מָנִיפֶסְט מיומנה של אישה המתאווה לימים יותר מוארים

הבגידה הראשונה של אחי היתה באמון שלי, אחי עשה בי מעשה גילוי עריות… 

מאת: ליאת בן דור

התמונה להמחשה בלבד
התמונה להמחשה בלבד

ליאת בן דור מתנדבת במרכז לנפגעי תקיפה מינית. הנה מונולוג של אישה ששהתה במרכז.

האמירה שהכי מעצבנת אותי זה "יהיה בסדר" או "בעזרת השם, יהיה בסדר". זה תמיד נראה לי כמו אמירה שנועדה או לסגור נושא או פתח מילוט כשאין מה לומר, לדעתי עדיף להקשיב ולשתוק.
מאז שאני מכירה את עצמי, לא הרביתי לשתף חברות, משפחה, אף אחד בעצם, בצרות שלי, כך שאם אני כבר מצליחה לפתוח את הפה ולשתף, "יהיה בסדר" זו לא התגובה שאני זקוקה לה או מצפה.
עצוב לחשוב שאני זוכרת מעט מאוד דברים יפים מילדותי, אולי כי היו מעט ואולי כי הדברים המכוערים, הכואבים היו בהמוניהם.

הילדות היא אבני הבסיס של כל חיינו וכשדופקים לך אותה, בוודאות ניקח את הדפיקה הזו איתנו הלאה.
את מי בכלל עניינתי בבית, במשפחה? כולם קרקרו סביב אחי, לא שחסר לי כסף, אבל ליחס ולחום נזקקתי. כדי למשוך אתת תשומת לב אמי עשיתי מלא בעיות משמעת בביה"ס. כמה שזה ישמע הזוי, נהניתי שאמא מפנה זמן במיוחד עבורי כדי להגיע לשיחה עם המחנכת או המנהל.
היא תמיד היתה עסוקה, בעבודה, עם חברות, בפגישות מחוץ לעיר, בנסיעות לחו"ל או עם המאהבים שהיו לה, הכל אני זוכרת, אני זוכרת שפעם אישה נבגדת אחת הגיעה אלינו הביתה וצעקה על אמא שהיא עושה רומן עם בעלה, והיו כל מיני שמועות עם על רומן עם מישהו שגר ממש מולנו.

זה נורא ואיום לילדה קטנה לשמוע דברים כאלה, לא פחות נורא לדעת שגם אבי רעה בשדות לא לו. מעניין אם הם בכלל חשבו לעצמם מה דברים וידיעה כזו יכולה לגרום לנפש של הילדים שלהם, האם הם לא חשבו שזה ייתן לנו לגיטימציה לבגוד בבני הזוג שלנו (לאחי ולי).
הרי כל התאוריות על התנהגות האדם שולחות לטענה, קביעה שהילדים מחקים את הוריהם.
לגבי אחי אני יודעת בוודאות שהוא בגד באשתו לא מעט פעמים, ואילו לגביי, אם לומר את האמת, ניסיתי בכל כוחי למנוע זאת, זה כמו שנשבעתי לעצמי עוד בילדותי שאני לא אנהג כך, אלא שהחיים מובילים אותנו לפעמים לסיטואציות מעט שונות ממה ששיערנו לעצמנו שניקלע אליהן.

הבגידה הראשונה של אחי היתה באמון שלי, אחי עשה בי מעשה גילוי עריות, זו הסיבה שרק עכשיו 30 שנה אחרי, הגעתי לטיפול במרכז לנפגעות תקיפה מינית.
כיום אני יודעת עד כמה נורא הדבר, עד כמה המעשים הנתעבים שלו פגעו בי לכל חיי, כמה אני מתקשה לחשוב על מין כדבר מהנה, נעים, מעשה אהבה שאני צריכה לרצות אותו, ליהנות ממנו.
קשה להגיד שנהניתי מסקס עם בעלי והכי עצוב שקשה לומר שאני נהנית עם אחרים. נראה לי שזהו זה אבוד, נדפקתי לכל החיים, שלא אצליח להגיע לאותו מקום מהנה שכולם מדברים עליו, סקס טוב ומהנה.

