"דרך המלך" שלי

"דרך המלך" שלי. 

מאת: תמרה חרמון

בתקופה האחרונה, אני נתקלת באותה מחשבה, שצצה בראשי מידי פעם ונלחמת על קיומה בכל רגע : זה קורה בבקרים, כשאני לא מספיקה לעשות כושר, וגם לבשל וגם לשתות קפה בנחת. זה קורה גם בערבים כשאני חוזרת מהעבודה עם המון תכניות שרקמתי במוחי במשך כל הנסיעה וכשאני עוברת על סף דלת ביתי – פתאום כוחי הולך ודל. אני מוצאת את עצמי מייצרת מחשבות של חוסר מעש ועייפות.
בדיוק באותם הרגעים מופיעות אותן המחשבות החמקמקות הללו שעיקרן מתבטא בסלוגן הפופולארי : "משהו מאוד לא בסדר כאן" או "אני לא בסדר , אבל ממש ממש לא בסדר".

לכל דבר בחיים יש את הסדר הפנימי שלו.

בחיי היום יום שלנו, קורה לא מעט פעמים שבהם מתרחש משהו מסוים אחרת ממה שציפינו או תיכננו שיהיה. אנחנו מצפים ש- x יקרה ובמציאות y קורה.

לתופעה הזאת אנחנו קוראים – "בעיה".

עיצרו לרגע וחשבו על מקרה שכזה. תזכרו – איך אתם צפיתם את המהלך הזה קורה ? אחר כך תזכרו ב- מה קרה בפועל. באותו הרגע שמשהו מפתיע קורה – והוא "בעיה" בעינינו – משהו בתוכנו אומר: "זה לא היה אמור להיות ככה. זה לא בסדר".
אף פעם לא שאלתם: למה העננים לא מופיעים אחרי הגשם? או: למה אנחנו לא נולדים בגיל מבוגר והופכים עם השנים לצעירים יותר ויותר עד חזרה לינקות?

שאלות מעין אלה לא עולות על דעתנו משום שאנחנו יודעים שלחיים יש סדר פנימי מסוים משלהם – מחזור הטבע שמתחדש מעצמו מאז בריאת העולם מין "סדר אלוהי" או אם תרצו אפשר לכנותו – האופן שבו היקום מנתב את הדברים זה באחר זה.

כשאתם אומרים שהכל בסדר, אתם מתכוונים בדרך כלל שהכל מתנהל כפי שאתם רוצים או לעיתים, שאתם מקבלים את מה שקורה כפי שהוא. כאשר אתם מבינים באופן מעמיק שלהתרחשות הדברים יש סדר מסוים, גם אם הוא אינו כמו שתכננתם -אתם חשים רגיעה, תחושת בטחון וקבלה. זה נקרא לחיות בתוך מרחב שבו הכל כפי שצריך להיות משמע – אני מקבל/ת על עצמי את האופן שבה הדברים מתרחשים ואני סומכת על זה שהדברים יקרו בדרך הטובה ביותר.

אני מוצאת את הקשר בין הביטוי "הכל בסדר" לבין עקרון הסדר הפנימי של החיים. האם שאלתם את עצמכם פעם באיזה סדר הדברים היו באמת אמורים לקרות ? מי אמר שה"בסדר" שלנו הוא הסדר הנכון ? האמיתי? זה-זה שהיה אמור לקרות?
כל פעם כשאתם אומרים על תרחיש מסוים שהוא לא בסדר – זה מתחיל לחלחל דרך המחשבה שלכם אל מצב הרוח שלכם, לתוך הגוף שלכם,אל ההוויה שלכם ומן הסתם זה מגיע לכל חלק במי שאתם. משהו בסדר הפנימי של החיים נפגע דרך נקודת המבט שלכם עליהם.

ואולי – הכל קורה כפי שהחיים מנתבים את דרככם אליו?
ואולי – מה שאתם רואים בסדר כפי שהוא ויש לו סיבה שהוא מתרחש באופן שהוא מתרחש?ואולי כדאי להניח לכל ולסמוך על עצמכם ועל כל הקרובים אליכם – שתימצא את הדרך למקום שאתם מבקשים להגיע אליו? ואולי כדאי לשחרר את השאלה-"איך?" ולהתמקד רק ב-"מה"?
המודעות לנקודה הזאת משנה חיים לגמרי.

בכל פעם שאני רואה את הנקודה הזאת – ברגע אחד של לא בסדר- ולפתע אני יכולה להירגע ולהיות שקטה. פשוט שלווה.
תסמכו על עצמכם ועל מי שאוהב אתכם, ש"דרך המלך" נסללת בדיוק כפי שהיא צריכה להיות. גם אם זה שונה ממה שדמיינתם.

תנשמו לרווחה וקבלו בשלמות את מה שמופיע.

תפזרו אהבה לכל מי שיקר ללבכם.

היו רגועים ותסמכו על מה שקורה

בעיקר על עצמכם .

הכל קורה בדיוק כפי שהוא אמור לקרות.

אז מה אתם אומרים – הכל בסדר ?

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.