יומיים בים המלח בקיץ – מה יש לעשות? וזה מה שקרה בסנפלינג מגובה 70 מטרים

אכסנית אנא מצדה - הנוף מהמרפסת

יומיים בים המלח בקיץ – מה יש לעשות? ומה קרה בסנפלינג מגובה 70 מטרים?

מאת: חגית רימון hrimon@gmail.com

הספקנו, לפני הבלגן של הסגר, לצאת לטיול קצר בים המלח.
אז מה יש לעשות בים המלח בקיץ?

נכון, מאוד חם בימי הקיץ בים המלח, וזה טירוף להיכנס למים בשעות היום וכמעט בלתי אפשרי. אז אספר לכם איך והיכן בילינו בכל זאת:

יצאנו קבוצה של נשים, והזמנו לילה ב- "אכסניית אנ"א מצדה". המקום נקרא אכסנייה אבל הוא בהחלט נראה כמו מלון חמוד והחדרים נעימים – העיצוב שלו נהדר כי הוא מאוד מתמזג עם הטבע המדברי.

במלון יש בריכה שווה עם נוף יפה מסביב, ובמרפסת הגדולה הנמצאת בכניסה למקום ישנו נוף מקסים – מדבר ובקצהו ים המלח.

אכסנית אנא מצדה - הנוף מהמרפסת
הנוף מהמרפסת של אכסנית אנא מצדה – מדבר וים המלח

הגענו בשישי בצהריים ומיד נכנסנו לבריכה. אחר הצהריים חלק מהנשים הלכו לעשות סנפלינג מגובה 70 מטרים למערת מלח. זהו מסלול הכולל זחילות על הבטן וסנפלינג בחושך, עם פנס ראש. זה לא מהדברים שאני עושה, אז התפצלנו ונשארנו קבוצת נשים לעשות דברים אחרים. אחר כך אספר לכם על הסנפלינג, שלמרבה המזל היה לו סוף טוב.

החלטנו לנסוע לעין בוקק, נסיעה של מספר דקות מהמלון. בשעות הערב עדיין היה חם אבל נסבל. המדובר במסלול שאינו קשה, וחשוב להגיע עם סנדלים נוחים – ההליכה היא על חלוקי נחל וסלעים, בתוך נחל. כן, היו מים זורמים!! הקיץ הזה התברך בכך שבמקומות רבים בארץ נותרו מים מימי החורף הגשומים, וזה מקסים.

צעדנו בתוך המים במשך מספר דקות, כשבצדדים יש צמחיה ירוקה. התחיל להחשיך, אז חלקנו חזרנו וחלק מהנשים המשיכו והגיעו לבריכות מים טבעיות ומאוד נהנו שם.

לאחר מכן, בנסיעה קצרה, הגענו לים המלח – לחוף עין בוקק. להגיע ולהכנס לים המלח בלילה זו חווייה בפני עצמה. יש שם טיילת יפה והחוף מוסדר, והיה ללא תשלום. היו שם מקלחות וכיסאות נוח. שאפו למי שמתחזק את המקום!

כאמור, מזג האויר גם בלילה היה חם, אבל סביל, והמים גם היו בטמפרטורה שניתן להיכנס אליה. היה קסום לצוף במים, כאשר האדמה הייתה מכוסה במלח.

הנה וידאו של ים המלח בלילה בחוף עין בוקק

 

לאחר מכן חיפשנו מסעדה נחמדה, כדי להמתין בה לנשות הסנפלינג האמיצות. מצאנו מקום נחמד ששמו "סיני בים המלח – הטאג' מאהל". זוהי מסעדה ערבית עם אוירה שמחה. היה שם קריוקי שמי ששר זייף, אבל מאחר שרוב המסעדות שם היו סגורות, אין על מה להתלונן. אני טבעונית, אז הזמנתי חומוס והיה טעים.

הגיעה כבר שעת חצות ושבנו למלון. ואם תשאלו מה קרה עם הסנפלינג למערת המלח? אענה לכם שהיה שם בלגן. ראשית, הייתה שם קבוצה נוספת, שבעטייה הנשים נאלצו להמתין על ההר כשעתיים. ושנית, אחת מהנשים החלה להרגיש חרדה, אולי מהסנפלינג בחושך, אולי מהזחילה על הגחון במערה סגורה – ולא הייתה מסוגלת להמשיך. הבעייה היא שהיא לא יכלה לחזור. איזה מצב מלחיץ!! היה שם רק מדריך אחד, והאמת שלדעתי צריך לבדוק את העניין האם מספיק מדריך אחד לכמה מטיילים. בכל אופן, בסופו של דבר, אותה אישה התגברה על החרדה שנקלעה אליה, בעזרת אחות שהייתה בקבוצה, והצליחה להמשיך.

אז הכל עבר בשלום.

בשבת חלק מהנשים בקבוצה נסעו לעין בוקק, למרות החום, ומאוד נהנו שם. והחלק השני נשארנו בבריכה. בשעת הצהריים שבנו הביתה.

המחיר לשישי שבת במלון היה 280 ש"ח לאחת בחדר ל-2, כולל ארוחת בוקר. הבחור שעבד בחדר האוכל היה מאוד נחמד ובא לקראתי בענין הטבעונות, ואמר שרצוי להגיד לפני כדי שהם יתארגנו במיוחד.

המלון-אכסנייה הזה מאוד מתאים גם לילדים, כי הבריכה שם כייפית ונעימה.

ועד הטיול הבא, שיגיע בע"ה – היו ברוכים, שימרו על הבריאות והשימחה.

חגית

 

סופשבוע במצפה רמון – מה יש לעשות?

מאת: אתר אישה

אתר אישה - כתבות מעניינות, נשים מקסימות. הצטרפי לדף האוהדים בפיסבוק - אתר אישה http://www.facebook.com/atar.isha?ref=hl לפרסום באתר ולפניות: hrimon@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.