחות לבוא במגע עם אנשים. נעשינו חשדניים, פחות נוגעים, פחות מתקרבים, רק רוצים לחזור הביתה, לחלקת אלוהים הקטנה שלנו. ואיפה הביחד בא לידי ביטוי? יש קצת תחושה של ערבות הדדית – שעלינו לפעול ביחד כחברה כדי למגר את המחלה. המנהיגים יכלו לומר שאין בעיה שנמשיך בשגרה וכולנו נידבק ומקסימום ימותו כמה קשישים וחולים. אבל לא!! ישנה ערבות הדדית ודאגה לכלל האוכלוסיה, וחיים של אדם בארצנו, לפחות כך אני מקווה, הינם חשובים, ואין זה משנה אם הוא בן 10 או 88.

אז מה עושים עכשיו?
נעים בין הלבד לביחד ללבד, מתחזקים עם חברים טובים ועם בני המשפחה, וזוכרים ןמפנימים שבע"ה זה יעבור…
המון בריאות לכולם.

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.