מכירות את זמרת הלדינו יסמין לוי? הנה שיר יפה שלה

מאת: חגית רימון

 

הזמרת יסמין לוי

 

יסמין לוי היא זמרת לדינו צעירה וישראלית, שמאוד מצליחה בחו"ל. אני אוהבת את שירתה. הביצועים שלה דרמטיים, לפעמים קצת יותר מידי, אבל שיריה נהדרים ומרגשים. הנה מה שכתוב על יסמין בויקיפדיה:

"יסמין לוי (נולדה ב-23 בדצמבר 1975) היא זמרת לאדינו ישראלית. לוי נולדה, גדלה ומתגוררת בהווה בירושלים. אביה, יצחק לוי, היה חוקר מוזיקה ספרדית יהודית, מוזיקת הלאדינו. לוי מביאה פירוש חדש לסצנת מוזיקת הלאדינו הבינלאומית על ידי כך שהיא מופיעה ללא ליווי גיטרות, אלא משתמשת בכלים המקוריים של מוזיקה זו, כמו: עוד פרסי, כינור, צ'לו, כלי הקשה ופסנתר.

אלבום הבכורה שלה, "Romance & Yasmin" (בלאדינו) יצא בשנת 2000, ובזכותו היא הייתה מועמדת כ"תגלית השנה" בטקס פרסי המוזיקה העולמית של ה-BBC ב-2005. אלבומה השני, "La Juderia" (הרובע היהודי– בספרדית) יצא ב-2005. אלבומה השלישי, "Mano Suave", יצא באוקטובר 2007, אלבומה הרביעי "Sentir" יצא בשנת 2009 והאלבום "Liberated" בשנת 2012."

הנה שיר מרגש של יסמין לוי.

 

חגית רימון hrimon@gmail.com

 

3 תגובות בנושא “מכירות את זמרת הלדינו יסמין לוי? הנה שיר יפה שלה”

 1. שכחתי לומר לך על השירה אם את זוכרת שלקחת דיסק ישן של איזה זמר ועשית שיר בלדינו והשמעת לי אותו , זכור לי היטב שאמרתי לך לכי עם זה עד הסוף , ואז עבדת במוסך כלשהו ואמרת שתעזבי כדי ללמוד שירה צוענית בספרד ותעזבי את הארץ וכך עשית והיום את עם השירה שלך מצליחה בחו"ל . ואמרת בארץ לא אהבו , אל דאגה יום יבוא והם יכירו בך כזמרת טובה ומצליחה וכמובן מוצלחת כנראה שזה זמן שאת אמורה להתחזק ואז לחזור בגדול לארץ , אז בהצלחה היכן שתהיי . אני והבת שלי הגדולה אוהבות את השירה שלך כמו שאת עם הקול הגדול והעצום בהצלחה את פשוט מדהימה כל פעם מחדש כששומעים אותך שרה .
  בהצלחה גם בארץ בגדול כמו בחו"ל בי .

 2. שלום יסמין אני מכירה אותך עוד בזמן שלמדנו יחד רפקסולוגיה אם את זוכרת הייתי אז בשם אתי בן אבו וכיום אני אתי מושייאב .
  ראיתי אותך בטלויזיה ששרת שירים בעברית ובלדינו וגם ראיתי אותך בטלויזיה כשאת שרה בהריןן מתקדם מאוד עם זמר יווני חתיך הורס.
  אשמח אם נדבר אפילו בפייסבוק או אם את בארץ אשמח להיפגש .
  הפלאפון שלי הוא 054*9911973
  ואני מופיע בפייסבוק בשם אסתר מושיאב.
  שיהיה במזל מה שנולד בן או בת בהצלחה ותראי נחת ושמחת חיים אם הילד או הילדה כל טוב אסתר מושייאב להתראות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.