טרנד הניתוחים הפלסטיים – עד כמה זה נורא?

התמונה ליופי בלבד ואינה קשורה לכתבה

מאת: יח"צ 

התמונה ליופי בלבד ואינה קשורה לכתבה
התמונה ליופי בלבד
ואינה קשורה לכתבה

 

חזה, שפתיים, אף, אוזניים בולטות, עפעפיים, קמטים ומתיחת פנים, טרנד הניתוחים הפלסטיים לא פוסח על אף בעיה אסתטית בגופינו, והוא מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו ליהנות ממראה אסתטי, צעיר וזוהר יותר. יחד עם זאת, טרנד הניתוחים הפלסטיים הפך בשנים האחרונות לתופעה חוצת מגזרים וגילאים, וכבר היום מתקיימים יותר ויותר ניתוחים פלסטיים בקרב נערות צעירות שגופן טרם הבשיל וכבר הן מעוניינות לערוך בו שינוי פלסטי-אסתטי כזה או אחר.

בעבר הלא כל כך רחוק, תחום הניתוחים הפלסטיים עסק בעיקר בניתוחים להגדלה או הקטנה של היקף החזה ובניתוחים פלסטיים לתיקון האף, כאשר מרבית הפונים לניתוחים אלו היו נשים וגברים בוגרים. כיום, עם היצע הניתוחים המוצעים בתחומי הכירורגיה הפלסטית, גיל הפונים לניתוחים הפלסטיים ירד באופן משמעותי, עד שאפשר למצוא בחדרי הניתוח נערות ונערים בגילאי 12-13.

האם הפכנו לחברה הסוגדת ליופי?

 טרנד הניתוחים הפלסטיים מעורר מחלוקת ערה בקרב חלקים שונים בציבור הישראלי, כאשר המתנגדים לתופעת הניתוחים הפלסטיים בקרב נערות ונערים טוענים כי הניתוחים הפלסטיים משחיתים את פני החברה הישראלית והופכים אותה לחברה הסוגדת ליופי ותו לא. בקרב המצדדים בניתוחים הפלסטיים נפוץ הצידוק כי מדובר בהליך ניתוחי אינדיווידואלי, וכפועל יוצא מכך, כל אחד ואחת מהפונים לתחומי הכירורגיה הפלסטית רשאים לעשות כל העושה על רוחם בגופם! כך או אחרת, ישנה חשיבות לדיון הציבורי העולה בעקבות תופעת הניתוחים הפלסטיים, כאשר עצם קיומו של הדיון מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לבחור את הצד (בעד ניתוחים פלסטיים או נגד) עימו הוא מזדהה.

כל סוגי הניתוחים הפלסטיים

כירורגיה פלסטית, התחום הרפואי העוסק בניתוחים פלסטיים כולל בתוכו מגוון רחב של הליכים ניתוחיים המיועדים לאזורים שונים בגופנו. בין יתר סוגי הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בישראל תמצאו (הסדר אקראי לחלוטין): ניתוחי אף, ניתוחי הגדלה/הקטנת חזה, ניתוחי מתיחת פנים, ניתוחי שאיבת שומן ומתיחת בטן, ניתוחי עפעפיים, ניתוחי סנטר, ניתוחי הרמת גבות, ניתוחי הצמדת צוואר, ניתוחי הצמדת אוזניים, ניתוחים לעיצוב הישבן ועוד מגוון רחב של הליכים ניתוחיים והליכים אסתטיים אשר נועדו  לטפל בתופעות אסתטיות כאלו ואחרות.

ההיצע ההולך וגדל של סוגי הניתוחים הפלסטיים בשילוב ההיצע ההולך וגדל של המרפאות העוסקות בתחומי הכירורגיה הפלסטית, הפך בשנים האחרונות את תחום הכירורגיה הפלסטית לאחד מתחומי הרפואה הנפוצים ביותר בקרב נשים וגברים, נערים ונערות המעוניינים לשנות פגם או ליקוי כזה או אחר המופיע בגופם. יחד עם זאת, הנהירה אחר המנתח הפלסטי והסגידה המוחלטת של חברתנו לתחומי היופי והטיפוח, מובילה לכך שנערים ונערות רבים נאלצים להתמודד עם מצוקות נפשיות בנוגע למראה החיצוני שלהם. הפתרון החינוכי במצוקות אלו חייב להתחיל מהבית, אך הוא גם חייב להיעשות גם על ידי מובילי דעת קהל בקרב בני הנוער בישראל ובקרב מערכת החינוך.

 

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.