החשיבות בשתיית מים בהריון

מאת: יח"צ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

כולנו יודעות עד כמה המים חשובים לגופנו, ובעיקר – לבריאותנו, וכשמדובר במהלך תקופת ההריון – על אחת כמה וכמה! האישה ההריונית נדרשת להתמודד עם לא מעט אתגרים במהלך תקופת ההריון, ובמיוחד היא נדרשת לשמור על בריאותה ועל בריאותו של עוברה. המים הם חלק בלתי נפרד מכך, וחשוב להרבות בשתייתם בתקופה זו, ובעיקר בשתייתם של מים נקיים מטוהרים, כמו אלה המופקים באמצעות מתקני מים.

מדוע זה כל כך חשוב?

נשים הריוניות רבות מסתובבות לא אחת עם בקבוק מים צמוד, המכיל בתוכו מים נקיים ומטוהרים. בתקופת ההריון, ובמיוחד בשלישים השני והשלישי, צורך העובר כמויות גדולות מאד של מים ונוזלים, הנדרשים לצורך התפתחותו, שתופסת תאוצה בשבועות האחרונים להריון. זו גם הסיבה מדוע ניתן לראות במהלך שלישים אלה עלייה גדולה מאד בנפח הדם של האישה, במי השפיר ובכמות הנוזלים שברקמות הגוף. מדובר בתהליך אגירת נוזלים חשובים, נוזלים שאותם ניתן לספק לגוף באמצעות שתיים מים, המופקים בעזרתם של מתקני מים איכותיים.

כמה מומלץ לשתות במהלך תקופת ההריון?

בהתאם להמלצותיהם של רופאים, נדרשת האישה ההריונית לשתות לפחות שני ליטרים של מים מדי יום (מדובר ב– 12 כוסות מים). בנוסף, מומלץ לה גם לצרוך מזונות עשירים בנוזלים על מנת להגדיל את כמות הנוזלים, מעבר לאלה שמקבלת באמצעות שתיית המים. מתקני מים יכולים להיות פתרון נהדר עבורה, בהיותם נגישים מאד וכמובן גם כאלה המפיקים מים נקיים וטהורים, החשובים לא פחות. לצד כל זה חשוב גם לדעת, שבמידה ומדובר באישה הסובלת מהקאות או מבחילות, וכדי לא להגיע למצבי התייבשות מסוכנים, יש להקפיד על שתיית המים עוד יותר, ובעיקר בשליש האחרון להריון.

כיצד לעשות זאת נכון?

black_and_white_small

כדי לוודא שמדובר בצריכה מספקת של מים, מומלץ לבצע מעקב שוטף אחר השתייה. אפשר לנהל טבלה יומית ולסמן

בה וי בכל פעם כששותים (כולל סיכום יומי של מספר כוסות המים, שאותן שתו). מומלץ להסתובב באופן קבוע עם בקבוק של

 מים בתיק, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בימי הקיץ החמים. כדאי גם לשתף את בן הזוג ובני הבית האחרים בחשיבות הרבה של שתיית המים בתקופת ההריון ולבקש מהם לסייע בכך. במידה ובוחרים להתקין מתקני מים בבית, כדאי להתקין אותם הן במטבח והן בחדר נוסף, היכן שמבלים בו לא מעט. בדרך זו הגישה אל המים תהיה הרבה יותר קלה ותאפשר לאישה ההריונית לשתות מים בכל מים שתרצה.

לסיכום

זמינות של מים והקפדה על כמות המים שאותה שותים במהלך תקופת ההריון תאפשר לעבור את התקופה החשובה והמרגשת הזו בקלות רבה יותר. מומלץ להתייעץ גם עם הרופא המטפל ולבדוק מולו מהי הכמות המים היומית הנדרשת בכל תקופה ובמקביל להקפיד גם על תזונה נכונה ואורח חיים בריא יותר, הנדרש לאורך כל חודשי ההריון.

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.