מאוד לא רציתי לבגוד בבעלי, אבל כשהסתבר לי שהוא בוגד בי עם מישהי מהעבודה שלו ( אח"כ הסתבר לי שזו לא הפעם הראשונה), קמתי ביום אחד עם החלטה להתיר את השבועה להיות נאמנה ופשוט עשיתי מעשה.
אני בטוחה שאם הוא היה נאמן לי, לא הייתי עושה זאת, אבל כנראה שנתיב חיי צריך להיות רצוף בבגידות, כמה חבל שעכשיו גם לי יש חלק בזה.
כל כך לא רציתי שזה יקרה לי, אינני יכולה אפילו לתאר עד כמה נגעלתי מעצמי כשזה קרה לי, כמה שנאתי את עצמי, גם לא נהניתי מהאקט המיני וגם בגדתי בעצמי, בשבועה שלי לעצמי.

היום אני גרושה, בעלי עזב את הבית עם אותה ….. שאיתה הוא בגד בי ואילו אני, עכשיו כשאני מותרת לכל גבר, לא יכולה להיפגש עם גברים, לקיים איתם יחסי מין. ברגע שבעלי עזב אותי ואת הילדים בצורה כזו מכוערת, נשברתי וכל מחזות העבר עלו בי, הייתי חייבת עזרה ולכן פניתי למרכז.

אני לא בטוחה שאפשר לתקן את סדקי העבר, אולי מעט לטייח פה ושם, ובכל זאת אני מגיעה לשיחות במרכז אחת לשבועיים.
המטפלת אומרת לי שחשוב שאצא מהגישה שאי אפשר יהיה לעשות כלום עם מהמורות העבר, היא גם אומרת שאם אני מתמידה להגיע ומחכה לפגישות האלה איתה, זה אומר שאני כן מעוניינת בשינוי, בפתיחת כל אותן פגיעות מיניות שדפקו לי את החיים, על מנת לטפל בצלקות שנחרטו בי, על מנת שבעתיד אצליח לתפקד טוב יותר, גם מינית וגם בכלל.

ואני חושבת שאולי היא צודקת, אבל ממה שאני מרגישה, אני מתמידה להגיע למרכז, כי זה משהו שאני עושה למען עצמי, פעם ראשונה דואגת לי ולא לכל העולם ואשתו.
אם בדרך גם אצליח לטפל בחלק מפגימויות העבר, אז הרווח שלי יהיה כפול ומכופל.

אני כבר חמישה חודשים בטיפול, מאוד אוהבת את הגישה של המטפלת. שם בשיחות אני אני, אינני זקוקה למסכות, יכולה לומר כל מה שעולה בדעתי והיא לא שיפוטית, תמיד שם איתי ואם קשה, קשה לי מאוד, היא אוחזת בידי, מחבקת כשאני נשברת, מתנפצת.
רק היא ואני יודעות עד כמה אני מתאווה להגיע כבר לימים טובים יותר, ימים שסוף, סוף יחייכו אלי מעט.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
הבהרות:

1. "מניפסט או מנשר בעברית הוא גילוי דעת או הצהרה פומבית, המתארת רעיונות, עקרונות, אמונות, ערכים ומטרות של אדם, תנועה או ארגון. מניפסט בדרך כלל עוסק בתחום הפוליטי והחברתי או בתחום התרבותי."

2. פרסום המניפסט אושר לי לפרסום על ידי האישה שכתבה אותו.

3. המניפסט הוא של אישה יקרה, הנוהגת לשוחח איתי ולהיעזר, במסגרת מסע פנימי ונפשי שאני צועדת איתה ולידה מזה כמה חודשים.


ליאת בן דור

liat555@gmail.com

 

 

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.